999 rezultate për

mbrojtjen

Shpesh e injorojmë, kjo është bima numër 1 për mbrojtjen e mëlçisë Thistle, ose në shqip gjembaç është një bimë e klasit të parë që mbron mëlçinë nga toksiciteti kimik. Ajo stimulon fa
Kërkesa për burgosjen e Salianjit, reagon Kryamadhi: Demokracia është në rrezik! Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim Monika Kryemadhi ka reaguar pas pretencës së Prokurorisë për të dënuar me b
Publikuan videon e ndihmave, kallëzohen dy përfaqësuesit e Aleancës për Mbrojtjen e Teatrit Ndërkohë që në Shqipëri vazhdon gjendja e vështirë e pas tërmetit që mori 51 jetë, Policia e Shtetit i ka vënë qëllim ve
Qeset zbrazen në Ministrine e Brendshme, ku po shkojnë ndihmat? (VIDEO) Skandali i vjedhjes së ndihmave vazhdon. Sipas pamjeve të publikuara nga Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit, qese me ndihma
Eksperti i SHBA: Duhen përcaktuar prioritetet për mbrojtjen nga tërmetet, zonat me rrezik Profesor Ross Stein, drejtor ekzekutiv i kompanisë Temblor Incorporated, thotë se tërmetet nuk mund të parashikohen por
Denoncon aktori shqiptar: Policia e Shtetit po bllokon ndarjen e ndihmave! "Po hasim në rezistencë absurde të policisë së shtetit që për turp përpiqet të bllokojë ndihmat për qytetarët" Qytet
Në Kosovë nuk respektohen të drejtat e fëmijëve, ata shfrytëzohen për punë Një numër i madh i fëmijëve për shkak të kushteve të rënda ekonomike, e detyrimit familjarë bëjnë punë të rënda. Pavarës
Mbronte "mushkuritë e botës", prerësit ilegalë i marrin jetën të riut Një djalë i ri, banor indogjen i rajonit të Amazonës, i cili angazhohej për t’i mbrojtur pyjet nga prerja ilegale, është
Fantastike, skuadra me dy qendërmbrojtësit shqiptarë ka mbrojtjen më të mirë në Serie A Verona ka bërë një mbrojtje jashtëzakonisht të fortë këtë sezon. Dyshja shqiptare, Amir Rrahmani dhe Marash Kumbulla
Shtatë ton perime plot helme nga Shqipëria sekuestrohen në Greqi Autoritete portuale kanë sekuestruar një sasi të perimeve me origjinë nga Shqipëria me një peshë totale prej 6,995 kilog
Laçi shkatërron Vllazninë (VIDEO) Laçi ka shpartalluar Vllazninë me rezultatin 3-0 në shtëpi. U mendua si një ndeshje më e vështirë për djemtë e Armando C
Këto ushqime i luftojnë rrudhat njëlloj si kremrat Kur bëhet fjalë për kujdesin ndaj lëkurës, ne e dimë se një kombinim i kremrave të diellit, kremrave anti-plakje dhe kuj
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit jep alarmin: Nesër Policia rrethon teatrin Aleanca për Mrojtjen e Teatrit, e cila për më shumë se një vit po proteston kundër shembjes së Teatrit Kombëtar, ka dhën
Greqia: Negociatat? Jo pa u plotësuar kushti që kemi vënë "Flasim ndershmërisht me Shqipërinë. Kërkojmë mbrojtjen e të drejtave të pakicës Greke" Në një intervistë për gazetën
Ylli i Milanit shënon një super gol, rindizen shpresat për kuqezinjtë (VIDEO) Pas tre golave te pesuar gjithcka u be e veshtire per Milanin per mos thene e pamundur. Menjehere pas golit te trete
Zhegrova trullos mbrojtjen dhe shënon për Baselin (VIDEO) Të gjithë kemi pyetur se ku është Edon Zhegrova? Në ndeshjen që Bazeli po fiton ndaj Zurich me rezultatin 3-0, ka ardhur
Partizani forcon mbrojtjen, kush është emri i ri që i shtohet skuadrës Vetëm pak orë para sfidës së javës së tretë përballë Flamurtarit në “Selman Stërmasi”, kampioni në fuqi i Shqipërisë, Pa
Juventus nis mbrojtjen e titullit, Sarri befason me formacionin ndaj Parmës Sot në orën 18:00 Juventusi luan kundër Parmës në "Stadio Ennio Tardini" në ndeshjen hapëse për sezonin e ri në Serie A.
Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit publikon mesazhin e aktorit Shkëlqim Basha: Na mbështet (VIDEO) Aleanca për Mbrojtjen e Teatrit dhe aktivistë të shoqërisë civile po vijojnë rezistencën e tyre kundër shembjes së godin
Meta nxjerr videon e Ramës para 19 vitesh: Nuk do ta "njihni" (VIDEO) Presidenti i vendit, Ilir Meta e ka nisur ditën me çështjen e Teatrit Kombëtar duke postuar një video të Ramës 19 vite m