999 rezultate për

mbledhjen

Mungoi në mbledhjen e LSI-së, demokrati i nxjerr të palarat deputetit? I vetmi deputet që nuk mori pjesë në mbledhjen e LSI-së ku u mor vendimi për djegien e mandateve, e konfirmuar edhe nga
Rama dremit gjatë seancës për pavarësinë e Kosovës (FOTO LAJM) Kosova sot feston ditëlindjen e saj të 11-të. Për këtë përvjetor në Kosovë kanë ardhur edhe disa nga liderët e rajonit.
Fredi Bejleri, i akuzuar për masakrën e Peshkëpise shkakton kaos në mbledhjen e Bashkisë së Himarës Është shoqëruar me tensione dhe kërcënime mbledhja e sotme e Këshillit të Bashkisë së Himarës, i cili doli në një vendim
Denoncimi i frikshëm i studentit të ekonomikut: Ky person grushtoi për të sabotuar mbledhjen Studentët ndodhen në ditën e 16 të protestës së tyre. Katër prej tyre ishin të ftuar në emisionin “Byro Politike”, ku u
Komuna që drejtohet nga Lladrovci përdor mallra serbe (FOTO LAJM) Kryetari i Komunës së Drenasit Ramiz Lladrovci po akuzohet se po përdor produkte serbe për nevoja të Komunës. Nëpërmj
Ahmetaj kërkon taksimin e pagave nën 30 mijë lekë, debate në mbledhjen e grupit të PS Ministri i Financave Arben Ahmetaj, i njohur për shërbimet ndaj oligarkëve dhe rritjen e barrës fiskale për të varfrit,
"What the f*ck", Rama tregon pse shpërtheu në mbledhjen e përbashkët Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama gjatë fjalimit të tij në mbledhjen e përbashkët të qeverive shqiptare ka sulmuar me f
Takimi Shqipëri-Kosovë, kur dhe ku mblidhen dy qeveritë Mbledhja e fundit mes qeverisë së Shqipërisë dhe asaj të Kosovës u mbajt në qytetin e Korçës, ndërsa këtë radhë ëhstë ve
Haradinaj nuk pyet Thaçin, kalon në qeveri shëndrrimi i FSK-në në ushtri Qeveria e Kosovës në mbledhjen e sotme me një vendim suprizë ka miratuar që FSK të shëndrrohet në ushtri të Kosovës.
Shpëtim Idrizi del nga koalicioni me PS-në, i bashkohet PD-së Pas të gjithë diskutimeve mbi marrëveshjen e mundshme përfundimtare me palën greke, që mbulohet nga “terri informativ” n
Çfarë po ndodh mes tyre? Veliaj braktis Ramën në mbledhjen e rëndësishme Kryeministri Edi Rama mblodhi në kryeministri kryetarët e 61 bashkive në vend, por jo Veliajn. Por në këtë takim mung
"Ja kush po paguan gjobën e Xhakës dhe Shaqirit", mediat serbe shkruajnë për mbledhjen e fondeve Mediat e Serbisë i kanë dhënë një hapësirë të gjerë nismës për të mbledhur fonde nga shqiptarët me qëllim pagimin e gjob
Nxehet Braçe e mbyll mbledhjen: O të fala kujt të duash! Kreu i Komisionit të Ekonomisë Erjon Braçe ka mbyllur mbledhjen pasi është përplasur me deputetin e PD Klevis Balliu.
Sabotuan mbledhjen, Haradinaj nevrikoset me PDK-në Një lloj sabotimi janë duke përjetuar institucionet e shtetit. Shpërfillja ndaj tyre është duke u demonstruar nga zyrtar
Socialistët braktisin komisionin pas akuzave të PD-së për Xhafajn Grupi parlamentar i Partisë Demokratike ishte i pranishëm në mbledhjen e Komisionit të Medias. Spaho dhe Noka kanë m
Po kalben në tokë, ky shtet kërkon punëtorë për mbledhjen e Kivit Në Zelandën e Re ka mungesë punëtorësh në sektorin e agrikulturës, duke bërë që shumë fruta të mos mblidhen. Fruti më
Basha zapton PD, Berisha e braktis në mbledhjen e rëndësishme Ditën e djeshme u mbajt mbledhja e PD-së ku u miratua statusi i ri i partisë Demokratike. Ajo çfarë u vu re ishte mu
Nesër mbledhje në kryesinë e BDI-së, arsimi e shëndetësia pjesë e debatit Bashkimi Demokratik për Integrim pritet që të fillojë mbledhjen e rradhës të kryesisë qendrore nesër në orën 14:00, ku
Qeveria i frikësohet grevës, gati ta kalojë projektligjin Qeveria e Kosovës nesër do mbajë mbledhjen e radhës ku edhe do të miratojë ligjin për mësimdhënës. Në mbledhjen që do
Pamje nga Kuvendi/ Rama kokë më kohë me Ahmetajn e Monika kapet "mat" me Nokën Në këto momente po zhvillohet seanca e Kuvendit ku po zhvillohet me debate të ashpra vendosja e tarifër prej 5 eurosh pë