999 rezultate për

mbron

Kualifikohen Chelsea dhe Valencia, eliminohet Ajax (VIDEO) Çelsi mori tri pikët që i duheshin përballë Lilës duke fituar 2-1 për të siguruar kualifikimin e për të mbyllur diskuti
Zjarrfikësi italian rrëfen momentin tronditës: Mamaja mbronte përqafuar fëmijët… Një tërmet i fuqishëm dhe me pasoja katastrofike goditi vendin javën që lamë pas. Tërmeti shkaktoi 51 të vdekur dhe q
Wilder mbron për të 10 herë titullin në WBC, mposht me nokaut Ortiz (VIDEO) Deontay Wilder e ka mbrojtur titullin e botës në kategorinë e rëndë të boksit në divizionin WBC, për herë të 10-të në ka
Mënyrat se si ta mbroni veten nga njerëzit që flasin shumë Një histori “argëtuese” për gjyshen e tyre, macen e tyre ose thjesht ecjen në punë: Disa njerëz thjesht duan të shprehin
Patrick Vieira mbron Xhakën: Meriton me tepër respekt Ish-kapiteni dhe legjenda e Arsenalit, Patrick Vieira, e pranon se atij i vjen keq për Granit Xhakën dhe i ka dalë në mb
Mbronte "mushkuritë e botës", prerësit ilegalë i marrin jetën të riut Një djalë i ri, banor indogjen i rajonit të Amazonës, i cili angazhohej për t’i mbrojtur pyjet nga prerja ilegale, është
Me sytë nga Italia: Këto qytete ofrojnë shtëpi për vetëm 1 euro, kushti (FOTO LAJM) Gjatë viteve të fundit, disa qytete në Itali, kanë ofruar shtëpi për vetëm një euro në përpjekje që të rikthejnë në jetë
Koha kur Rama mbronte me "mish e shpirt" Kajmakun (VIDEO) KQZ vendosi sot ti heqë mandatin Kajmakut, ndërsa në mënyrë formale mbetet shkarkimi i tij nga Kryeministri Rama që e ka
Vaji i ullirit ju mbron nga sëmundja e Alzheimerit Studiuesit italianë nga Shkolla e Mjekësisë prestigjioze Leëis Katz (LKSOM) në Universitetin Temple në Filadelfia kanë z
Si ta mbroni shtëpinë tuaj nga hajdutët këtë dimër, këshilla nga ekspertët Me orët e kthyera këtë fundjavë, netët do të fillojnë më herët dhe, për fat të keq, kjo do të thotë se hajdutët kanë më
Kjo bimë ka forcë shëruese: Mbron nga sëmundjet dhe ngadalëson plakjen! Në vazhdim lexoni cilat janë ato të mira shëndetësore që i sjell kjo bimë e cila mbin vetë Bordullaku është bimë e ci
Po bën gabime? Bonucci mbron De Ligt Leonardo Bonucci ka folur për Tuttosport për performancën e Matthijs de Ligt deri më tani në Bianconeri, duke sqaruar
Kështu mund ta mbroni zemrën nga kolesteroli Kolesteroli i keq rrit rrezikun e sëmundjeve kardiovaskulare ku përfshihen semundjet e zemrës dhe ataku në zemër. Kolest
Stërvitja të mbron edhe zemrën, mos e lini pas dore Vetëm një orë stërvitje në ditë mund ta përgjysmojë rrezikun e dështimit të zemrës, thonë studiuesit suedezë. Sipas
Kjo erëz bën mrekulli, si ju mbron nga kanceri Shafrani nuk është vetëm një erëz, por edhe një armë kundër kancerit. Në Indi, aty ku konsumi i tij është tepër i lar
Fruti që ruan zemrën dhe iu mbron nga diabeti e kanceri, gjendet në Kosovë Pasurimi i ushqimit me mjedra nënkupton përfitim të dobive të ndryshme shëndetësore. Konsumimi i rregullt i frutit zv
Debat në takimin e Rudina Hajdarit në Shkodër, i riu: Ti mbron Edi Ramën dhe je një turp (VIDEO) Incident në shkollën "Shejnaze Juka" në Shkodër ku ndodhej dhe deputetja Rudina Hajdari. Ndërsa po fliste deputetja n
Presidenti i Sheffield United mbron Bin Ladenin, fansat tërbohen në rrjet Abdullah bin Musa’ad zbulon se ka pranuar një huazim nga familja e Bin Laden gjatë një procesi gjyqësor me ish-partnerin
Basha nxjerr videon: Rama po mbron kryebashkiakun e Vorës Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka publikuar një voideo në Facebook ku akuzon kryebashkiakun e Vorës Agim Ka
Basha: Prokuroria e Ramës po mbron kriminelët Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha pas takimit me ambasadorin gjerman ka dalë në një deklaratë për media. Basha ka