999 rezultate për

mekanizma

Rikthehet "Elsa" e Pallatit 176: Nuk jam aq e mirë sa isha! (FOTO LAJM) Ndonëse 59-vjeçare, ajo i përgjysmon vitet me energjinë, buzëqeshjen dhe zërin e saj që ka ngelur i paprekur nga koha.
Shteti pa mekanizma për mbrojtjen nga kriminaliteti në rrjetet sociale!? (VIDEO) Në emisionin e radhës në INSIDE, është trajtuar një fenomen që në përditshmëri të gjithë ballafaqohen me këtë ritëm të h
Reshjet e dendura të shiut, Gjilani aktivizon mekanizmat e urgjencave Pas reshjeve të pandërprera të shiut, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka aktivizuar mekanizmat e emergjenc
Haradinaj kërkon zbardhjen e vrasjeve politike në Kosovë Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj me anë të një letre drejtuar Kryeprokurorit të Shtetit, Aleksandër Lumezi ka k
Qeveria duhet ta zgjidhë grumbullimin e rrushit Shoqata e Vreshtarve dhe Shoqata e Vertareve Enologjia kanë mbajtur vazhdimin e radhës, ku u tha janë duke bërë përpjekj
Xhaferi: Nuk kam mekanizma për të ndaluar pengesat e VMRO-së Kreu i Kuvendit, Talat Xhaferi, deklaroi se me kërkesën që deputetët e VMRO-DMPNE-së i dorëzuan atij për formimin e dhje
Gjilani aktivizon mekanizmat e emergjencave pas breshërit Pas reshjeve të mëdha të shiut dhe breshrit, kryetari i Komunës së Gjilanit, Lutfi Haziri, ka aktivizuar sot mekanizmat
Gjërat e çuditshme të trupit që janë mekanizma mbrojtës Trupat tanë janë një koleksion kompleks i një sërë ciklesh e sistemesh biologjike që mund të jenë të vështira për tu kup
Parlamenti Evropian miraton mekanizmat për vizat, Kosova të përmbushë kushtet Parlamenti Evropian ka votuar sot në favor të miratimit të mekanizmave për suspendimin e liberalizimit e vizave për shte
Tahiri: Politika të lërë dënglat dhe të mos promovojë dhunën (VIDEO) Krimet në familje kanë qënë dominante ditët e fundit në vend, e për këtë, një reflektim ka edhe nga klasa politike. Pas
Balotelli 55 minuta në fushë, nuk prek asnjë top Mario Balotelli dhe Milani kaluan një ditë për t'u harruar dje ndaj Sasuolos. Kuqezinjtë ju larguan me 9 pikë tashmë ven
Conte kritikon mekanizmat e renditjes së FIFA-s Antonio Conte ka një arsye për t’u mërzitur për mënyrën sesi UEFA i ndan skuadrat në vazo para hedhjes së shortit për tu
4 mesfushorët e Milanit mes konfirmimit dhe largimit (FOTO LAJM) Milani nuk është se ka bërë një merkato shumë aktive deri më tani. Kuqezinjtë pasi kanë afruar Mihajlovic, kanë rikthyer
Shërbimi Sekret Maqedonas ka tentuar ti kontaktoj shtetasit e Kosovës që ta kryejnë aksionin Kosovarët e përfshirë në konfliktin e armatosur në Kumanovë ishin të njohur për institucionet e vendit. AKI-ja, presiden
Sacchi: Ky do të jetë sezoni i El Shaarawy-t Arrigo Sacchi, ish-trajneri i Milanit dhe i kombëtares italiane, në një prononcim për të përditshmen “ "Corriere della
Strategjia 2014-2020, mekanizma kontrolli për administratën Strategjia e re e qeverisë për administratën publike për vitet 2014-2020 e cila synon të fusë mekanizma kontrolli për në
Fushata, Nishani: Jo retorikës agresive Presidenti Nishani i bën apel klasës politike të zhvillojë një fushatë elektorale konform ligjeve dhe retorika agresive.
Serbia pranon zhbërjen e strukturave paralele Në takimin e zhvilluar në Bruksel Serbia ka pranuar zhbërjen e strukturave të saj paralele, ndërsa për rregullimin polit
Ahmeti: Nuk votojmë ligje selektive Kryetari i Bashkimit demokratik për Integrim (BDI), Ali Ahmeti pas takimit me përfaqësuesit e BE-së, i pyetur nga "Zhurn
AAK dënon sulmin tek “Tre Rrokaqiejtë” AAK shpreh indinjatën e saj të thellë për sulmin me eksploziv ndaj një familjeje shqiptare në lagjen e “Tre Rrokaqiejve”