999 rezultate për

mediave

Drejt largimit nga Partizani, Bruno Telushit i del emri te klubi i njohur turk Menemenspor është i njohur në Shqipëri jo vetëm për faktin se aty luajnë dy ish-lojtarë të Laçit, Gentjan Selmani dhe Da
Nuk e konfirmuan asnjëherë, Shaqiri dhe Dhurata Ahmetaj i japin fund lidhjes? (FOTO LAJM) Prej kohësh flitej se futbollisti i njohur shqiptar Xherdan Shaqiri dhe këngëtarja Dhurata Ahmetaj ishin në një lidhje b
Mazhoranca rrëzon dekretin e Metës, qëndrojnë në fuqi gjobat ndaj mediave Me 16 vota pro dhe asnjë kundër është rrëzuar dekreti i presidentit Meta për heqjen e gjobave që u janë vendosur mediave
Ndërron jetë në muajin e 8 të shtatzanisë ylli i mediave sociale (FOTO LAJM) Ylli i mediave sociale, Nicole Thea ka ndërruar jetë së bashku me djalin e saj të palindur në muajin e saj të 8 të shtat
Facebook, YouTube dhe Twitter përballë rregullave të reja Facebook, YouTube, Twitter, për herë të parë do t’i nënshtrohen rregullave të BE-së për transmetimin e gjuhës së urrejtj
Kush janë 2 vajzat "misterioze" të Putin, jeta e bjondeve që u mbajt larg mediave (FOTO LAJM) Zbulohen fotot sekrete të vajzave të presidentit rus Vladimir Putin, pjesë e një koleksioni privat. Imazhet shfaqin
Mediat greke trajtojnë Kacifas si hero: Familja e tij përndiqet në Shqipëri Mediat greke kanë rikthyer ngjarjen ndaj Kostantinos Katsifas, pasi sipas tyre familja e tij përndiqet nga drejtësia shq
Vonohen deputetët, seanca për votimin e Qeverisë Hoti nuk nis në orarin e caktuar Seanca e jashtëzakonshëm për formimin e Qeverisë Hoti nuk ka nisur ende edhe pse ishte planifikuar që në nistë në orën 1
Raporti i KE: Rrëzohen PS dhe PD për kohën televizive në zgjedhje Këshilli i Europës rrëzon propozimin e maxhorancës dhe opozitës së bashkuar, të formuluar në një draft të dakordësuar, q
"Jemi në diktaturë", raportimet e mediave ndërkombëtare për shembjen e Teatrit Ngjarja e djeshme ka marrë vëmendje edhe nga mediat botërore. "Reuters" dhe "New York Times" kanë raportuar mbi shembjen
Alli sulmohet me thikë në shtëpinë e tij, lëndohet në fytyrë Ylli i Tottenhamit Dele Alli është sulmuar me thikë në shtëpinë e tij gjatë ditës së sotme. 24 vjeçari ishte cak i nj
Rama nuk i ndahet mediave: Ka shumë shpifje! Kryeministri Edi Rama është aktualisht duke folur në Abc-në e Mëngjesit. Rama u pyet fillimisht për lidhje me raporti
Del jashtë planeve të Contes, Asamoah drejt Turqisë Kwadwo Asamoah mund të mbyllë aventurën e tij te Inter në përfundim të këtij sezoni. Ganezi ka luajtur shumë pak pas pro
Shqipëria i erdhi në ndihmë Italisë duke dërguar 30 mjekë, këto janë shkrimet e mediave ndërkombëtare Ditën e djeshme Shqipëria u solidarizua me Italinë duke dërguar 30 mjekë dhe infermierë. Italia është një nga vendet
"Kjo luftë nuk fitohet ndryshe", Rama masa për makinat e mediave Kryeministri Rama vazhdon të publikojë masat e marra për të shmangur përhapjen e koronavirusit. Këtë herë ai ka dhënë
Akuza e fortë: Si Rama po tenton të kapë AMA-n duke shkelur ligjin(VIDEO) Ditën e sotme PD me anë të ish-deputetes Albana Vokshi ka sulmuar Kryeministrit Rama duke e akuzuar se po tenton kapjen
"Jeni esëll? Pusho! S'ju vjen turp?", si i drejtohet mediave kryeministri që "duam" (VIDEO) I ftuar në Opinion, mbrëmjen e djeshme Rama u pyet për lirimin e Lulzim Berishës, i cili është në listën e OFL-së, teksa
Xhansu e "Fate të kryqëzuara" më e dashuruar se kurrë me aktorin turk (FOTO LAJM) Ajo njihet për publikun shqiptar për rolin e “Xhansus” në telenovelën “Fate të kryqëzuara”. Ndonëse 22-vjeçarja, Lejla T
Paketa anti shpifje në Komisionin e Venecias, Basha: Provë që cënohet fjala e lirë Kryetari i Partisw Demokratike Lulzim Basha ka përshëndetur vendimin e marrë nga Komiteti i Monitorimit të Asamblesë Par
Rama "shet" Veliajn, kryebashkiaku nën sulmin frontal të mediave pranë qeverisë Erion Veliaj është duke u sulmuar mediatikisht kohët e fundit si asnjëherë më parë. Krahas mediave që nuk janë dakor