999 rezultate për

media

Shqiptari dhuron spektakël me top tenisi, e kërkon Real Madridi (VIDEO) Një video e rallë e një talenti shqiptar është duke bërë xhiron e internetit në mediat italiane. Bëhet fjalë për 13-vjeç
Xhaka dhe Mustafi larg Arsenalit Granit Xhaka dhe Shkodran Mustafi po mbyllin sezonin e tyre të tretë te Arsenali. Mustafi u transferua për 35 milionë
Mediat në Itali e bëjnë të sigurtë: Edoardo Reja trajner i Shqipërisë (FOTO LAJM) Në Itali nuk kanë asnjë dyshim, Edy Reja do të jetë trajneri i ri i përfaqësues shqiptare. Tekniku italian nuk ka prefer
Basha ne mediat italiane: Nuk bëjmë betejë pushteti, luftojmë për drejtësi Kryetari i Partisë Demokratike dhe lideri i opozitës, Lulëzim Basha dha një intervistë për gazetarin Giancarlo Padovan,
Mediat italiane: Humbja me Turqinë fatale për Panuccin Mediat më të mëdha në Itali si "Sportmediaet" dhe "Corriere dello Sport", nuk kanë vonuar të publikojnë shkarkimin e Chr
Mediat italiane tallen keq me gruan e futbollistit serb (FOTO LAJM) Ka kohë që Jovana Djordjevic njihet si një prej femrave më atraktive, që është edhe gruaja e një sportisti. Kjo model
Mediat turke i bëjnë jehonë fitores: Lindi dielli nga Shqipëria (FOTO LAJM) Shqipëria e nisin aventurën në kualifikueset e Europianit me një humbje në shtëpi përballë Turqisë. Kështu mediat turke
Mediat turke: Nipërit e Skënderbeut na fërshëllyen himnin, hakmarrje në kthim (VIDEO) Mediat turke janë duke u fokusuar në një detaj të çuditshëm ne lidhje me ndeshjene sotme kundër Shqipërisë, të cilën at
Arrestimi në Tiranë bën bujë në mediat e Indisë Skandali i dy vëllezërve indianë Sandesara, që akuzohen për pastrimin e rreth një miliard dollarëve, edhe në Shqipëri me
Bale: Ronaldo i mrekullueshëm, mos besoni ato që thuhen në media Gareth Bale ka hedhur poshtë aludimet mediatike se marrëdhëniet e tij me Cristiano Ronaldon te Real Madridi kanë qenë të
Zbulohet i dashuri i ri i Belen Rodriguez (FOTO LAJM) Nuk ka më dyshime. Belen Rodriguez pas ndarjes së bujshme me pilotin e Moto Gp Andrea Lannine, tashmë ajo ka gjetur të d
Ky është fëmija shqiptar që u vra nga e moshuara zviceriane (FOTO LAJM) Tragjedia që ka ndodhur mbrëmë në Basel të Zvicrës ka shokuar tërë vendin. Therja me thikë e 7 vjeçarit nga Kosova, që k
Mediat daneze sulmojnë kombëtaren e tyre: Turp Danimarkë! "Ekstrabladet" ka thumbuar Përfaqësuesen e Danimarkës pas barazimit 2-2 me Kosovën në stadiumin "Fadil Vokrri". "Dard
E FUNDIT/ "Sportmediaset" zbulon vendimin e UEFA-s për dënimin e Ronaldos (VIDEO) Cristiano Ronaldo do të jetë në të dyja sfidat me Ajax-in në Ligën e Kampionëve dhe do të marrë vetëm një gjobë nga UEFA
Rama del hapur, mbështet ndryshimin e kufirit në mediat evropiane Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama është shprehur hapur për ndryshim të vijës kufitare mes Kosovës e Serbisë.Në një inte
Mediat serbe mbrojnë kriminelin e masakrës Karaxhiq Pasi që dje prijësit të luftës të serbëve të Bosnjë-Hercegovinës Radovan Karadzicit gjykata e Hagës ia konfirmoi aktgjyk
Sllovenia nxjerr bllof mediat serbe: Nuk tërhiqet njohja e pavarësisë Ministri slloven i Punëve të Jashtme, Miro Cerar, ka thënë se Sllovenia nuk ka ndërmend ta heq njohjen e pavarësisë së K
Berisha ka hall tjeter, zbulon kush i nxjerr në media të vërtetat e punësimeve Deputeti i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Bekë Berisha, duke folur për raportimet e fundit për punësimet që po bëhen
Do largoheni nga Kombëtarja shqiptare për të drejtuar Romën? Përgjigjet Panucci Christian Panucci është shfaqur në një konferencë për mediat para dy ndeshjeve të kombëtares të vlefshme për eleminatore
Terroristi kishte njoftuar më parë sulmin ndaj myslimanëve Terroristi Bernton Tarrant, e kishte planifikuar dhe paralajmëruar më parë sulmin e sotëm ndaj xhamive në Zelandën e Re.