Identifikohen dy nga grabitësit e milionave në aeroportin e Rinasit
999 rezultate për

mbreterine

“Shqiptarët marrin frenat e drogës në Mbretërinë e Bashkuar” Mafia shqiptare tashmë prej kohësh është bërë pjesë e mediave botërore dhe kështu ka ndodhur edhe këtë herë. E përdit
“Pushime ferri”, i moshuari e pëson pasi e ngatërrojnë me bossin e drogës Eddie Gossage, 68 vjeç, u fut në një burg spanjoll për tetë ditë muajin e kaluar. Policia ishte e bindur se Z. Gossag
Stuhia e erës ndryshon drejtimin e aeroplanit (VIDEO) Një aeroplan francez është detyruar të ndërpresë nisjen e aeroplanit për shkak të stuhisë në aeroportin Birmingham në Mb
Prapaskenat e vizitës së Trump në Mbretërinë e Bashkuar (FOTO LAJM) Imazhet e paraskenve të presidentit amerikan Donald Trump në Mbretërinë e Bashkuar janë zbuluar nga Shtëpia e Bardhë.
Mori pasaportë izraelite, presidentin e Chelsean nuk e lejojnë të futet në Angli Roman Abramoviçit nuk iu rinovua viza, pasi i kishte skaduar në muajin prill, dhe pronari i Chelseat mori nënshtetësi dh
Pas 69 viteve, Londra shënon ditën më të nxehtë Në disa pjesë të Londrës, temperaturat kanë kaluar 29 gradë Celsius të enjten, duke e bërë atë ditën më të nxehtë të pri
Rusia me plan sekret, qytetet e Britanisë së Madhe rrezikojnë Parashikimet e Luftës së Ftohtë të hartuara në fshehtësi nga qeveria britanike zbulojnë shkallën e një sulmi rus bërtham
Dua Lipa vazhdon të kryesojë në top-listat e Britanisë (FOTO LAJM) Këngëtarja me prejardhje kosovare, Dua Lipa po vazhdon të shënojë suksese në arenën ndërkombëtare. Ajo së fundi ka pu
Ju kujtohet Nokia 3310? Versoni i tij i fundit do të shkatërrojë mbretërinë Iphone Nokia padyshim që njihet si një nga telefonat më të fortë dhe sidomos "legjenda" e njohur si 3310. Por sot iphone ka
Fakte të çmendura për mbretërinë e shokut Kim (FOTO LAJM) Vështirësia për të hyrë në Korenë e Veriut dhe ligjet e forta që kontrollojnë jetën e qytetarëve të saj e bëjnë këtë ven
Fakte të çmendura për “mbretërinë” e Kim Jong-unit Në vitet 1990, u bë e detyrueshme për të gjithë mësuesit në Korenë e Veriut që të mësonin se si të luanin fizarmonikën.
Prince Boateng është një lojtar i lirë Ish-mesfushori i Milanit, Tottenham dhe Portsmouth, Kevin Prince Boateng, e ka përfunduar kontratën e tij me Las Palmas.
Ariana Grande mbërrin në Mbretërinë e Bashkuar koncertin “One Love Manchester”(FOTOLAJM) Vetëm dy ditë kanë mbetur deri në koncertin e ardhëm të këngëtares së famshme Ariana Grande i cili do të mbahet më 4 qer
Merkel dorëzon dosje sekrete të Putinit në Mbretërinë e Bashkuar Kancelarja gjermane, Angela Merkel, i ka dorëzuar shërbimit të intelegjencës Britanike disa dokumente për presidentin ru
Kapen pesë të “fortët” shqiptarë që çmendën policinë angleze (FOTO LAJM) Gjykata e Blackfriars Croën në Mbretërinë e Bashkaur ka dënuar në më shumë 100 vite burg, një bandë me kriminëlë e cila
Mustafa flet për bashkëpunimin me Mbretërinë e Bashkuar: Me rëndësi për Kosovën Kryeministri i Kosovës, Isa Mustafa, priti një delegacion të Parlamentit të Mbretërisë së Bashkuar, të kryesuar nga depu
Britanikët në protesta kundër vizitës së Trump në Mbretërinë e Bashkuar Mijëra britanikë kanë marshuar drejt godinës së Parlamentit në Londër duke i kërkuar Qeverisë së Britanisë së Madhe që t
Obama kërkon ndryshimin e "Traktatit me Mbretërinë e Serbisë" në "Traktat me Republikën e Kosovës" Presidenti i SHBA-ve, Barack Obama, i ka dërguar për ratifikim Senatit amerikan Traktatin e Ekstradimit ndërmjet SHBA-së
Mike Butcher, nga TechCrunch zbarkon në AllWeb Albania Kryeredaktori i medias më të madhe të teknologjisë do të prezantojë në Konferencën e Parë të Marketingut Dixhital në Tir
Përvjetori i Tridhjetë i thirrjes së parë me celular në Mbretërinë e Bashkuar Thirrja e parë me celular në Britani është bëre 30 vjet më parë në rrjetin e sapo hedhur në treg asokohe nga Vodafone. M