999 rezultate për

meksike

MEKSIKË/ Kartelet e drogës ekzekutojnë 10 muzikantë 10 muzikantë janë bërë "pre" e një sulmi të karteleve të drogës në Meksikë, duke mbetur të vdekur në vend. Muzikantët
Shpërthen Kim Kardashian, me bikini gjatë pushimeve në resortin luksoz në Meksikë (FOTO LAJM) Kim Kardashian ka treguar linjat e saj të përsosura nga pushimet e bëra së fundmi në Meksikë. Ylli i “Keeping Up With
Si u eliminua "La Catrina", shefja 21 vjeçare e kartelit të drogës në Meksikë (VIDEO) Këto janë momentet e fundit të 21 vjeçares që qëndronte në krye të kartelit të drogës në Meksikë. La catrina u elimin
Tha se ishte single, aktorja e njohur fotografohet në plazhë krah 49 vjeçarit (FOTO LAJM) Aktorja Jennifer Aniston e ka nisur vitin 2020 në Meksikë, ku po shijon pushimet në njërin prej plazheve të vendit. A
Plas "lufta" mes karteleve të drogës në Meksikë: 21 viktima, mes tyre 4 policë (FOTO LAJM) Një kartel droge luftoi me orë të tëra kundër policëve meksikanë, duke lënë të vdekur 21 presona dhe qyteti meksikan duk
Ndodh në meksikë, portieri i Chivas shënon gol nga 100 metra (VIDEO) Portieri meksikan Tono Rodriguez ka shënuar golin e tij të parë në karrierë dhe këtë e ka zgjedhur ta bëjë në mënyrë të
Tërmeti shkund Meksikën, sa ishte magnituda Një tërmet me madhësi 6.3 ballë goditi brigjet e Meksikës mbrëmjen e së martës. Tërmeti u regjistrua rreth orës 20:27
"Arena Kombëtare" ka një "binjak" në Meksikë (FOTO LAJM) Stadiumi i ri në kryeqytet që do të mbajë emrin "Arena Kombëtare" ka një impiant të ngjashëm në pamjen e jashtme dhe të
Digjet e gjallë familja në Meksikë, mes viktimave edhe fëmijë Të paktën pesë amerikanë, një nënë dhe katër fëmijë, janë vrarë në një sulm nga personat e dyshuar si pjesë e karteleve
Hamilton 3 pikë larg titullit të Botës, triumfon në Meksikë Lewis Hamilton fitoi Çmimin e madh të Meksikës me një makinë të kontrolluar në mënyrë të shkëlqyer në një luftë taktike
Nuk shtroi rrugën, banorët e lidhin mbrapa makine dhe e tërheqin zvarrë kryetarin Nëse je politikan dhe jep një premtim e nuk e mban, qytetarët në Meksikë mund të të lidhin pas një makine e të të tërheq
Banorët u ankuan për erën e keqe, gjenden 44 trupa në një pus Pas ankesave të banorëve të zonës për erën e keqe, ekspertët mjekoligjorë në Meksikë kanë arritur të identifikojnë 44 tr
Ndodh në Meksikë: Çojnë plehra, marrin ushqim (FOTO LAJM) Banorë të Mexico City-t mblidhen në një treg të qytetit për një shkëmbim të pazakontë: Ata kanë me vete qese apo thasë m
Parku Chapultepec në Meksikë zgjedhet më i miri në botë (VIDEO) Një park në Meksikë është zgjedhur më i miri në botë nga një organizatë ndërkombëtare. Parku Chapultepec, në Meksikë
Vrau gruan, milioneri arrestohet pas 4 viteve në arrati Peter Chadwick u arrestua në Meksikë dhe është ekstraduar në SHBA. Një milioner me origjinë britanike, i dyshuar për
E FRIKSHME/ Meksikë, gjenden 21 kufoma në oborrin e një shtëpie Në oborrin e një shtëpie në rajonin Jalisca, në perëndim të Meksikës janë gjetur më shumë se 21 kufoma, raporton Anadolu
SHBA përgatitet për "tmerrin" e fundjavës Presidenti i Shteteve të Bashkuara, Donald Trump, e ka shpallur gjendjen emergjente në Louisiana për shkak të rrezikut n
Stuhi me breshër godet Meksikën, makinat mbeten të izoluara në akull (FOTO LAJM) Meksika u godit nga një stuhi në mëngjesin e hershëm me breshër, duke krijuar rrezik tek qytetarët, madje makinat mbetën
U vonua në takim, ministria e Meksikës jep dorëheqjen Ministria e Mjedisit dhe Burimeve Natyrore, Josefa Gonzalez Blanco Ortiz Mena, kishte dhënë dorëheqjen pasi ishte bërë s
Si në Meksikë: 23 atentate me 29 viktima gjatë tre muajve të parë 2019 në Shqipëri Situata kriminale në Shqipëri është tepër e rënduar. Vetëm në 4 muajt e parë të 2019-ës, janë regjistruar 23 atentate, k