999 rezultate për

medresese

Këto zona nesër nuk do të kenë drita për orë me radhë Disa zona në Tiranë do të kenë ndërprerje të energjisë elektrike, për disa orë, ditën e nesërme, 9 qershor. Sipas OSH
U kap me 80 mijë euro në Rinas, "rrëfehet" kinezi i Medresesë Një shtetas kinez u arrestua dje në Rinas, teksa Policia Kufitare i gjeti një shumë të konsiderueshme parash të padeklar
LDK kundërshton mbajtjen e ceremonisë së 7 Marsit në objektet e medresesë Alauddin Drejtoria e Arsimit e Komunës së Prishtinës nëpërmjet një njoftimi dërguar shkollave ka bërë të ditur se ceremoninë për
Propagandoi pro ISIS, lirohet mësuesja e Medresesë së Shkodrës (FOTO LAJM) Gjykata e Shkodrës vendosi të lirojë mësuesen Emine Alushi, e cila është regjistruar duke propaganduar për ISIS dhe Bin
SHKODËR/ Mësuesja propagandonte pro ISIS-it, ja çfarë thotë drejtori i Medresesë (FOTO LAJM) Drejtori i Përgjithshëm i Medresesë së Shkodrës, Kujtim Dervishi, është prononcuar sot pas lajmit të transmetuar per ish
Medreseja e Kavajës kthehet me medalje nga SHBA-të (FOTO LAJM) Nxënësit e Medresesë së Kavajës "Hafiz Ali Korça", Adi Hajrullaj dhe Albi Marqeshi së bashku me mësuesin e tyre M. Salih
Shënohet 90 vjetori i themelimit të Medresesë së Tiranës (FOTO LAJM) Me rastin e 90 vjetorit të themelimit të Medresesë së Tiranës, Komuniteti Mysliman i Shqipërisë organizoi një aktivitet
Medresistët e Tiranës dhe Kavajës, fitues medaljesh në SHBA (FOTO-LAJM) Nxënësit e Medresesë Hafiz Ali Korça Kavajë, Julian Ostaku dhe Donald Tafa arritën që të fitojnë medalje argjendi në Oli
Nis ndërtimi i Medresesë së vajzave në Gostivar Sot u vendos guri i themelit dhe u pre kurban për ndërtimin e objektit të Medresesë së vajzave në Gostivar. Kjo Medrese
Ish-drejtori i Medresesë, "Qytetar Nderi" i Korçës Këshilli Bashkiak i Bashkisë Korçë ka nderuar me titullin "Qytetar Nderi i Qytetit Korçë", ish drejtorin e Medresesë së
Aksidenti në Tiranë, makina përfundon në lokal (FOTO-LAJM) Dy persona u lënduan këtë të enjte pasi një automjet përfundoi brenda një lokali bastesh sportive në Tiranë. Ngjarja u s
Medresisti i Beratit, shpallet piktori i ri më i mirë në botë Nxënësi i Medresesë së Beratit Adi Totaj, ka fituar çmimin e parë në Konkursin Ndërkombëtar të Piktorëve “A Youthful Vis
Besimtarët, peticion për rikthimin e imamit të Medresesë Besimtarët e xhamisë së Medresesë në kryeqytet me anë të një peticioni i kanë kërkuar Komunitetit Mysliman revokimin e s
Kasat fiskale, vënë në vështirësi bizneset Vendosja e kasave fiskale vë në vështirësi bizneset. Tregtarët e Medresesë shprehen se vendosja e kasave po ndikon në fa
Tregtarët e Medresesë i japin fund protestave (UPDATE) Tregtarët e tregut të madh industrial te Medreseja në Tiranë i dhanë fund protestës së tyre në ditën e tretë të