999 rezultate për

mbrojtjes

Vrasja e 100 ushtarëve në Afganistan, japin dorëheqjen shefat e mbrojtjes Ministri i Mbrojtjes i Afganistanit, Abdullh Habibi dhe shefi i shtabit të përgjithshëm të ushtrisë, Qadam Shah Shahim,
24 prilli, dita ndërkombëtare e mbrojtjes së kafshëve laboratorike Kjo e hënë e cila përkon me datën 24 prill është Dita Botërore e Kafshëve Laboratorike. E shënuar fillimisht në viti
Në 4 ditë luhet sezoni për Barçën, statistikat e mbrojtjes janë skandaloze Skuadra e Barcelonës brenda katër ditësh do të luajë fatet e këtij sezoni, Skuadra e Luis Enriques fillim do të tentojë
​TENSIONET/ Marina britanike shoqëron anijet ruse në La Mansh Marina britanike do të shoqërojë dy anije ushtarake ruse që kanë kërkuar të kalojnë tranzit përmes tunelit të La Manshit
Sulm kamikaz në Kabul, të paktën 5 të vrarë Të paktën pesë persona kanë metur të vrarë dhe dhjetëra të tjerë janë plagosur nga një sulm kamikaz në Kabul, ka njoftua
Tronditet Spanja, ndërron jetë ministrja e Mbrojtjes Ministrja e parë femër e Mbrojtjes në historinë e Spanjës, 46-vjeçarja Karma Chacon, ka ndërruar jetë mbrëmjen e së diel
Ura e Bunës pronë e saj? Mimi Kodheli shpërthen ndaj Voltana Ademit Gjatë ditës së sotme, duke iu përgjigjur kryeministrit Edi Rama, kryebashkiakja e Shkodres ka sulmuar edhe ministren e M
SHBA-të mund t’i kundërpërgjigjen Sirisë pas sulmit me armë kimike Zyrtarë të lartë të Departamentit Amerikan të Mbrojtjes janë duke marrë parasysh mundësitë për një sulm ushtarak si kund
Kush është hakerja e inteligjencës së ushtrisë shqiptare që alarmoi NATO-n Elfrida Bardhanjori ishte shefja e Sektorit të Mbrojtjes Kibernetike në Agjencinë e Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojt
Hakerja e ushtrisë vjedh të dhëna sekrete nga kompjuteri eprorit Shefja e Sektorit të Mbrojtjes Kibernetike në Agjencinë e Inteligjencës dhe Sigurisë së Mbrojtjes AISM, në Ministrinë e
Pajisi me armë rebelët sirianë? Reagon ministria e Mbrojtjes Ditën e sotme “Birn” publikoi një artikull ku deklarohej se Ministria e Mbrojtjes i ka shitur armë “kompanisë bullgare A
Alarm në Turqi: Grekët kanë armatosur forca paramilitare në ishujt e kontestuar (FOTO LAJM) Një ish-ushtarak i lartë turk ka dhënë alarmin në median vendase se grekët janë duke organizuar forca paramilitare në ku
Turqia do të blejë sistemet mbrojtjese raketore nga Rusia (FOTO LAJM) Turqia është duke negociuar me Rusinë për të blerë sistemet e mbrojtjes raketore S-400, edhe pse ajo ështe antare e NATO
Pagat e reja, ja sa do të marrin policët, RENEA dhe gardianët Punonjësit mbështetës, që punojnë në Agjencinë e Inteligjencës dhe të Sigurisë së Mbrojtjes, të cilët trajtohen në pagë
Gjermania i kundërpërgjigjet Trumpit: Nuk i kemi asnjë borxh NATO-s "Ne nuk i kemi asnjë borxh NATO-s", ka thënë sot ministrja e Mbrojtjes e Gjermanisë, Ursula von der Leyen, si përgjigje
800 trupa britanikë zbarkojnë në Estoni 800 trupat e para nga Britania, që janë dërguar në përkrahje të mbrojtjes së NATO-s në zonën e Baltikut, kanë arritur në
Serbia s'ka mëndje për luftë, ja ç'i bënë paratë e parashikuara për avionët ushtarak (FOTO LAJM) Një raport i ri nga organizata Qendra për Politika të Sigurisë në Beograd, BCSP, thotë se Ministria e Mbrojtjes e Serbis
Mimi Kodheli: Çfarë i thashë në sy ministrit grek të Mbrojtjes Para disa javësh, marrëdhëniet mes Shqipërisë dhe Greqisë njohën një tensionim të ndjeshëm. Ministri i Mbrojtjes i Greqi
Tanke dhe helikopterë, plani i Polonisë për të frikësuar Putinin (FOTO LAJM) Ministri i Mbrojtjes i Poloniosë Macierewicz ka plane të mëdha për ta shtuar frikësimin ndaj Rusisë. Por plani më i fund
Erdogani i gatshëm të blejë sistemet e mbrojtjes raketore ruse Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdogan, gjatë një prononcimi për gazetarët pas vizitës në Rusi, u shpreh se vendi i
 
Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit.

Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.

Portali i njohur sportiv “Goal.com” ka publikuar karikaturën e ditës së sotme ku personazhet kryesore sigurisht do të ishin nga super ndeshja ndërmjet Barcelonës dhe Juventusit. Në të është trinomi i frikshëm i Barcelonës MSN dhe dyshja e hekurt e mbrojtjes juventine, Bonucci-Chiellini.