999 rezultate për

mbyllja

Rama urdhëron mbyllje totale të Shqipërisë të dielën e Bajramit Kryeministri Edi Rama njoftoi mbrëmjen e sotme se ka vendosur të mbyllë lëvizjen e njerëzve dhe automjeteve në vend gjat
Detaje të reja nga futbolli në Spanjë, maksimalisht 14 lojtarë në stërvitjet grupore Futbolli spanjoll po bën hapat e parë drejt rikthimit të futbollit në normalitet, me vendin që po fuzet në një fazë të r
Pas gjobave të majme, kërkohet mbyllja totale e RTV Ora Pas gjobave prej 20 milionë euro të vendosur nga ISHSH, kërkohet mbyllja e sinjalit të transmetimit të RTV Ora. Kjo
Isa Mustafa i shkruan letër Ramush Haradinajt për qeverinë e re Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, i ka thënë kreut të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Ha
Mbyllja e qendrave estetike, çfarë i ka bëre izolimi spikeres së TV Klan (FOTO LAJM) Që në ditët e para të karantinës në rrjet plasën "meme-t" se si do e përfundonin vajzat karantinën në mungesë të qëndrav
Mbyllja e kufirit, ministri grek kërkon punëtorë shqiptarë: Po na falimenton bujqësia! Ditën e sotme ministri grek i bujqësisë Makis Vorodhis, ka deklaruar se qeveria është shumë e shqetësuar lidhur me situa
''Mbyllja e kufijve'', 100 emigrantë kalojnë çdo ditë si këmbësorë në doganën e Kapshticës Shqipëria ka mbyllur kufijtë me qëllim parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Megjithatë, në pikën e kalimit kufitar
Buxhaku: Mbyllja e kufijve nuk duhet të shkaktojë panik Agron Buxhaku, drejtor i Qendrës për Menaxhim me Kriza, masën që mori mbrëmë Qeveria e Maqedonisë së Veriut për mbylljen
Pas Shqipërisë, edhe Kosova merr vendimin drastik Në Qeverinë e Kosovës u mor vendim që nga 16 marsi të pezullohen të gjitha linjat ajrore. “Nga 16 marsi pezullohen të
Pse nuk e mbylle kufirin me Italinë? Rama i përgjigjet kritikave Kryeministri Edi Rama në një dalje publike për mediat nga Facebook-u i tij ka sqaruar edhe arsyen pse nuk u mbyll kufiri
KORONAVIRUSI/ Nis mbyllja e lokaleve, bareve e palestrave (VIDEO) Ashtu sikundër u urdhërua nga qeveria, me qëllim mos përhapjen e koronavirusit policia ka nisur mbylljen e ambjenteve në
10 të prekur, të gjitha masat e marra sot nga qeveria kundër përhapjes së koronavirusit Ditën e sotme në Shqipëri u konfirmuan zyrtarisht 10 raste me koronavirus, ndërkohë pritet analizat e 18 shtetasve të dy
Frika nga koronavirusi, nis mbyllja e shkollave në Greqi Numri i të prekurve nga koronavirusi në Greqi ka shkuar në 89. Mësohet se katër prej të infektuarve kanë pasur kontakte
Mbyllja e rrugëve detare, 200 pasagjerë bllokohen në traget Rreth 200 pasagjerë nga porti i Vlorës, të gjendur në tragetin e linjës Vlorë-Brindisi nuk kanë mundur dot të udhëtojnë
Klubet italiane nga mbyllja e dyerve humbin miliona euro, Juventusi e pëson më shumë Juventusi do të humbasë rreth 12 milionë euro në të ardhura nga ndalimi i tifozëve për ngjarje sportive. Seria A ësht
Gjermania do të braktisë qymyrin, si burim energjetik Në Gjermani Qeveria qendrore ka rënë dakord me landet që t’i japë fund prodhimit të energjisë nga termocentralet me qymy
Rikthehet Adi Krasta, kritika të forta qeverisë: Shteti nuk ekziston! Nese fakti eshte nje informacion i verifikueshem atehere mosekzisteenca e shtetit shqiptar pas termeteve eshte fakt. Dhe
Nainggolan flet për Romën: Dhashë gjithçka për atë skuadër, doja ta mbyllja karrierën në Olimpico Radja Nainggolan është rikthyer te Cagliari, skuadër që e bëri të famshëm mesfushorin belg. Pas një aventure jo të mi
Hajdari reagon pas përplasjes me të riun: Më shqetëson mbyllja e shkollës "Azem Hajdari" (VIDEO) Deputetja Rudina Hajdari pas incidentit në shkollën “Shejnaze Juka” në Shkodër, në një deklaratë për mediat ka thënë se
Përplasje mes pronarëve, zbulohet arsyeja e mbylljes së “InTV” (FOTO LAJM) Ditën e djeshme u bë me dije se televizioni “InTV” do të mbyllet. Shkak për këtë është bërë tërheqja e drejtuesit të