999 rezultate për

medie

Shikoni sesa shumë ka ndryshuar Dilara, nuk njihet Ebru Ozkan është sinonim i bukurisë turke, aktorja më shumë se për profesionin e saj komentohet për pamjen joshëse dhe s
Anita Haradinaj akuzon disa media: Jeni bërë si medie serbe Anita Haradinaj, gruaja e kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj ka reaguar ndaj raportimit në media për kinse refuz
Këto janë temat që priten të diskutohen sot në Bruksel Marrëdhëniet në rajon dhe vazhdimi i integrimit evropian janë temat kryesore që do të zhvillohen sonte në mbrëmje, në Br
De Biasi përgatit valixhet për rikthimin në Itali Ndonëse ka vetëm pak ditë që u shkarkua nga Alavesi, duket se Gianni De Biasi do të rikthehet shumë shpejt në pankinë. E
Mediet serbe: Stërgjyshi i Thaçit ishte serb Mediat në Serbi kanë filluar të shkruajnë për stërgjyshin e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi. Për të thonë se fillim
Policia bastis një komunë serbe të Kosovës Medie serbe njoftojnë sot se “forca të mëdha policore nga Policia rajonale e Pejës në bashkëpunim me pjesëtarë të njësis
Reformat në media përshpejtojnë procesin e integrimit të Maqedonisë Kryetari i Shoqatës së Gazetarëve të Maqedonisë, Naser Selmani, duke komentuar planin e qeverisë, të njohur si Plani për
Kërcënimet ndaj medias, subjektet politike të spastrojnë partinë Zyrtarët janë zgjedhur nga publiku për të bërë vepra të mira, ndërsa mediet investigojnë për të gjetur pikërisht ato që,
Çuditen mediat e huaja: Më shumë atmosferë Bajrami, sesa zgjedhjesh në Shqipëri Shumë aspekte të kësaj fushate janë prekur nga mediet e huaja këto ditë, por vëmendjen e shtypit ndërkombëtar e ka tërhe
Ministri i LSI i përgjigjet Braçes: Çfarë komedie, të paktën vaditni palmat Ministri i Bujqësisë Edmond Panariti ka reaguar më në fund pas shumë akuzave nga deputeti I PS-së Erion Braçe. Me anë
Takimi Ahmeti-Zaev, Shilegov në konferencë për media (VIDEO) Zëdhënësi i LSDM-së, Petre Shilegov, ka dalë në një konferencë për medie për takimin e kreut të partisë së tij, Zoran Za
Mediet serbe: Kadri Veseli rrëzon qeverinë e Isa Mustafës Mediat e Serbisë e kanë përcjellë me vëmendje zhvillimet votimin e mocionit pro rrëzimit të qeverisë së udhëhequr nga Is
Hoxhaj për mediet greke: Greqia të njohë Kosovën Ministri i Punëve të Jashtme të Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë një interviste për gazetën greke "Kathimerini", ka thënë se
Cili është skenari i VMRO? Mediet maqedonase njoftojnë tërheqjen e Xhaferit Mediet maqedonase shkruajnë se kreu i ri i parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi, është tërhequr nga qëllimi i tij pë
Çmenden mediet serbe, Erdogani po ndihmon Thaçin dhe Ramën për luftë (FOTO LAJM) Pas deklaratave të Edi Ramës dhe Hashim Thaçit, se Kosova e Shqipëria do të bashkohen nëse BE i mbyll dyert Ballkanit Pe
KFOR-i përgënjeshtron mediet ruse, ja e vërteta për ushtarët gjermanë Media ruse "Sputnik", ka shkruar sot se ushtarët gjermanë të KFOR-it në Kosovë, do të mund të tërhiqen deri në fund të v
LSDM: VMRO të tranferojë pushtetin, ne do punojmë për integrimin në NATO dhe BE Lidhja Social-demokrate e Maqedonisë, me anë të një deklarate për medie, i ka bërë thirrje VMRO-DPMNE-së që të mundësojë
Mediet serbe: Kosova ka avokatët më të fortë për gjenocidin Gazeta serbe Danas, ka shkruar më 7 prill se Kosova po punon me vite në aktakuzën për gjenocid kundër Serbisë, dhe se Pr
Mediet arabe raportojnë vdekjen e Bashar Al-Assadit? Mediet arabe referuar burimeve nga qeveria e Rusisë, kanë raportuar se diktatori i Sirisë Bashal al-Assad ka ndërruar je
Sulmi i SHBA-ve, Rusia i ofron mbrojtje ushtarake Sirisë Menjëherë pas sulmit të SHBA-ve kundër një baze ajrore në Siri me urdhër të presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amer