999 rezultate për

medicinal

LVV: Kosova po përballet me mungesë oksigjeni për pacientët me COVID-19 Lëvizja Vetevendosje, ka thënë se Spitalet Rajonale që po trajtojnë pacientë me COVID-19, janë duke u përballur me munge
Dy viktima për 20 kg hashash, Berisha zbardh emrat e pronarëve të parcelave të kanabisit Pas 5 ditësh zhdukje pa gjurmë, janë gjetur kufomat e dy të rinjve në Malisinë e Madhe, Klement Pepaj dhe Vilson Cutaj.
Sistemi shëndetësor në Maqedoninë e Veriut në kolaps, mjekët paralajmërojnë dorëheqje masive Infermieret në Klinikën infektive paralajmërojnë dorëheqje masive. Nga shoqata e motrave Medicinale thanë se kriza e pan
Zhduket 18 vjeçari në Dibër, doli në mal të mblidhte bimë medicinale Një 18 vjeçar nga fshati Dypjakë i Dibrës ka humbur kontaktet me familjen e tij prej 5 ditësh pasiu kishte dalë për të m
Tre shqiptarët thyen karantinën e dalin për të mbledhur bimë, arrestohen në Greqi Tre shqiptarë kanë thyer karantinën për të mbledhur bimë medicinale në Greqi. Ata u kapën duke mbledhur bimë medicina
Zjarr në Shkozë, shkrumbohet magazina me bimë medicinale Një zjarr i madh ka rënë para pak minutash në Shkozë, Tiranë, ku është djegur një pulari. Katër zjarrëfikse ndodhen në
Kompania që furnizon me gaz QKUK-në s'ka autorizim për marketing Ministria e Shëndetësisë është organi përgjegjës për furnizimin me barna për të gjitha institucionet publike shëndetësor
Argjinarja e egër, bima me vlera të rralla medicinale Argjinarja e egër që çel lule me ngjyrë vjollcë është një barishte që rritet gjithë vitin dhe që i përket familjes botan
Kuroni mëlcinë, zemrën dhe stomakun përmes këtyre bimëve medicinale Shumë persona janë të sëmurë nga mëlçia, zemra, stomaku apo tëmthi. Disa nga shkaqet e këtyre sëmundjeve është ushqimi t
Recetë natyrale për pastrimin e veshëve Dyelli dhe infeksioni i veshit mund të jetë një problematikë që shumë nga ne nuk dinë se si ta shmangin b dhe për këtë u
Zjarr në një magazinë me bimë medicinale në Durrës Gjatë orëve të vona të mbrëmjes së djeshme një magazinë me bimë medicinale është përfshirë nga flakët. Ngjarja ka ndodhu
E çuditshme: I bie violinës teksa operohet në tru (VIDEO) Një violiniste u detyrua të heq dorë nga violina e saj, për shkak të gjendjes së neurologjike, ajo u ka dhuruar doktorëv
Koplik, zjarr në pikën e grumbullimit të bimëve medicinale Një pikë e grumbullimit të bimëve medicinale ëhstë përfshirë në flakë për shkaqe ende të pa njohura në Koplik. Ngjarja k
Protestohet kundër ligjit të shtatzanisë Sot qindra protestues kanë ngritur zërin kundër ligjit për ndërprejen e shtatzanisë deri në 10 javë. Nën moton "Deputete
Bimët medicinale shërojnë një sërë sëmundjesh të rëndësishme Drejtues të Ministrisë së Shëndetësisë shprehen se bimët medicinale shërojnë një sërë sëmundjesh të rëndësishme madje p
Mediu ofron mbështetje për industrinë e bimëve medicinale Të premten u zhvillua konferenca e parë e industrisë së bimëve medicinale, një ndër produktet më të kërkuara nga tregjet