110 rezultate për

medias

Rauning: Prej 2 vitesh partitė pengojnė shndėrrimin e RTSH nė transmetues profesional Kryetari i Prezencės sė OSBE-sė, ambasadori Florian Raunig, foli sot nė tryezėn e rrumbullakėt “Komunikimi dixhital–shfr
Maqedonia e 117-ta nė botė pėr lirinė e mediave Maqedonia radhitet nė vendin e 117 nga 180 vende tė botės sa i pėrket lirisė sė medias, sipas raportit vjetor tė “Report
Pėrkeqėsohet liria e medias nė Kosovė Liria e medias ka pėsuar “rėnie drastike” nė mbarė botėn vitin e kaluar, pjesėrisht pėr shkak tė grupeve ekstremiste si
Shqipėria pėrmirėsim nė lirinė e medias, renditet e 80 nga 180 vende Shqipėria duke se ka shėnuar pėrmirėsim pėrsa i pėrket lirisė sė mediasve. Sipas Indeksit tė Lirisė sė Shtypit nga Repor
Grushtshtet ndaj medias sė lirė, arrestime masive tė gazetarėve nė Turqi UPDATE - Prokuroria turke ka lėshuar mbrėmjen e djeshme urdhėrarrest pėr 32 gazetarė dhe policė, si dhe urdhėr pėr basti
PD: Me kapjen e AMA, Rama fuqizon monopolin e tij mediatik‏ Partia Demokratike, denoncoi si tė paligjshėm emėrimin e ish-drejtorit tė Digitalb nė krye tė Autoritetit Mediatik Audio
'Luftė' me armė nė lokalin e natės, Xhuvani mungon nė mbledhjen e Komisionit tė Medias Pas masakrės me katėr viktima nė Tiranė, Luiza Xhuvani ka munguar nė mbledhjen e Komisionit tė Medias. Deputetja e P
Chiellini i jep fund beqarisė (FOTO-LAJM) Chiellini i jep fund beqarisė duke u martuar me Carolina-n. Nė dasmėn e mbrojtėsit tė Juventusit kanė marrė pjesė shumė
Dashuron fotografinė, Aurela thyen njė tjetėr rekord pėr klikime Aurela Hoxha, ēdo ditė e mė shumė po shijon suksesin e saj, ndėrsa me mjaft 'modesti', ajo ka shfaqur njė foto nė Instag
BE 300 mijė euro pėr fuqizimin e sektorit tė medias Bashkimi Europian ka dhėnė 300 mijė euro pėr fuqizimin e sektorit tė medias gjatė kėtyre viteve. Nė njė konferencė tė pė
Ja 4 kandidatėt qė garojnė pėr kreun e AMA-s Komisioni Parlamentar pėr Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik do tė zhvillojė seanca tė veēanta dėgjimore me katėr k
Raunig: Parlamenti tė emėrojė anėtarėt e AMA dhe RTSH Kryetari i Prezencės sė OSBE-sė nė Shqipėri, Ambasadori Florian Raunig u shpreh sot se ēdo shoqėri ka nevojė tė zhvilloj
Mijatovic dėnon sulmin ndaj gazetarėve nė Lazarat Pėrfaqėsuesja e OSBE-sė pėr Lirinė e Medias, Dunja Mijatovic, dėnoi sot sulmin ndaj gazetarėve qė po raportonin pėr aksi
Komisioni i Medias miraton listėn e kandidatėve pėr anėtarė tė AMA-s Komisioni pėr Edukimin dhe Mjetet e Informimit Publik miratoi sot listėn e kandidatėve qė plotėsojnė kriteret pėr anėtar
Komisioni i Medias publikon emrat e kandidatėve pėr kreun e AMA-s Ani Ruci, Xhovan Shyti, Elvi Fundo dhe Moikom Zeqo janė katėr kandidatėt e prezantuar sot nga Komisioni i Medias si nė g
Thellohet bashkėpunimi Kosovė-Turqi Zėvendėskryeministrja e Kosovės znj.Edita Tahiri falėnderoi Qeverinė e Turqisė dhe kryeministrin Erdogan pėr lobimin p
'Mediat nė gjendje tė mjeruar (VIDEO LAJM)' Ambasada e Shteteve tė Bashkuara tė Amerikės ka shprehur pakėnaqėsi pėr lirinė e medias nė vend. Pėrmes njė video tė
Mediat nė Maqedoni nuk janė tė lira! Shteti i Maqedonisė nuk ka media tė lira. Raporti i Freedoom House e ka rradhitur Maqedoninė nė vendin e 122-tė nė b
PS: Opozita ka humbur toruan pas fluturakėve fantazmė Qeveria ėshtė e angazhuar seriozisht pėr tė pėrmirėsuar situatėn e medias nė Shqipėri. Kjo ka qenė pėrgjigjia e Partisė
PD: Pėrkeqėsimi i lirisė sė medias, rrezik pėr demokracinė Partia Demokratike reagoi sot lidhur me raportin e Freedom House ku Shqipėria humb dy pikė nė vlerėsimin pėr lirinė e me
 
Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.

Kombėtarja shqiptare ka mposhtur Armeninė me rezultat 2-1 nė ndeshjen kualifikuese pėr EURO 2016, duke u renditur e 3-ta nė grup me 7 pikė, pas Danimarkės e cila renditet e 2-ta me po aq pikė sa ka Shqipėria dhe Portugalia e cila kryeson grupin me 9 pikė.