999 rezultate për

mbrojtur

Kush janë 4 socialistët që u bënë truprojë për të mbrojtur Veliaj Seanca e sotme në Komisionin e Edukimit është shoqëruar me debate të ashpra dhe tensione mes kryetarit të Bashkisë, Erio
Me kollare plot me ngjyra, Rama bëhet mysliman i "devotshëm" e shtron iftar (VIDEO) Në prag të mbarimit të muajit të shenjtë të Ramazanit Rama ka zgjehdur që të shtrojë një iftar për të gjithë besimtarët
Protesta për Teatrin/ Bujar Asqeriu bën thirrjen e fundit: T’u themi grabitqarëve të heqin thonjtë nga… Bujar Asqeriu ka qenë ka qenë aktori i radhës që ka bërë thirrje qytetarëve që të marrin në Protestë ditën e premte. Në
Për ta mbrojtur lëkurën, shmangni diellin në këto orë Marrja e rrezeve ultravjollcë është një faktor rreziku për shumicën e kancereve të lëkurës, drita e diellit është burimi
Policët tregohen trima me qytetarin e pambrojtur, e bënë për spital para familjes Një ngjarje aspak e zakonshme ka ndodhur në Fushë Kosovë. Gjatë një kontrolli rutinor policia ka ndaluar një veturë me
Sheshel paralajmëron ardhjen në Kosovë "për ta mbrojtur tokën serbe" Duket se shkuarja e artistëve nga Kosova në Beograd dhe pjesëmarrja e tyre në festivalin “Mirëdita Dobar Dan”, e ka hidh
Neuer drejt rekuperimit, shikoni pritjen fantastike në stërvitje (VIDEO) Tek Gjermania të gjithë i kanë sytë nga porta, nëse Manuel Neuer do të rikthehet apo jo në kohë për të nisur Botërorin q
Si i kishte mbrojtur deputeti i ndjerë Paçaku fyerjet nga Grabovci Ka vdekur sot shkrimtari sh-deputeti i komunitetit rom në Kuvendin e Kosovës, Kujtim Paçaku. I ndjeri ishte i zëshëm në
Xhafaj nuk pranon se ka përgjegjësi: Në Shqipëri vëllai im nuk do bënte burg Ministri i Brendshëm Fatmir Xhafaj ka reaguar pas akuzave të Partisë Demokratike se ai ka shkelur ligjin për të mbrojtur
Berisha s’i ndahet Xhafajt: Ndryshoi ligjin për të mbrojtur vëllain PD nuk ka ndërmend të heqë dorë nga akzuat ndaj Xhafës se mbrojti vëllain e tij duke ndryshuar ligjin për ekstradimin e
Ndiqni këto këshilla për të mbrojtur veshkat Mjekët japin disa këshilla për të mbrojtur veshkat, duke filluar nga matja e tensionit deri tek ekzaminimet mjekësore që
Forcat speciale ruse zbarkojnë në Tiranë për të mbrojtur Patriarkun Aleksander Ditën e sotme në Tiranë pritet të ketë masa të shtuara sigurie për shkak të mbërritjes në një vizitë zyrtare të Patriark
Kujdes! WC-të publike janë të rrezikshme, disa këshilla si të jeni të mbrojtur (FOTO LAJM) Të ulesh apo të mos ulesh, kjo është pyetja. Dashuria për trupin tuaj do të thotë të kujdesesh për shëndetin tënd. A
Carvajal: Sulmi i Bayernit është shumë i vështirë për t'u mbrojtur Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal këmbëngul se treshja Robben-Lewandowski-Ribery janë të vështirë për t'u mbrojtu
Pacolli: Situata me Kosovën nuk mund të krahasohet me Kataloninë Zëvendëskryeministri i Kosovës, njëherësh shef i diplomacisë kosovare, Behgjet Pacolli ka deklaruar në një intervistë pë
Thaçi kapet duke shkelur kushtetutën, ku janë deputetët për ta mbrojtur? Albert Krasniqi i KDI-së, njohës i proceseve zgjedhore dhe monitorues i Kuvendit të Kosovës, ka thënë se presidenti i ve
Histori si në filma e plakut shqiptar, vrau ariun për të mbrojtur djalin e vetëm (FOTO LAJM) Pas vetës mbanë gjithmonë një sëpatë. Me të fle, e madje edhe rruan mjekrën. Por për gjithë këtë punë, plaku nga Korisha
Miratohet Ligji i kërkuar nga PSP për dëshmitarët e mbrojtur, voton pro edhe VMRO Ligji për mbrojtjen e dëshmitarëve, i cili është pjesë e ligjeve reformuese është votuar sot në Kuvend, me 86 vota “Për”
Kërcënojnë serbët: Jemi gati për luftë me shqiptarët Arrestimi i djeshëm i shefit të ashtuquajturës Zyrë për Kosovën në Qeverinë e Serbisë, Marko Djuric, nuk ka shqetësuar v
Selimi: Jemi unikë vetëm kur japim territor Deputeti i Vetëvendosjes, Rexhep Selimi ka reaguar pasi dorëzuan para kryeministrit të vendit, Ramush Haradinaj peticion