999 rezultate për

medikamente

COVID-19/ Ndryshon mjekimi për të infektuarit, ndalohen mjekët të japin këto tipologji ilaçesh Një urdhër i ri i Ministrisë së Shëndetësisë ndalon mjekët e familjes të mjekojnë të sëmurët me koronavirus me antibioti
Djali flet për babain e shtruar në spitalet COVID: Kam harxhuar 700-800 mijë lekë për medikamente Një qytetar i cili ka babain të shtruar në spital nga Covid thotë se deri tani ka shpenzuar 700-800 mijë lekë për medika
Ky është gabimi që bëjmë pa diskutim të gjithë kur ruajmë ilaçet në frigorifer Besojmë se nuk ka familje shqiptare që nuk ka ilaçe në shtëpi e disa prej tyre mos t’i kemi në frigorifer me idenë se po
Biznesmeni i njohur flet pas shërimit nga COVID-19: Medikamentet që përdora! Biznesmeni Avni Ponari, e ka kaluar me sukses betejën me Covid-19, ndërsa së fundmi ka rrëfyer edhe rreth kësaj eksperie
2 produkte shtëpie 10 herë më të fuqishëm se medikamentet për këmbët me kallo Keni thembra të plasaritura gjatë gjithë vitit? Mos harxhoni më para në produkte të shtrenjta të cilat nuk ju zgjidhin a
Shfrytëzuan situatën dhe ngritën çmimet e medikamenteve e ushqimeve, e pësojnë keq shitësit Policia e Shtetit ka proceduar 4 persona pasi kanë abuzuar me çmimet e medikamenteve, produkteve ushqimore dhe fruta-per
Spondiliartroza, mënyrat e trajtimit nga terapia fizike te medikamentet Trajtimi për spondiliatrozën cervikale varet nga ashpërsia e shenjave dhe simptomave tuaja. Qëllimi i trajtimit është le
Vepron më shpejtë se medikamentet, hani çdo ditë një lugë mjaltë dhe kanellë Për shekuj me rradhë njerëzit kanë përdorur produkte natyrale për të trajtuar sëmundje të ndryshme. E ashtquajtura mjekë
Alarmuese, në Kosovë psikologët po veprojnë si psikiatër Neuropsikiatri Jusuf Ulaj ka alarmuar se psikologët po iu përshkruajnë barna pacientëve, duke ditur se ata nuk kanë të d
“Mali” i ilaçeve të skaduara në QSUT shkakton kosto të shumëfishta Të paktën katër herë në vit, Fatjon Mara, 43 vjeç, mbërrin në Spitalin Pediatrik në Tiranë me pyetje që e mundojnë. I bi
Shtohen 36 barna në listën e të rimbursueshmeve Pas dy viteve përdorim të së njëjtës listë për barnat e rimbursueshme, pritet që të hyjë në fuqi lista e re për vitin 2
Vetëhelmohet me fotoksinë, 17 vjeçarja nga Tirana në gjendje të rëndë Një adoleshente ndodhet në gjendje të rëndë në spitalin “Nënë Tereza” në kryeqytet këtë të mërkurë pasi sipas policisë,
Djali pa lëkurë që jeton në agoni, refuzon medikamentet (FOTO LAJM) Një adoleshent i cili vuan nga një sëmundje kërcënuese për jetën e njohur si "sëmundja e fluturave", po refuzon ilaçet s
Çmendet e reja, tentoi të vriste veten se ishte xheloze Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Tiranë ku një 31-vjeçare ka tentuar vetëvrasjen për shkak se ishte xheloze. Më
Ja çfarë mund të shkaktojnë medikamentet antidepresantë James Holmes i njohur si ‘Batmani vrasës’, është një 24 vjeçar i cili vrau 12 persona në një kinema, në vitin 2012. Ai p
I jep fund jetës me acid 47 vjeçarja nga Gjilani Në qershor të këtij viti, Xhylsime Maliqi, nga qyteti i Gjilanit, kishte mbushur 47 vjeç. Por vetëm gjashtë muaj pas, aj
Kujdes, shqiptarët konsumojnë më shumë ilaçe në Evropë 5.4 për qind të shpenzimeve për kujdesin shëndetësor, familjet shqiptare i shpenzojnë duke blerë ilaçe. Pjesa e mbetur
ALARMI/ Shqiptarët po helmohen me ilaçe Kujdesi për shëndetin zë një peshë të ngjashme në buxhetin e familjeve shqiptare me atë të familjeve në vendet e BE-së,
Shqiptarët i bëjnë lekët ilaçe, 75% të shpenzimeve shkojnë për shëndetësinë Kujdesi për shëndetin zë një peshë të ngjashme në buxhetin e familjeve shqiptare me atë të familjeve në vendet e BE-së,
Rrëfimi i nënës që humbi foshnjën nga medikamentet e gabuara Gyltene Bytyqi ka rrëfyer në Gjykatën e Ferizajt se si për shkak të barnave të gabuara që ia kishte dhënë i akuzuari She