999 rezultate për

mbushjen

Gjykata dënon KEDS-in vetëm 10 mijë euro për trajtimin ndaj punëtorëve Gjykata Themelore në Prishtinë- Departamenti i Përgjithshëm e ka gjobitur me 10 mijë euro Kompaninë Kosovare për Furnizi
Nis tubimi i studentëve: E duam Shqipërinë si gjithë Europa Studentët kanë nisur ditën e pestë të protestës para Univeristetit Politeknik. Pas disa çastesh aty studentët janë dr
Fillojnë problemet me maturën, nuk punon sistemi për mbushjen e formularëve Mospublikimi i Formularëve A1/A1Z nga Qendra e Shërbimeve Arsimore ka lënë peng nisjen e procesit të maturës shtetërore.
Demarkacioni, Kosova rrezikon të humb hapin e punës së institucioneve të BE Duke u bazuar në praktikat e vendeve tjera të Evropës Perëndimore që kanë gëzuar procesin e liberalizimit të vizave, pro
Shqipëria fiton gjyqin për hidrocentralin e Kalivacit ndaj Becchettit Shqipëria ka arritur që të fitoj gjyqin në arbitrazh kundër kompanisë së së Françesko Beketit në lidhje me ndërtimin e h
Thaçi: Qasjet e gabuara marrin peng kosovën Në vazhdim të fjalimit të tij vjetor para deputetëve, presidenti Thaçi ka thënë se kredibiliteti shtetëror në arenën ndë
22 vjeçarja bën injeksion për fryrjen e buzëve, por përfundon në spital Një infermiere e re ka shkatërruar jetën me dëshirën e pakontrolluar për mbushjen e buzëve. 22-vjeçarja që punon si i
Nishani uron presidentin e PE Kreu i Shtetit shqiptar ka uruar Presidentin e ri të Parlamentit Evropian, Antonio Tajani. "Zgjedhja juaj në postin e
BE: S'ka liberalizim pa përmbushjen e dy kritereve të fundit "Kosova nuk do të shënojë progres në liberalizimin e vizave nëse nuk i përmbush dy kriteret e fundit", kanë deklaruar n
Alarmi i BE-së: S’ka liberalizim pa përmbushjen e dy kritereve të fundit Kosova nuk do të ketë përmirësim në procesin e liberalizimit të vizave për aq kohë sa nuk i përmbush dy kriteret e fundi
Meta: Shqipëria do të punojë fort për përmbushjen e të gjithë prioriteteve Kryetari i Kuvendit, Ilir Meta, priti sot Kryetaren e Komisionit të Jashtëm të Asamblesë Kombëtare të Francës, znj. Eli
Avramopulos: Nuk është konfirmuar data për liberalizimin e vizave Komisioneri Evropian për Migracion, Punë të Brendshme dhe Shtetësi, Dimitris Avramopoulos, ka thënë se është i gatshëm t
Liberalizimi i vizave, pas 2 javësh vlerësimi për përmbushjen e kritereve Një ekip vlerësues i Komisionit Europian do të vijë në Kosovës gjatë muajit mars per te bërë vlerësimin e përmbushjes së
Çollaku informon ambasadorët mbi përmbushjen e rekomandimeve (FOTO LAJM) Ministri i Integrimit Evropian, Bekim Çollaku, është takuar sot me ambasadorët e shteteve anëtare të BE-së, me ftesë të
Ekspertët nuk besojnë në përmbushjen e kritereve për vizat Njohësit e integrimeve evropiane nuk besojnë se institucionet e Kosovës deri në fund të javës do të mund t’i përmbushin
Raporti final për përmbushjen e 8 kritereve gati me 15 janar Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, ka mbledhur sot përfaqësuesit e institucioneve të ngarkuara për finalizimin e përmb
Mustafa takim me ministrat përgjegjës për liberalizimin e vizave Kryeministri Isa Mustafa po zhvillon një takim me ministrat që kanë përgjegjësi kyçe për përmbushjen e tetë kushteve të
Dy karakteristikat dalluese të iPhone 7 iPhone i ardhshëm i Apple do të jetë modeli i parë që do të mbështesë mbushjen me wireless. Sipas një burimi të Fast
Ekrani i ri i Samsung mundëson rimbushjen e telefonit Samsung prezanton telefonim me ekran SE370, në full-HD i cili ka aftësi që të realizojë rimbushjen e telefonit dhe pajis
Gjermania dhe Franca pranojnë 21 mijë azilkërkues Në tentativë për të zbutur krizën e emigrantëve në Mesdhe, Gjermania dhe Franca pranuan vullnetarisht të marrin 21.000 a