999 rezultate për

mbretereshe

Vdekja misterioze e "Mbretëreshës së Antraksit" (FOTO LAJM) Claudia Ochoa Felix, e njohur ndryshe edhe si "Mbretëresha e Antraksit" u gjet e vdekur në shtëpinë e saj në Mexico City
Para se të takonte Mbretëreshën, si mori Meghan leksione për të pirë çajin (FOTO LAJM) Para se Meghan Markle të bëhej dukeshë, ishte një njeri normal si të gjithë ne. Në fjalë të tjera, nuk dinte rregullat d
Sjellja e Mbretëreshës Elizabet pasi kalimtarët nuk e njohin dhe i drejtojnë pyetjen epike Një grup turistësh amerikanë u përplasën në Mbretëreshë ndërsa ajo shëtiste në rezidencën e saj skoceze Balmoral – dhe n
Një dorë druri, çfarë fshihet pas përshëndetjes të mbretëreshës Elizabeth (FOTO LAJM) Simboli i përshëndetjes me dorë e shoqëron mbretëreshën Elizabeth II prej dekadash, por nëse monarkes britanike 92-vjeça
7 "fiksimet" që e bëjnë Mbretëreshën Elizabeth II më të çuditshmen Ndonjëherë zakonet e njerëzve dhe veprimet e tyre nga shkaktojnë të qeshura dhe në mendje na lind ideja “sa i çuditshëm
Merr "bekimin" e mbretëreshës, Johson zyrtarisht kryeministër i Britanisë Boris Johnson është zyrtarisht kryeministër i Britanisë. Johnson u largua nga Buckingham Palace pasi u emërua nga Mbr
Adrola Dushi një mbretëreshë e vërtetë në sfilatat e modës (FOTO LAJM) Adrola Dushi prej vitesh ‘sundon’ pasarleta shqiptare me bukurinë dhe linjat e saj të përkryera. Ajo është padyshim n
Kur sheh armët nuk është vetëvetja, njihuni me Mbretëreshën (FOTO LAJM) Ajo tani ka marrë emrin “Mbretëresha e Armëve”, pasi thotë që armët janë dashuria e saj e jetës, dhe se emocionohet shum
Bletët e ndjekin dy ditë veturën, për ta shpëtuar mbretëreshën Bletët kanë një respekt të veçantë për mbretëreshën e tyre, dhe Carol Howarth, 68 vjeçe, e di këtë më së miri. Ajo e
Bletët nuk i ndahen makinës për të shpëtuar mbretëreshën (VIDEO) Bletët e kanë një respekt të veçantë për mbretëreshën e tyre, dhe Carol Howarth, 68 vjeçe, e di këtë më së miri. Ajo
Kur zhvishet Dafina Zeqiri (FOTO LAJM) Këngëtarja nga Kosova, Dafina Zeqiri, ka sjellë në tregun muzikor këngën më të re, të titulluar “ La Reina”, që do të th
Nëse Mbretëreshë Elizabeta vdes, banorëve të vendit iu ndalohet kjo gjë Kur mbretëresha Elizabeth e Anglisë të ndahet nga jeta, popullit të saj i ndalohet që të bëjë një gjë. Bëhet fjalë pë
"Një surprizë për mbretëreshën e zemrës" (VIDEO) Në këto kohë lajmesh të trishta, historia e Luftarit ngjan si “rast i izoluar”. Por ja që martesat e lumtura ekzistojnë
Pamje mbreslënëse, ngrin Kroi i Nënës Mbretëreshë në Qafshtamë (FOTO LAJM) Temperaturat e ulta që kanë kapluar Shqipërinë javën e parë të Janarit, kanë sjellë edhe problematikat e para në vend.
E quan veten mbretëreshë, kjo vajzë po bën namin në Instagram (FOTO LAJM) Ju mund të mos e njihni atë, por ajo është një modele mjaft e popullarizuar në Instagram. La Bella Reina, e cila vetë
“Vëri fre nuses tënde”, zbulohet konflikti i Harryt me Mbretëreshën para dasmës Meghan Markle thuhet se donte një murorë me emerald për ditën e saj të dasmës. Dhe pikërisht për këtë Harry ka thënë
Hithra, kjo mbretëreshë e bimëve popullore kurative Hithra është cilësuar si mbretëresha e bimëve popullore që pastron gjakun dhe ndihmon trupin në detoksifikimin nga kimik
8-vjeçarja gjen shpatën antike në liqen, “pagëzohet” Mbretëreshë e Suedisë? Një vajzë 8-vjeçare ka nxjerrë një shpatë 1.500-vjeçare nga një liqen në Suedinë jugore. “Ndieva diçka në duar dhe me
Vidhet kurora e mbretëreshës së Suedisë Dy persona të paidentifikuar kanë vjedhur kurorën mbretërore të shekullit të 17-të të Suedisë. Sipas të dhënave parap
Trump lë nam në Angli, këto janë shkeljet që bëri (VIDEO) Donald Trumpi ka shkaktuar reagime të ashpra për shkak të dështimit të tij që të përcjell protokollin për takimin me Mbr