999 rezultate për

mbytja

Presidenti hero: Momenti ku shpëton nga mbytja në dy gra (VIDEO) Një ngjarje aspak e këndshme është parandaluar nga Presidenti i Portugalisë Marcelo Rebelo de Sousa, teksa ndodhej me pu
Shmanget tragjedia në Durrës, 25-vjeçari shpëtohet nga mbytja Një tragjedi është shmangur ditën e sotme në plazhin e Currilave në Durrës. Rreth orës 12:30, shërbimet e Patrrullës
Ulërima dhe të qara, si u shpëtuan nga mbytja tre të miturit në Divjakë (VIDEO) Ditën e djeshme, më 26 korrik 2020 në Plazhin e Divjakës, Vrojtuesit e Plazhit në bashke&#
Pothuajse 2 metra nën ujë, pamje të frikshme nga Venecia (FOTO LAJM) Venecia është goditur nga një valë tjetër e lartë, duke lënë gati 70 përqind të qytetit të përmbytur, shprehen autoritet
Alarm në Venecia, përmbytja më e madhe në 50 vitet e fundit (FOTO LAJM) Venecia po përballet me përmbytjen më të rrezikshme në 50 vitet e fundit. Kryetari i bashkisë fajësoi ndryshimin e klimë
La pas 3 fëmijë jetimë, detaje të dhimbshme nga mbytja e nënës me vajzën në Pogradec Palombarët kanë nxjerrë trupat e pajetë të nënës dhe vajzës së saj, të cilat humbën jetën tragjikisht pak minuta më parë
Shpëtoi foshnjen nga mbytja, policen britanike e gjen belaja (FOTO LAJM) Ajo shpëtoi një fëmijë të vogël nga mbytja 11 muaj më parë, por tashmë është detyruar që të mbyllë llogarinë e saj në Të
VLORE/ Iu ça gomonia, shpëtohen nga mbytja 4 persona Mbrëmjen e sotme (1 shtator) rreth orës 21:00 në afërsi të shpellës së Haxhi Alisë një mjet lundrues me flamur shqiptar
Policia jep detaje nga mbytja e vajzës 7 vjeçare në Durrës Mesditën e sotme, një vajzë 7 vjeçare nga Podujeva është mbytur në plazhin e Durrësit. Sipas raportimeve, mësohet se e
Heronjtë e ditës, si i shpëtojnë këto vajza nga mbytja në det (VIDEO) Dy vajza kanë ngecur në një flamingo pluskuese të gomës në mes të detit, duke ia pamundësuar vetës të dalin në breg.
Ekuipazhi i Forcës Detare shqiptare shpëton nga mbytja 5 shtetas në detin Egje “Oriku” dhe ekuipazhi i saj shpëtuan jetët e para në detin Egje që nga dislokimi atje rreth 3 javë më parë. Lajmi është
Ura, rrugë e shtëpi të shkatërruara, gjithçka la pas përmbytja në Angli (FOTO LAJM) Urat, rrugët dhe shtëpitë janë shkatërruar në disa zona të Anglisë pas përmbytjeve ekstreme. Shumë rrugë në të gjithë Yo
Përmbytja nga shiu i gjeti të papërgatitura institucionet shtetërore Gjatë dy viteve të fundit katër institucione publike, mes të cilave edhe Biblioteka Kombëtare, u përmbytën kur uji depër
Ironia e fatit/ 83 vjeçari shpëton gruan nga mbytja, më pas vdes nga infarkti Shpëtoi të shoqen nga mbytja e më pas vdiq nga infarkti i zemrës. Kjo i ndodhi një 83 vjeçari nga province e Varese-s, I
Detaje nga mbytja e personit në liqenin e Livoçit Personi që është gjetur i vdekur në ujërat e liqenit të Livoçit në Gjilan është një burrë 66-vjeçar. Lajmin e ka konfirm
Austriakët nderojnë dy vëllezërit heronj shqiptar që shpëtuan të riun nga mbytja Dy vëllezërit shqiptarë i kanë shpëtuar jetë një afgani pasi ai ishte duke u mbytur në një pishinë. Ngjarja ndodhi në
Filluan shirat, pritet përmbytja sërish e autostradës Tiranë-Durrës Autostrada Tiranë-Durrës rrezikon të përmbytet edhe këtë vit. Shkak për këtë situatë është mospastrimi i tombinove, që d
Tension mes Greqisë dhe Turqisë në Egje, tentohet mbytja e barkës NJë episod i ri që ka rritur tensionet ndodhi gjatë ditës së djeshme mes Turqisë dhe Greqisë. Mediat helene raportoj
Rreziku nga mbytja, peshkatarët "mbrohen" me prezervativë (VIDEO) Shumica e njerëzve i përdorin prezervativat gjatë marrëdhënieve seksuale, por këta peshkatarë në Kenia i përdorin për di
Vajza 5 vjeçare shpëtohet nga mbytja në Ksamil Një vajzë vetëm 5 vjec banuese në Tiranë, ka rrezikuar që të mbytet ditën e sotme në Ksamil. Vajza ishte me pushime m