999 rezultate për

mbylljen

Mbylljen e lojërave të fatit mediat e huaja e shohin si luftë ndaj krimit Vendimi ku Kosovës ndaloi lojërat e fatit për një afat 10 vjeçar është bërë lajm i mediave të huaja. Sipas një artikulli
LDK kërkon të mbyllet edhe Lotaria e Kosovës Deputeti i Lëvizjes Vetëvendosje, Liburn Aliu, ka thënë se është gabim nëse Lotarisë së Kosovës i lejohet mundësia për t
Vuçiç thotë se policia provokoi me aksionet për mbylljen e lojërave të fatit në veri Presidenti i Serbisë, Aleksander Vuçiq, po i sheh si provokime, aksionet e Policisë së Kosovës në veri, për të mbyllur l
Hapet peticioni, si të nënshkruani për mbylljen e kazinove Pas vrasjes që ndodhi të dielën në një kazino në Suharekë, dhe vrasjes që ndodhi dje në Lipjan, kryetari i Suharekës, Ba
LDK kërkon mbylljen e kazinove në Kosovë Pas vrasjes së dytë në kazino në vend për pak ditë, shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka kërkuar që K
Mbyllen të gjitha kazinotë në Suharekë Kryetari i Komunës së Suharekës, Bali Muharremaj, ka kërkuar mbylljen e kazinove. I pari i kësaj Komune ka urdhëruar
Amerikanët fajësojnë Trumpin për mbylljen e Qeverisë Amerikanët fajësojnë më shumë presidentin e Shteteve të Bashkuara, Donald Trump për mbylljen e pjesshme të Qeverisë amer
Mbyllen pikat e basteve, 90% e bixhozit ka "ulur qepenat" Kompanitë e basteve nuk kanë pritur 31 dhjetorin për mbylljen e pikave të lotove. Në Qendrën Kombëtare të Biznesit,
Meta dekreton edhe një tjetër kërkesë të Edi Ramës Presidenti Ilir Meta ka dekretuar ditën e sotme ligjin e miratuar pak ditë më parë nga qeveria për mbylljen e lojërave t
Një lajm i mirë vjen për mbylljen e shkollave në Drenas Kuvendi Komunal i Drenasit nesër mban seancën e jashtëzakonshme me pikën e vetme të rendit të ditës ku opozitarët kërkoj
Dashamir Shehi deklaron "votën" e tij për mbylljen e lojrave të fatit Opozita me gjasa nuk do të jetë në Kuvend pas një jave kur të votohet ligji që mbyll bastet, por kjo nuk e ka penguar de
A qëndron masakra në ish-bllok pas vendimit të Ramës për mbylljen e basteve?! Në Shqipëri, bota e kumarit është e lidhur ngushtësisht me botën e krimit. Kjo është kthyer në shqetësim edhe për vetë
Fevziu bën pleh AKEP-in pas skandalit me mbylljen e portaleve me urdhër të Ramës (VIDEO) AKEP, i drejtuar nga ish-deputeti socialist Ilir Zela ka publikuar dje një listë me 44 emra portalesh, ku sipas këtij in
Komunitete fetare inkurajojnë mbylljen e kazinove dhe pikave të basteve Komuniteti Mysliman i Shqipërisë ka mirëpritur vendimin e qeverisë për mbylljen e kazinove elektronike dhe basteve sport
Zbardhet ndryshimi i ligjit për lojërat e fatit që sjell 9.000 të papunë, po që shpëton mijëra të tjerë Një ditë pas deklarimit të kryeministrit se në 1 janar nuk do ketë më baste sportive siç i njohin deri më tani, është pu
Erdoganisti Haskuka urdhëron mbylljen e kopështit në Prizren: Dilni jashtë ose ju nxjerrim me shkelma Kryekomunari i Prizrenit, një mbështetës i flaktë i Presidentit të Turqisë Erdogan, ka urdhëruar mbylljen e kopështit "Y
Zënka e punëtorëve me menaxherët shkakton mbylljen e Kullës Eiffel (VIDEO) Është mbyllur kulla e Parisit për turistë ngaqë punëtorët kanë pasur një mosmarrëveshje me menaxherët. Gjithë ky prob
Salvini kërkon mbylljen e porteve dhe për anijet e misioneve ndërkombëtare Ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini ka vendosur të ndërmarrë një tjetër masë shtrënguese për bllokimin e fluksit
Refugjatët rrezikojnë Merkel e Conte Fryma optimiste për zgjidhjen e krizës së emigrantëve pas samitit të Brukselit ka nisur të zbehet shpejt. Plani për ngri
BE kërkon mbylljen e kufijve, ushtarë evropianë në Ballkan? Para takimit të jashtëzakonshëm për politikën ndaj refugjatëve disa shtete kërkojnë një izolim më të madh të shteteve të