999 rezultate për

mbrojne

Molliqaj: Glauku më mposhti njëherë në debat, po e mbrojnë SHIK-asit (VIDEO) Deputeti i PSD-së, Dardan Molliqaj ka thënë se disa herë u ka tërhequr vërejtjen Vetëvendosjes, për të mos sulmuar PSD-n
Vizita historike, qiellin maqedonas do ta mbrojnë avionët grekë Marrëveshje në fushën e transportit, mbrojtjes, energjetike, digjitalizimit, bujqësisë dhe pylltarisë, por edhe bashkëpu
Qytetarët e Zelandës mbrojnë myslimanët kur falin xhumanë (FOTO-VIDEO) Mijëra njerëz kanë lidhur krahët me njëri-tjetrin, për të formuar një mburojë njerëzore jashtë një xhamie në Zelandë të
Mediat serbe mbrojnë kriminelin e masakrës Karaxhiq Pasi që dje prijësit të luftës të serbëve të Bosnjë-Hercegovinës Radovan Karadzicit gjykata e Hagës ia konfirmoi aktgjyk
Prekëse, të krishterët dhe hebrenjtë mbrojnë myslimanët në Londër Bota është bashkuar në mbështetje të komunitetit mysliman pas sulmit terrorist në Zelandë të Re, ku mbetën të vrarë 49 p
SHBA i bën thirrje kosovarëve të mbrojnë rrëqebullin Ambasada e SHBA-ve në Kosovë përmes një postimi në Facebook ka kërkuar që të ruhet specia e maceve të egra. Në postim
Mediat spanjolle mbrojnë Keidi Baren: Kartoni i kuq ishte i ekzagjeruar Keidi Bare mbrëmjen e djeshme u ndëshkua me karton të kuq në ndeshjen që ekipi i tij luante ndaj La Palmas. Arbitrat
Ushqimet që të mbrojnë nga gripi dhe e ftohura Tashmë që stina e vjeshtës ka trokitur dhe temperaturat po vijojnë të bien sistemi ynë imunitar bëhet më i prekshëm nga
Ushqimet që ju mbrojnë nga sulmi në zemër Akumulimi i tepërt i substancave të ndryshme në muret arteriale i ngushton ato dhe me kohën shpie në një sëmundje që nji
Ju mbrojnë nga tumoret, mos i ndani arrat nga tavolina Të hash një grusht me arra në ditë ju ndihmon në ngadalësimin e rritjes së tumorit kancerogjen, thuhet në një studimi të
Deputetët e PDK-së e mbrojnë Thaçin sikur të ishte kryetar i tyre Komisioni Hetimor parlamentar për mësuesit e rrëmbyer ka nisur mbledhjen me polemika ndërkjet deputetit të Vetëvendosjes
Ushqimet që iu mbrojnë nga sëmundjet e zemrës Edhe pse numri i vdekjeve ka rënë vitet e fundit për shkak të vetëdijësimit të njerëzve mbi ushqimin e shëndetshëm, akom
Si të bëni pluhur kurues nga bërthamat e hurmave arabe, për mëlçinë dhe veshkat Shpesh keni dëgjuar për vlerat mjekësore të hurmave të Arabisë, por pak mund të dini se sa kurative janë bërthamat e tyr
Si të bëni pluhur kurues nga bërthamat e hurmave arabe Shpesh keni dëgjuar për vlerat mjekësore të hurmave të Arabisë, por pak mund të dini se sa kurative janë bërthamat e tyr
Nxënvsit heronj mbrojnë mësuesin (VIDEO) Një mësues i vjetër është sulmuar nga një nxënës agresiv, të cilit s'i kishte pëlqyer pse mësuesi ia kishte hequr kufjet
Këto ushqime ju mbrojnë nga infeksionet Këto janë disa nga ushqimet më të pasura me vitaminë A. Specat e kuq Vitamina A është emri që përdoret për një gru
Konsumojini çdo ditë! Këto ushqime ju mbrojnë nga kanceri Nëse ju i konsumoni këto ushqime rregullisht, ju mund të shkatërroni qelizat kanceroze që probablilisht mund të jenë duk
Ministrat zviceranë mbrojnë "shqiponjën" Festimi i Xhakës dhe i Shaqirit me simbolin e shqiponjës ka nxitur shumë debta dhe vazhdon të diskutohet shumë në media,
Serbët mbrojnë hapur shovinizmin e tyre: Del fotoja skandaloze e tifozëve (FOTO LAJM) Disa media dhe autoritetet e futbollit serb janë duke tentuar që fajin e humbjes së turpshme mbrëmë t'ia kalojnë shqipta
Kërkojnë të mbrojnë rrogat e majme, PTK reagon ndaj qeverisë Sindikata profesionale e Punëtorëve të Telekomit të Kosovës ka reaguar pas deklaratës së Ministrit të Zhvillimit Ekonomi