999 rezultate për

mekanizmi

Arsyeja pse çaji dhe boronicat nuk duhen larguar nga dieta ushqimore Komponimet natyrore të gjetura te boronicat dhe caji njihen të kenë vetitë mbrojtëse që ndihmojnë në rregullimin e siste
Polici abuzoi me vajzën e përdhunuar në jetimore, Lleshaj tregon nëse do të kthehet dënimi me vdekje "Dënimi është një cështje e stërdiskutuar, dënimi me vdekje në Shqipëri është i vdekur, i pa kthyeshëm..." Nga Shkodr
Rrahmani te Napoli, a përfiton Partizani nga kjo transfertë? Transferimi i ish-mbrojtësit të Partizanit, Amir Rrahmani, nga Verona te Napoli është caktuar të jetë 14 milionë euro pl
Si çaji dhe boronicat parandalojnë gripin Komponimet natyrore të gjetura te boronicat dhe caji njihen të kenë vetitë mbrojtëse që ndihmojnë në rregullimin e siste
Xhaferaj sulmon Dakon dhe zbulon mekanizmin e blerjes së votës në Durrës Një ditë pasi Rama dha shenja se mund të konfirmonte Vangjush Dakon si kandidat për Durrësin, ka reaguar PD e këtij qyte
Prishtina dëshiron që shqiptarët të udhëheqin me AKS-në Autoritetet në Prishtinë kanë ndër mend që rolin kryesor dhe fjalën përfundimtare për formimin e Asociacionit të Komunav
Arsyeja pse çaji dhe boronicat nuk duhen larguar nga dieta ushqimore Komponimet natyrore të gjetura te boronicat dhe caji njihen të kenë vetitë mbrojtëse që ndihmojnë në rregullimin e siste
Shkenca bën një zbulim të rëndësishëm për kancerin Një grup kërkimor shkencor nga Universiteti i Columbias në Nju Jork, i udhëhequr nga italiani Antonio Iavarone, ka zbulu
Zaev për vizitë në burgun e Idrizovës Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev, Avokati i Popullit, Ixhet Memeti dhe drejtoresha ekzekutive e Komitetit të Helsin
Mekanizmi i mbrojtjes së fëmijëve të YouTube po dështon Mekanizmi i mbrojtjes së fëmijëve në YouTube po shkatërrohet, sipas disa prej vëzhguesve vullnetarë të kompanisë. Shq
Në vitin 2017 pritet të ketë kontroll të rreptë ose viza për Shengen Këshilli i Evropës ka njoftuar se në fillim të vitit 2017 mund të hyjë në fuqi mekanizmi i ri i sistemit të vizave, ose
Lëvizja pa viza në BE/ Ja ndryshimet e fundit te Brukselit Krahas forcimit të kontrollit kufitar edhe për vetë shtetasit evropianë, duke shkaktuar pritje më të gjata kohore për pr
Përmbytjet në Maqedoni/ Aktivizohet mekanizmi i BE për mbrojtjen civile Mekanizmi i Bashkimit Evropian për Mbrojtje Civile është aktivizuar dhe ekipi i parë i ekspertëve të BE-së është dërguar
PD kërkon hetimin e mekanizmit të punësimit në zyrat e PS-së Partia Demokratike përmes një deklarate i këkoi Prokurorisë nisjen e hetimeve lidhur me mekanizmin e punësimit në zyrat
Në vend të Tribunalit mund të ketë gjykatë speciale brenda EULEX "Gjykatë Speciale" do të jetë emri që do të mbajë mekanizmi që do t'i gjykojë ish-pjesëtarët e UÇK-së që mund të akuzohe
FAK-u duhet të ketë edhe mekanizmin e inteligjencës Komisionin Parlamentar për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kosovare të Intelegjencës, vlerëson Forcat e Armatosura të Kosovës du
Nishani kërkon bashkëpunim mes institucionesh Më shumë bashkëpunim mes Kontrollit të Lartë të Shtetit, instituciove të tjera dhe Parlamentit në zbatimin e ligjit kërk
Vizat, mekanizmi i rikthimit Eurodeputetja sllovene, Tanja Fajon, në një intervistë dhënë për Top Channel deklaron se Shqipëria nuk rrezikon nga meka
Lajçak: S`ka vend për panik nëse rikthehen vizat Shefi i diplomacisë sllovake, Miroslav Lajçak deklaroi sot se nuk ka vend për panik, edhe pas miratimit të mekanizmit që
Presion i BDI-së: Do të bllokojmë të gjitha ligjet e qeverisë Nëse nuk pranohen amendamentet e BDI-së për Ligjin për Forcat e Sigurisë, "Branitelllat", deputetët e kësaj partie do t