999 rezultate për

mediet

E BUJSHME/ Tifozët e Juves duan CR7 kapiten Tifozët dhe analistët në Itali po flasin për faktorët të cilët ndikuan në humbjen e thellë ndaj Fiorentinës. Sipas “T
U gjetën të pajetë përqafuar, historia e dhimbshme e dy të rinjve që tërmeti i mori jetën Detaje rrëqethëse dalin në dritë nga dy të rinjtë, që humbën tragjikisht jetën një ditë më parë nga tërmeti katastrofik
"Prej saj shqiptarët shohin Champions League", "Kurir" nxjerr "mjaltë" për bukurinë e Eva Muratit Eva Murati është padyshim një nga prezantueset më simpatike në vendin tonë. Prej vitesh tashmë, bukuroshja identifiko
Prestigjozja spanjolle vlerëson nëntë lojtarë të Barcelonës me "0" (FOTO LAJM) Humbja e Barcelonës nga Bayern Munich në çerekfinale të Ligës së Kampionëve është tema kryesore në mediet sportive. Q
Nëna e Higuain po lufton me kancerin, vëllai i tij ka një lutje për mediet Vëllai i Gonzalo Higuain, Nicola, ka bërë thirrje që mediet të qëndrojnë jashtë biznesit të familjes së tyre ndërsa nëna
Mediat serbe: Kolarov dhe Shaqiri në të njëjtin klub? Roma është duke kërkuar zëvendësuesin e talentit italian Nicola Zaniolo i cili pësoi lëndim të rëndë në derbi ndaj Inter
100 milion euro “të pastër”, si e fshehu banda e shqiptarit mallin nëpër pllakat e granitit Një sasi e madhe prej 333 kilogram kokainë e pastër është sekuestruar sot nga Guardia di Finanza e La Spenzia në bashkëp
Grekët japin shembull, sjellin 200 ton ndihma për të prekurit nga tërmeti në Shqipëri Mediet fqinje raportojnë se Kryqi i Kuq Grek ka sjellë sot në Tiranë më shumë se 200 ton ndihma për të prekurit nga tërm
Isa Mustafa nesër do të zhvillojë një takim të rëndësishëm Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, nesër pret në takim kryetarin e Grupit të EPP-së në Parlamentin
Serbët ngrenë pyetje nga ky veprim i NATO-s për Kosovën Një videoxhirim i ri promovues i NATO-s, i publikuar ditë më parë përmes YouTube flet për misionin e kësaj aleance në Ko
Ndalohet reklamimi i pijeve me sheqer në këtë qytet Singapori do të bëhet vendi i parë në botë që do ta ndalojë reklamimin e pijeve të pashëndetshme, të cilat përmbajnë shu
Mediet britanike: Vrasja e avokatit Ravik Gurra u bë nga rivalët e Çapajve? (FOTO LAJM) DailyMail ka bërë sot një artikull për avokatin Ravik Gurra, 50 vjeç, që u ekzekutua me armë zjarri në një lokal në Elba
Freedom House: Përkeqësim i lirisë së medies në botë Organizata, Freedom House, me seli në Shtetet e Bashkuara, thekson në raportin e saj të publikuar të mërkurën se në demo
Ka kënduar për Erdoganin dhe Putinin, ministri Daçiç sërish shfaqet me mikrofon (VIDEO) Ministri i punëve të jashtme të Serbisë edhe njëherë është paraqitur në rolin e argëtuesit, këtë herë ka marrë mikrofoni
Reporterët pa kufij: Rruga për BE e gjatë, gazetarët kërcënohen Organizata “Gazetarët pa kufij", me seli në Paris, vlerëson në raportin për lirinë e medies se urrejtja ndaj gazetarëve
Tronditëse, nxënëses shqiptare i vendosin një vulë në Kroaci (FOTO LAJM) Në shkollë Ekonomike-byroteknike të Zarës, dje një djalë i klasës së parë të shkollës së mesme me një objekt të skuqur n
Festimet në Tiranë, jehonë në mediet ndërkombëtare (FOTO LAJM) Tirana e priti ndërrimin e viteve kur akrepat e orës shënuan 00:00 me fishekzjarret shumëngjyrëshe që shkëlqyen në qiell
"E dashura e mafiozit shqiptar”, mediat e huaja fiksohen pas "gangsteres" së Elbasanit (FOTO LAJM) Fituesja e kurorës së "Miss Universe Albania 2018", Trejsi Sejdini, e cila përfaqëson Shqipërinë në eventin e bukurisë “
Të rinjtë po largohen nga mediat sociale Sipas një raporti të ri, platforma të tilla si Facebook, Twitter, Instagram, e madje edhe aplikacione si Tinder, po shoh
Veseli ëndërron me sy hapur, thotë se Lista Serbe s'ka qëndrim zyrtar për demarkacionin Ndonëse Lista Serbe zyrtarisht ka njoftuar se nuk do ta votojë Marrëveshjen e Demarkacionit, megjithatë, kreu i Kuvendit