999 rezultate për

mbrojtja

Mbrojtja do të kërkojë dëmshpërblim për "Monstrën" Rasti Monstra tani fillon prej pikës zero. Pas afro 6 vjetëve të kaluara në burgjet e vendit, të dënuarit e këtij rasti
Mbrojtja Civile jep alarmin: Nga e enjtja priten përmbytje Mbrojtja Civile Shqiptare ka paralajmëruar për marrjen e masave emergjente për situata të pritshme të parashikuara nga I
Notat e Milanit: Më i miri Bonaventura, mbrojtja bloz Milani pak i pafat dhe plot gafa arriti të pësonte një humbje në minutat e fundit të lojës kundër Icardit.Milanistët ish
Kjo është mbrojtja më e fortë e Barcelonës në 17 vitet e fundit Shumë mund ta kenë kritikuar Barcelonën në këtë fillim sezone që nuk është emocionuese ose spektakolare këtë sezon, por
Rasti “Titanik”, mbrojtja kërkon lirimin e Themelkos Mbrojtja e kryetarit të Pustecit, Edmond Themelko do të ankimojë vendimin për paraburgim 30 ditor. Njëri nga avokatë
Detaje nga gjyqi i serbit të arrestuar për krime lufte në Kosovë Në Gjykatën Themelore në Mitrovicë, prokuroria dhe mbrojtja kanë paraqitur deklaratat hyrëse në rastin kundër Zoran Vuk
Skela: Panuçin do ta përndjekë hija e De Biazit, na duhen lojtarë të rinj, nuk na nderon gjithnjë mbrojtja Pas dy ndeshjeve të Kombëtares nën drejtimin e Kristian Panuçit dhe pas disa ndryshimeve që trajneri i imponoi me vrull,
Rasti "Kumanova": Mbrojtja thotë fjalën e fundit më 30 gusht 13 avokatët e rastit gjyqësor të Kumanovës me 30 gusht do të fillojnë të japin fjalën përfundimtare të 37 të akuzuarve.
Barca milionat e Neymarit fillon ti shpenzojë fillimisht nga mbrojtja Shporta është plot te Barcelona. Me shitjen e Neymar-it, klubi katalanas ka 222 milionë euro për të shpenzuar në merkato
Mbrojtja e lëkurës së fëmijëve nga dielli gjatë stinës së verës, ja çfarë duhet të dimë! Dr. Amarda Gica, mjeke dermatologe pranë Spitalit Amerikan, jep disa këshilla të rëndësishme për lëkurën e fëmijës suaj.
Mbrojtja e Zaevit kërkon publikimin e dëshmive të mbledhura ashtu si për komunën Qendër Është mbajtur seanca për lëndën "Ryshfeti", ku i dyshuar është Zoran Zaevin, tani kryeministër, e dikur kryetar komune n
Një vit nga vrasja e katër vjeçarit, Almir Aliu (Video) Ka kaluar një vit nga vrasja tragjike e katër vjeçarit Almir Aliu nga Kumanova. Gjykimi ka mbërritur vetëm në fazën e an
Juve-Real, mbrojtja apo sulmi? Historia thotë se fiton ... Buffon apo Cristiano Ronaldo, Bonucci apo Benzema: më mirë të ndërtosh apo të shkatërrosh? Juventus do të arrijë në Card
Kumanova, mbrojtja kërkon tërheqjen e trupit gjykues Është parashikuar të mbahet sot seanca gjyqësore e radhës për çështjen e Kumanovës. Gjatë seancës pala mbrojtëse ka kërk
Shtyhet seanca për "Ryshfet", mbrojtja kërkon dëshmi Është anuluar edhe sot seanca për rastin "Ryshfeti" ku kreu i LSDM-së, Zoran Zaev, akuzohet për marrje ryshfeti, pasi mb
Vazhdon seanca për "Lagjen e Trimave", mbrojtja në listë ka 50 dëshmitarë Sot vazhdon seanca për "Lagjen e Trimave" në Kumanovë, ku pritet të dëgjohen dëshmitarët e palës mbrojtëse. Të enjt
"Kumanova", mbrojtja propozon 50 dëshmitarë (VIDEO) Në seancën e ardhshme gjyqësore për "Grupin e Kumanovës", mbrojtja ka kërkuar që të jenë të pranishëm të paktën 50 dëshm
Përfundon dëgjimi i përgjimeve telefonike të "Lagjes së Trimave" Ka përfunduar dëgjimi i bisedave të përgjuara të të akuzuarve për rastin "Lagja e Trimave". Nga seanca e ardhme me p
Mbrojtja e të Dhënave personale të pacientëve, trajnim tre-ditor në MSH Në Ministrinë e Shëndetësisë, do të zhvillohen përgjatë tre ditëve, 31 Janar-1 Shkurt, disa takime në kuadrin e programi
Statistikat/ Te Reali mbrojtja është sulmi më i mirë Te Reali këtë sezon po shënojnë të gjithë , madje dhe mbrojtësit. Mbrojtja e “blankos” po kthehet në sulmin më të mirë m