999 rezultate për

medvegja

Vuçiç: Medvegja mbetet në Serbi Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçië, më në fund i ka dhënë përgjigje presidentit Thaçi, rreth deklarimeve se e gjithë
Kurti kërkon që Presheva, Medvegja dhe Bujanoci t'i bashkohen Kosovës Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka deklaruar se nuk bënë të kryhen pazare për korrigjimin e kufijve në mes K
Ja studenti nga Medvegja qe dyshohet se goditi policin bashkiak në Tiranë (FOTO LAJM) Protesta e sotme tek Parku i Liqenit Artificial të Tiranës u shoqërua me dhunë dhe përleshje mes policisë bashkiake dhe
Medvegja voton, Serbia "mbyll" kufirin me Kosovën Sot në komunën e Medvegjës janë duke u mbajtur zgjedhjet e jashtëzakonshme lokale, ndërsa mediat atje raportojnë se të g
Vdiq kryetari serb, Medvegja me kryetar shqiptar Një ditë pas dhënies së lamtumirës së kryetarit të komunës së Medvegjës, Slobodan Drashkoviç, kompentencat e kreut komun
Shqiptarët në Luginë: Presheva, Medvegja, Bujanovci janë Shqipëri Me mijëra qytetarë shqiptarë që jetojnë në jug të Serbisë kanë dalë me flamuj dhe me pankarta në duar duke pritur kryemi
Çun Lajçi: Shqiptarizma paska humbur në Medvegjë Në vendin e quajtur "Gajzeri" u mbajt dhe takimi i rradhës që mbahet një herë në vit mes medvegjasve. Në këtë takim,
Shpërngulja e shqiptarëve nga Medvegja Shpërngulja e shqiptarëve etnikë nga komuna e Medvegjës, një nga tre komunat e banuara nga shqiptarët në Serbi, është sh
“Medvegja” do t'i japë 200 mijë euro Shqipërisë dhe Kosovës Shoqata Humanitare “Medvegja” me seli në Zvicër po shqyrton mundësinë që të ndihmojë shtetin shqiptar dhe atë të Kosovës
Medvegja po braktiset, kthehuni! Nëse do të vazhdojë shpërngulet e shqiptarëve me ritmin e deritanishëm, brenda pak viteve Medvegja do të mbetet vetëm ën
"Edhe Medvegja është kuq e zi" Shoqata "Medvegja" njoftohen të gjithë bashkatdhetarët, se me datë 21 dhjetor 2013, në kyeqytetin e Gjermanisë - Berlin,
Drejt Luginës së Preshevës, e përsëri mendja e shpirti me Kosove (FOTO-LAJM) Prishtinë-Gjenevë, qershor 2013 Nga Dashnim Hebibi E premtja e 31 majit, do të jetë një kujtesë e re e mirë historik
"Medvegja", emblemë e kulturës autoktone medvegjase(FOTO-LAJM) Shoqëria Kulturo Artistike Medvegja, që vepron në kuadër të Shoqatës Humanitare "Medvegja", me seli në Fully, këtë vit,
Neziri: Medvegja, Presheva, Bujanovci nuk janë pjesë e bisedimeve Kryetari i Shoqatës humanitare “Medvegja”, me qendër në Fully të Valisit Zvicër, Zenel Neziri gjatë një interviste të bë
Medvegja kërkon fond zhvillimor nga Kosova e Shqipëria Afro 500 njerëz i duartrokitën një moderatori që paralajmëronte fillimin e mbledhjes tradicionale të shqiptarëve në fsha
Shoqata Humanitare Medevegja reagon ndaj marrëveshjes Shoqata Humanitare Medvegja ka reaguar në lidhje me marrëveshjen Kosovë-Serbi. Ajo shprehet se e ndjen për obligim moral
Nese Kosova ndahet, Presheva, Bujanoci e Medvegja duan bashkim “Nëse një pjesë e territorit të Kosovës copëtohet me mbështetje të bashk&e
Presheva, Medvegja dhe Bujanoci zhvilluan zgjedhjet për pushtetin komunal Në tri komunat me shumicë shqiptarë në jug të Serbisë, Preshevë, Medvegjë e Bujanoc, u mbajtën zgjedhjet për pushtetin k