999 rezultate për

mcmaster

RRITEN TENSIONET/ SHBA-të dhe Kina bëhen bashkë kundër Koresë së Veriut Këshilltari për siguri kombëtare i presidentit amerikan, H.R. McMaster ka deklaruar se tashmë ka “konsensus ndërkombëtar
Këshilltari i Sigurisë: Trump s'do lejojë të na kërcënojë Koreja e Veriut Vetëm pak orë pasi Koreja e Veriut shfaqi raketat balistike dhe pajisje të tjera ushtarake në një paradë masive dhe u zo
Trump ndryshon qendrim? Këshilltari i ri i sigurisë alarmon Moskën Këshilltari i ri i Sigurisë Kombëtare amerikane i përzgjedhur nga presidenti Donald Trump, H.R. McMaster, në Uashington
Trump emëron gjeneralin McMaster si Këshilltar të Sigurisë Kombëtare Presidenti Donald Trump ka emëruar Gjeneralin e ushtrisë H.R McMaster si këshilltarin e ri të sigurisë kombëtare. Pre
Studim/ Rrjetet sociale dëmtojnë shëndetin mendor të të rinjve Studiuesit kanë zbuluar një lidhje midis përdorimit të tepërt të rrjeteve sociale dhe problemeve të shëndetit mendor.
Sekreti kundër plakjes Hulumtimet më të reja kanë zbuluar se ushtrimet mund të largojnë rrudhat, bëjnë që të dalin flokët dhe kthejnë mbrapsht
Si të luftoni plakjen Disa nga hulumtimet më të reja kanë zbuluar se ushtrimet mund të ju mbajnë larg rrudhat, ju mundësojnë të dalin flokët d