999 rezultate për

mbipeshe

"Nuk bën foto me të bijën se është mbipeshë", reagon Donald Trump (FOTO LAJM) Asistentja tashmë e shkarkuar e Donald Trump, Madeleine Westerhout e cila në një bisedë jo formale me gazetarët teksa k
Legjenda e United: Lukaku ka më shumë se 100 kilogramë Largimi i Romelu Lukakut nuk është se e ka lënë keq Manchester Unitedin. Tifozët e “Djajve të Kuq” e kanë publikuar një
Hazard mbipeshë, tifozët e Realit të frikësuar për gjendjen fizike (VIDEO) Eden Hazard ka marrë vëmendjen e të gjithë që në ditën e parë të stërvitjeve me Realin në Kanada. Tifozët janë tallur
Byzylyku i veseve: Gjetja për të luftuar mbipeshën, duhanpirjen, dembelizmin (FOTO LAJM) Sikur vetëm të kishim një person që vazhdimisht qëndron pranë nesh dhe na kritikon çdo herë që hamë diçka jo të shëndets
Nga mbipeshë në divë, vajza bën ndryshimin e jetës (FOTO LAJM) Ka shumë arsye të ndryshme pse njerëzit duan të humbin peshë. Disa prej tyre e bëjnë këtë në lidhje me kushtet shënd
Shifra shqetësuese, rritet obeziteti tek shqiptarët Dieta e pakontrolluar dhe mungesa e aktivitetit fizik po i çon shqiptarët me shpejtësi drejt obezitetit. Kjo situatë bëh
E la i dashuri se ishte mbipeshë, vajza merr vendimin e pakthyeshëm (FOTO LAJM) Një grua e cila ishte ndarë nga i dashuri, për shkak se ishte mbipeshë ka marrë një vendim për trupin e saj që e ka bërë
Nga mbipeshë në elegante, si u dobësua në pak kohë Rudina Dembacaj Rudina Dembacaj është një ndër aktoret më të njohura të humorit shqiptar. Tashmë ajo është edhe një moderatore e njohur
Specat djegës mund të jenë çelësi kundër mbipeshës Shkencëtarët kanë zbuluar se specat djegëse, mund të ndihmojnë në luftimin e mbipeshës tek njerëzit. Specat përmbajnë
Mos e besoni po deshët por kjo është Rudina Dembacaj mbipeshë (FOTO LAJM) Mbrëmjen e sotme në emisionin "Xing me Ermalin" ishte e ftuar aktorja shumë e dashur për publikun, Rudina Dembacaj.
Specat djegës mund të jenë çelësi kundër mbipeshës Shkencëtarët kanë zbuluar se specat djegëse, mund të ndihmojnë në luftimin e mbipeshës tek njerëzit. Specat përmbajnë
Pse kanceri i gjirit rrezikon më shumë gratë mbipeshë? Gungat kancerogjene tek gjinjtë kanë më pak gjasë të dallohen tek gratë mbipeshë para se këto tumore të rriten, është th
Niveli i obezitetit tek fëmijët është dhjetëfishuar Niveli i obezitetit tek fëmijët dhe adoleshentët është dhjetëfishuar përgjatë katër dekadave të fundit. Kjo nënkupton
Erik Fullani tregon sfidën e vështirë me mbipeshën, si arriti të dobësohet Djali i ish guvernatorit të Shqipërisë, Erik Fullani, njihet për jetën e tij luksoze dhe miqësitë e tij me Vip-a. I
Angazhim pak miliona shumë dhe Tevez filloi të trashet, klubi vendos kosto për kilogramët e shtuar Nuk është një gjë e re që pas rikthimit nga pushimet dimërore shumë futbollistë paraqiten në skuadrat respektive në form
Prej 16 vitesh vuan nga anoreksia, e reja: Më ndihmoni! (FOTO LAJM) Stephanie Rodas, 28 vjec, ka luftuar me anoreksinë që nga mosha 13 vjec. Gjatë 16 viteve ajo ka jetuar me një peshë k
Futbollisti më i paguar në botë është mbipeshë dhe s'luan dot Carlos Tevez kishte lënë Argjentinën për të kaluar në Kinë pasi atje merr 38 milionë euro në sezon dhe luan për Shanghai
Fillon java e modës me modelet mbipeshë (VIDEO) Kryeqyteti i Nigerisë, Lagos ka filluar javën e modës që i dedikohet modeleve mbipeshë. Vajzat që janë me përmasa të mëd
Ç'duhet të bëni për t'u dobësuar në zonat ku keni të depozituar dhjamin Shkenca ka vërtetuar 6 llojet kryesore të mbipeshës dhe shkaqet nga të cilat vijnë depozitimi i dhjamit në zona të caktu
Punonjësit ishin mbipeshë, pronari i shpërblen nëse humbin kilogramë Pronari i një biznesi të vogël kinez, i preokupuar nga fakti se disa nga punonjësit e tij ishin mbipeshë, i ka bindur sh