999 rezultate për

medha

Formacionet zyrtare: Kosovë-Gjibraltar, ndryshime të mëdha te "Dardanët" Përfaqësuesja e Kosovës do t'i zhvillojë dy ndeshje ndërkombëtare këtë muaj. Fillimisht sonte, "Dardanët" do ta zhvil
"Miq për kokë", Vuçiç e nderon Erdoganin me të shtëna topi (FOTO LAJM) Ka një marrëdhënie shumë të veçantë mes Turqisë dhe Serbisë në rajon për shkak të lidhjeve të forta ekonomike mes dy ven
Shtëpia që ju ndryshon jetën, montohet direkt dhe kushton pak (FOTO LAJM) Shtëpi të vogla, nga 45 metra katror, tani mund të blihen në internet në Amazon. Këto banesa të thjeshta kanë qenë në
Brenda burgut ku çdo vit ndërrojnë jetë 5 mijë të dënuar (FOTO LAJM) Një në çdo pesë të dënuar në burgun kombëtar të ishujve Filipines humbin jetën çdo vit, sipas zyrtarëve të burgut. Pë
Ndeshje të mëdha në tetor, njihuni me super duelet që marrin vëmendjen e botës (FOTO LAJM) Muaji tetor do të jetë i bujshëm për tifozët e futbollit. Do të ketë duele që do ta marrin vëmendjen e botës. Ky muaj
Faqet e mëdha sportive tallin keq Xhakën, tifozët: Ka frikë nga topi (FOTO LAJM) Granit Xhaka është bërë kapiten i Arsenalit pas shumë polemikash. Ai me sa duket po përballon i vetëm presionin e të mba
Reali me mungesa të mëdha përballë Club Brugde Sulmuesit Gareth Bale dhe James Rodriguez do të mungojnë në përballjen ndaj Club Bruge e vlefshme për Champions League.
Kjo është mrekulli, si i shpëtoi burri shembjes së ndërtesës nga tërmeti (VIDEO) Ky është momenti kur një tërmet i magnitudës 5.8 goditi pjesën veriore të Pakistanit. Termeti ra këtë të martë, duke
Flet inxhinierja e ndërtimit: 3 çarje të mëdha tektonike brenda Shqipërisë Luljeta Bozo, inxhiniere ndërtimi thotë se tërmetet në Shqipëri do të jenë të vazhdueshme, pasi ka të bëjë me pozicionin
Godet tajfuni shkatërrimtar, uji merr para njerëz dhe makina Tajfuni Tapah goditi brigjet e Koresë së jugut, duke sjellë shkatërrime të mëdha. Autoritetet thanë se 21 persona u
Horoskopi i të shtunës, shenjat që do të kenë shqetësime të mëdha Dashi Dita e nisur mund të jetë një pikë kthese për ju. Që në mëngjes mund të ketë risi të habitshme. Ata që kanë një
Probleme edhe më të mëdha për Shaqirin tek Liverpool Xherdan Shaqiri ka marrë një lajm të keq nga trajneri i Liverpoolit, Jurgen Klopp, i cili ka kërkuar përforcime të reja
Shkatërrohet banda e rrezikshme e shqiptarëve: Çfarë iu gjet 7 të arrestuarëve Policia italiane ka arrestuar 7 shqiptarë dhe një italian mëngjesin e sotëm me akuzat e importimit dhe shpërndarjes së s
Nga krijesa më e vogël deri tek më e madhja që kemi parë ndonjëherë (FOTO LAJM) Ekzistojnë kafshë të vogla dhe të mëdha në natyrë kjo është tashmë diçka e njohur për të gjithë ne megjithëse ende disa
Do të shtyhet a jo fiskalizimi, ndryshon limiti i arkës për bizneset e mëdha Ministria e Financave po punon për një draft të përmirësuar të ligjit “Për faturën dhe sistemin e monitorimit të qarkull
Skenarët që prodhon përfshirja e fuqive të mëdha në dialog Përfshirja direkte e Gjermanisë, e Francës dhe e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në procesin e dialogut mund ta sjellë
Pas largimit nga “Xing me Ermalin” , Mamaqi paska plane të mëdha për karrierën e tij (FOTO LAJM) Pak ditë më parë Ermal Mamaqi konfirmoi se nuk do të ketë një sezon të ri të emisionit “Xing me Ermalin”. Ai njoftoi se
Mrekullitë artificiale në Dubai, luksi i shfrenuar i miliarderëve (FOTO LAJM) Dubai është qyteti më i madh dhe më i populluar në Emiratet e Bashkuara Arabe. I vendosur në bregdetin juglindor të Gjir
Horoskopi i të dielës, shenjat që do të kenë shqetësime të mëdha Ky është horoskopi për ditën e diel 15 shtator 2019. Njihuni me parashikimin e astrologut italian Paolo Fox, për punë
Shumë skuadra të mëdha pas tij, Muriqi flet rreth ofertave Vedat Muriqi është futbollisti shqiptar më në formë. Sulmuesi nga Kosova ka shkëlqyer me fanellën e Fenerbahces në filli