999 rezultate për

meksikane

Shumë e njohur për shqiptarët, koronavirusi i merr jetën aktores meksikane (FOTO LAJM) Një nga aktoret më të njohura të telenovelave meksikane ka ndërruar jetë. Bëhet fjalë për Pilar Pellicer, të cilën e njo
Zbulohet skandali i kombëtares meksikane, festuan me prostituta para Kupës së Botës (VIDEO) Mediat në Meksikë kanë zbuluar një skandal seksual të lojtarëve të tyre para fillimit të Kampionatit Botëror, Rusia 2018
Pamje të rënda: Eliminohet me plot 150 plumba polici që arrestoi djalin e El Chapo-s (FOTO LAJM) Një polic meksikan, i cili ishte pjesëtar i njësisë elitare dhe që kishte ndihmuar në arrestimin e djalit të Joaquin Guz
Arrestimi i djalit të "El Chapos", si u turpërua më pas policia meksikane (VIDEO) Qeveria meksikane ka publikuar momentin e arrestimit të djalit të Joaquín ‘El Chapo’ Guzmán jashtë shtëpisë së tij në Cu
Shkrijnë trupa në acid e nuk kursejnë as fëmijë, pasardhësi i “El Chapo”-s nis luftën e përgjakshme mes karteleve Në Meksikë është ngritur sërish alarmi për shkak të karteleve mafioze që akoma bëjnë ligjin. Këtë herë shqetsim për a
Fëmijët meksikanë ndërtuan shtëpi për qentë endacak Fëmijët meksikanë ishin shembuj edhe për të rritur nga e tërë bota. Ata duke përdorur material të reciklueshme, ndërt
Jo vetëm "koka", kartelet meksikane po trafikontë drurin e veçantë Një kartel i ri brutal meksikan i drogës po masakron fshatarët ndërsa po tenton të ndërtojë biznesin e tij në një luftë
Merret vendimi, portieri meksikan dënohet me 75 vite burgim Mund të bëhej pasardhësi i portierit mitik Horge Kampos, por në të vërtetë, do ta kalojë pjesën e mbetur të jetës në bur
Përleshje masive mes tifozëve në “klasiken” meksikane (VIDEO) Ndeshja klasike midis skuadrës së Tigres dhe Monterreit është shoqëruar me pamje vërtetë tmerruese. Ndeshja e 117-të
Rrokullisja e Neymarit bëhet sport në Meksikë (VIDEO) otërorët kanë pasur gjithmonë si tipar dallues gjestet teknike të kampionëve të mëdhenj që kanë luajtur në arenën më të
Gazetarët meksikanë tallen me Neymar (VIDEO) Brazili arriti të mposhtë Meksikën në fazën e 1/8-ve me një rezultat 2-0, duke e perjashtuar kështu përfundimisht nga Bo
Mediat gjermane kërkojn largimin e Low nga kombëtarja Mediat gjermane kërkojnë largimin e trajnerit Joachim Löw. Ai shihet si përgjegjësi kryesor i dështimit të Gjermanisë. F
Meksikanët festojnë para ambasadës, konsulli i Koresë nuk i reziston dot (VIDEO) Koreja e Jugut ka mundur Gjermaninë pasditen e djeshme me rezultat 2-0 duke lënë një gjurmë të madhe në Kupë e Botës.
Meksikanët "shpërthejnë" në festë para ambasadës së Koresë së Jugut (VIDEO) Meksika rrezikoi shumë kualifikimin për në fazën tjetër pas 3 golave të pësuar nga skuadra e Suedisë. Shpresat e Mek
Tifozët meksikanë festojnë si të çmendur para ambasadës koreane për eliminimin e Gjermanisë Meksikanët nuk njohin limite, dhe ekzaltimi pas kualifikimit në grup, për më tepër duke lënë jashtë edhe Gjermaninë, i k
Tifozët meksikanë tallen me Gjermaninë (FOTO LAJM) Në “Luzhniki Stadium” të Moskës po luhet ndeshja e parë e Grupit F të Botërorit mes Gjermanisë dhe Meksikës. Pjesa e
Fantastikë meksikanët, çojnë "pancerat" kokëulur në dhomat e zhveshjes Sapo është mbyllur pjesa e parë e ndeshjes Gjermani-Meksikë me rezultat 0-1. Meksika ka arritur të kaloj në avantazh
"Shperthejnë" meksikanët, Lozano ndëshkon Gjermaninë (VIDEO) Meksika ka arritur të kaloj në avantazh kundër kampionëve të botës në fuqi. 22-vjeçari Lozano ka shënuar një gol të m
"Pancerat" e nisin vrullshëm, dy goditje drejt portës së meksikanëve (VIDEO) Gjermania dhe Meksika, po luajnë ndeshjen e parë të vlefshme për grupin F të kësaj Kupe Bote. Në “Luzhniki Arena” të
Arrestohet një polic i dyshuar për vrasjen e 43 studentëve meksikanë Në Meksikë autoritetet kanë arrestuar një të dyshuar për zhdukjen e 43 studentëve të shkollës Ayotzinapa në vitin 2014,