E FUNDIT/ Sërish rritje e ndjeshme e të të infektuarve, 21 raste në 24 orë
999 rezultate për

mbyllen

Mbyllën kufirin me Shqipërinë, qeveria e Kosovës merr vendimin e rëndësishëm pas kritikës së Ramës Pas mbylljes së kufirit me Shqipërinë, Kosova ka marrë vendimin e rëndësishëm. Ministria e Punëve të Brendshme në Kos
Mbyllen 4 ndeshjet e Bundesligës, këto janë rezultatet (VIDEO) Kanë përfunduar 4 ndeshjet e para për ditën e sotme në Bundesliga. Bie në sy fitorja e Werder Bremen 1-0 ndaj Schalke
Zyrtari i Ministrisë së Drejtësisë në Kosovë infektohet me koronavirus, mbyllen në karantinë kolegët Ministria e Drejtësisë e Kosovës njoftoi se gjatë ditës së hënë, një zyrtar i kësaj ministrie ka rezultuar pozitiv në te
Njerëzit mbyllen në shtëpi, luanët pushtojnë rrugët (FOTO LAJM) Kafshëve nëpër botë, sidomos dhive në Uells dhe derrav të egër në Itali, po u shijon shumë izolimi i njerëve nëpër shtëp
Basha: Të mbyllen fasoneritë! Në rrezik 70 mijë qytetarë “Sot kemi marrë disa lajme të këqija. Virusi ka përparuar duke krijuar vatra të reja në disa qytete të vendit. Vetëm një
Megi Pojani mirëpret komentin: Meqë u mbyllën faqet +18 do të vizitojmë profilin tënd (FOTO LAJM) Megi Pojani është prurja më e re që po bën namin në Shoëbizin shqiptar. Ajo e ka nisur karrierën e saj si gazetare në
Një epidemi e panjohur në Shqipërinë e 1938: U mbyllën kufinjtë e u futën në karantinë fshatrat! Në shekullin e kaluar, bota është goditur vazhdimisht nga epidemi e pandemi të ndryshme, të cilat padyshim që kanë prek
Sot pas mesditës mbyllen të gjitha, vetëm ushtria nëpër rrugë Nga ora 13:00 e ditës së shtunë deri në orën 05:00 të mëngjesit të ditës së hënë pezullohen të gjitha lëvizjet në vend.
Farmaci, banka e dyqane do të mbyllen në një tjetër orar, Rama sqaron kur mund t' i riktheheni punës Kryeminstri Edi Rama ka njoftuar sot ndryshime të tjera në lidhje me masat ndaj pandemisë. Rama ka theksuar se farmac
Ekspertët vënë alarmin: Mbylleni gjithmonë kapakun e tualetit, do t'ju mbrojë nga COVID-19! Në një kohë kur higjena personale është themelore në luftën kundër COVID-19, shkencëtarët kanë bërë një thirrje të fortë
U kapën teksa kaluan ilegalisht kufirin, tre vajza mbyllen në karantinë Policia e Kosovës ka bërë të ditur se janë kapur tre vajza, shtetase të Kosovës duke kaluar ilegalisht kufirin nga terri
Federata Holandeze e Futbollit zbulon afatin e UEFA-s: Kampionatet duhet të mbyllen deri më datën 3 gusht Federata Holandeze e Futbollit ka njoftuar këtë të mërkurë se UEFA ka urdhëruar që të gjitha kampionatet vendase duhet
Mbyllen kufinjtë me Greqinë: Burra, gra dhe fëmijë qëndrojnë të bllokuar në Kakavijë e Kapshticë Të paktën 40 shqiptarë janë bllokuar në doganën e Kakavijës që prej orës 02:00 të mëngjesit. Mes tyre ka dhe fëmijë.
Ai 89 kurse ajo 85 vjeç, çiftin e moshuar se ndan as koronavirusi e as kufinjtë (FOTO LAJM) Koronavirusi i ri, COVID-19 ka krijuar distancim të madh social mes njerëzve. Një çift i moshuar gjermano-danez janë
Mbi 1 mijë të prekur nga COVID-19 në Greqi, mbyllen të gjitha aeroportet Greqia ka tejkaluar për herë të parë shifrën e 1 mijë të infektuarve pasi në 24 orët e fundit u regjistruan 95 raste të
Ideja e fundit, kampionatet mbyllen në 15 korrik, Kupat e Europës luhen në verë! Këtë vit parashikohet një verë e nxehtë e mbushur me emocione dhe futboll. Edhe pse është diskutuar për përfundimin e pa
Ja si pritet të mbyllen kampionatet Champions dhe Europa League Një akord paraprak është arritur, por zyrtarizimi duhet të presë, ashtu si çdo gjë tjetër në këtë situatë alarmate të kr
UEFA takim me Shoqatën e Klubeve Europiane, si do veprohet me Championsin? Koronavirusi ka shkaktuar kaos total në botën e futbollit. Pasi u diskutua sesi do të mbyllen kampionatet, "Corriere
Britanikët nuk zenë mend, pasi u mbyllen lokalet nisin garat me makinat luksoze (FOTO LAJM) Rrugët e qyteteve të njohura të Britanisë ishin bosh mbrëmë, ndërsa populli po i bindet urdhrave të kryeministrit Boris
Basha bën thirrje për shpalljen e fatkeqësisë natyrore: Të mbyllen call-centerat Kreu i opozitës, Lulzim Basha ka bërë një postim në rrjetin social Facebook ku deklaron se qeveria duhet të shpallë gjen