999 rezultate për

medalja

Qerimaj me fat, fiton medalje nga dopingu Erkan Qerimaj më në fund është shpërblyer. Peshëngritësi shqiptar ka fituar medalje bronzi teksa zuri vend vendin e 4
“Medalja e Mirënjohjes” për ikonën Skënder Sallaku, një rrugë në Tiranë do të mbajë emrin e tij Një nga rrugët e kryeqytetit do të mbajë shumë shpejt emrin e ikonës së humorit shqiptar, Skënder Sallaku, i cili u nda
Medalja e artë Olimpike "Pyeongchang 2018" kushton 600 dollarë Momenti që një sportist merr një medalje Olimpike është gjithmonë i veçantë. Shumica prej nesh nuk ndalen kurrë të mendo
Medalja e artë më e çuditshme që është fituar ndonjëherë (VIDEO) Shaunae Miller nga Bahamas ka fituar medaljen e artë dhe ka mposhtur “mbretëreshën” e vrapit, Alison Feliks. Më e pa
Thaçi: Medalja e Majlindës, rikthim i shpresës dhe motiv për të rinjtë Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, ka deklaruar se rikthimi në Kosovë i kampiones olimpike, Majlinda Kelmendi, është "r
Amerika kryeson sportin Olimpik, shteti i parë që fiton 1001 medalje të arta Shtetet e Bashkuara të Amerikës vazhdojnë të kryesojnë në çdo fushë të mundshme. Amerika nuk mjafton që është shteti
Ja me sa u shpërblye Majlinda Kelmendi për medaljen e artë olimpike Arritja e medaljes së artë në Lojërat Olimpike nga Majlinda Kelmendi e që është historike për Kosovën, do të shpërblehet
Quaresma: Nëse medalja është e artë, do ta shes Ricardo Quaresma mund t’i dhurojë vetes një bonus të majmë në fund të këtij europiani. Sulmuesi kampion Europe ende pa e
Nora Gjakovës iu "vodh" medalja e arit (VIDEO) Fitueses së medaljes historike për Kosovën, xhudistes Nora Gjakova i është mohuar medalja e arit në Lojërat Evropiane “B
Nora Gjakova: Medalja për të gjithë shqiptarët Kosova fitoi dje medalje të bronztë në Baku, e para për Kosovën në Lojrat Evropiane. Xhudistja Nora Gjakova ka mposhtur
Skandali në Sarandë, Basha: Medalja e turpit i shkon Edi Ramës Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka reaguar nëpërmjet një statusi në Facebook pas publikimit të skandalit në
Hillary fiton “Medaljen e Lirisë” Për këtë vit fituesja e "Medaljes së Lirisë" është ish sekretarja amerikane e shtetit Hillary Clinton. Çmim të cilin ajo
Kryeministrit Berisha i akordohet medalja “Shqiponja e Artë” Kryeministri Berisha ishte i pranishëm sot në çeljen e panairit Klip Ekspo Group, në Tiranë. Në këtë ceremoni, President
"Medalja e Artë e Shqiponjës" i jepet Muzeut të Lirisë Në kuadër të aktiviteteve që realizohen në hapësirën mbarë shqiptare me rastin e festimeve të 100 vjetorit të themelimit
"Medalja e Lirisë", nderohet "Mbreti" i boksit Legjenda e boksit botëror Muhammad Ali është nderuar me çmimin "Medalja e Lirisë" për veprimtarinë e tij humanitare dhe
Medalja e bronxtë kushton sa një sanduiç Medaljet janë të paçmueshme për fituesit e tyre në "Londër 2012", por disa prej sportistëve mund të surprizohen kur të m
Mesic ne Prishtine, i jepet Medalja e Arte e Pavaresise Presidenti i Republikës së Kosovës, Fatmir Sejdiu e ka dekoruar sot presidentin e Republikës së