999 rezultate për

mcallister

BE e shqetësuar për rivotimin e Kodit Zgjedhor, reagon McAllister Shef i Komitetit për Politikën e Jashtme në PE, David McAllister është shprehur i shqetësuar për vendimin e mazhorancës
McAllister bën deklaratën e fortë: Macron është përgjegjës për shtyrjen e negociatave me Shqipërinë Kryetari i Komitetit të Punëve të Jashtme të Parlamentit Evropian, David McAllister ka thënë sot se Evropa nuk mund ta f
Dialogu do të vazhdojë të udhëhiqet nga BE Bashkimi Evropian do të vazhdojë të ndërmjetësojë në dialogun ndërmjet Kosovës dhe Serbisë, ka deklaruar të mërkurën rap
BE me deklaratë befasuese: Nuk kemi shumë dijeni për bisedimet e kufijve Raportuesi për Serbinë në Parlamentin Evropian, David McAllister, ka thënë se Bashkimi Evropian është në dijeni për deba
Eurodeputeti jep lajmin e mirë për liberalizimin e vizave Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian dhe raportuesi për Serbi, David McAllister ka thënë se
Parlamenti Evropian, pro marrëveshjes Kosovë - Serbi Deputetët kryesorë të Parlamentit Evropian po i mbështesin përpjekjet e presidentit kosovar dhe atij serb për të arritur
McAllister: Kosova ta ratifikojë marrëveshjen e vitit 2015 për Demarkacionin Kryetari i Komitetit për Punë të Jashtme në Parlamentin Evropian, dhe anëtari i partisë së Angela Merkeli (CDU), David M
"Shpërthen" Kryemadhi: Paketa "McAllister", copy-paste e propozimeve të Metës Nënkryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, është shprehur se marrëveshja e arritur
Rama zbulon prapaskenat: Nuk e gëlltisja dot paketën McAllister për shtyrjen e zgjedhjeve Kryeministri Edo Rama ka treguar në Komunikimin Javor edhe një pjesë të pakënaqësisë së tij me atë që tani njihet si pak
Bregut nuk i del inati me Bashën: Do fitonim 2 muaj kohë po të kishim pranuar në prill “McAllister-in” Deputetja e PD-së, Majlinda Bregu ka reaguar pas arritjes së marrëveshjes Basha-Rama. Ajo ka thënë se është e lumtur që
Rama flet për marrëveshjen: E nisëm me “McAllister plus” dhe përfunduam me… Kryeministri Edi Rama ka bërë një batutë sot pas publikimit të tekstit të marrëveshjes me kreun e opozitës, Lulzim Basha
Marrëveshja Rama-Basha, reagon për herë të parë McAllister Eurodeputeti Eduard Kukan ka reaguar në lidhje me marrëveshjen e lidhur mes kryeministrit Edi Rama dhe liderit të PD-së,
Monika Kryemadhi zbulon datën e zgjedhjeve (VIDEO) Nën/kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi sot është e ftuar në emisionin “Wake up” në “Top Channel” ka zbuluar edhe datën
E PLOTË/ Marrëveshja për krizën, ja çfarë përmban paketa McAllister Rama dhe Basha në orët e para të së enjtes rreth orës 01:15 jashtë kryesisë së Kuvendit në prononcimin për mediat ka dek
Më në fund, arrihet marrëveshja mes Ramës dhe Bashës Arrihet marreveshja pas më shumë se 3 orësh takim koke me koke mes kryeministrit Edi Rama dhe kryetarit te PD-se Lulzim
Mediu dhe Hafizi zbulojnë detaje nga tryeza: Ja çfarë na tha Rama Ka përfunduar pas rreth 2 orësh takimi i krerëve të partive parlamentare tek Kryesia e Kuvendit, tryezë që nisi në 20:10
PDIU dhe LSI mbështesin paketën McAllister Ka përfunduar pas rreth 2 orësh takimi i krerëve të partive parlamentare tek Kryesia e Kuvendit, tryezë që nisi në 20:10
Basha e sfidoi publikisht, nuk vonon përgjigja e Ramës (FOTO LAJM) Kryeministri Edi Rama i është përgjigjur nëpërmjet një statusi në shkurtër letrës së kryeopozitarit Lulzim Basha nëpërmj
PD nis ofensivën ndaj Ramës, Berisha flet për "maska" në Facebook Partia Demokratike ka nisur një ofensivë në media kundër maxhorancës duke e akuzuar për mos pranim të platformës McAllis
Shpëtim Idrizi thirrje Ramës: Prano paketën McAllister Kreu i PDIU-së Shpëtim Idrizi u bën thirrje krerëve të mazhorancës dhe opozitës që rikthehen në tavolinën e bisedimeve d