999 rezultate për

mbipesha

Studim: Mbipesha është e rrezikshme për të prekurit me koronavirus Studiues të shërbimit shëndetësor britanik tregojnë se mbipesha është faktor risku për personat që preken me koronavirus
Burrat apo gratë, cilët vuajnë më shumë nga mbipesha dhe diabeti në Shqipëri? Barra e kequshqyerjes ndër vite po ndihet në mesin e shqiptarëve, teksa një studim i fundit nënvizon se Shqipëria ka end
Vetmia po aq e rrezikshme sa duhanpirja dhe mbipesha Vetmia mund të shkurtojë vite të tëra nga jeta juaj dhe është po aq e rrezikshme sa pirja e duhanit ose të qenit obezë,
Burrat apo gratë, cilët vuajnë më shumë nga mbipesha dhe diabeti në Shqipëri? Barra e kequshqyerjes ndër vite po ndihet në mesin e shqiptarëve, teksa një studim i fundit nënvizon se Shqipëria ka end
Nga mutacionet gjenetike tek mbipesha, 7 shkaqet e kancerit të vezoreve Lajmi i mirë: Kanceri i vezoreve nuk është aspak i shpeshtë. Rreziku që ka një grua për t’u prekur nga ky kancer në gjit
Ruiz gjenë shkakun e humbjes: Mbipesha Andy Ruiz Jr ka thënë se tre muaj ahengje të njëpasnjëshme dhe mungesa e stërvitjeve të mirëfillta kanë bërë që ai të je
Mbipesha e Eden Hazard shqetëson Real Madridin Eden Hazard duket se nuk po e vlerëson maksimalisht ëndrrën e tij për të qenë pjesë e Real Madridit. Belgu vazhdon të
Mbipesha lidhet me ndryshimet në tru Trashja duket se lidhet me ndryshimet në strukturën e trurit, tregojnë rezultatet e një studimi të ri. Në fakt, nivel
Studimi, mbipesha shkak për rritjen e kancerit Mbipesha është një shkak në rritje i kancerit në Britanine e Madhe, ndërsa rastet e shkaktuara nga duhanpirja janë në ul
1/3 e popullsisë në botë vuan nga mbipesha Afër një e treta e popullsisë në botë vuan nga mbipesha, si dhe një numër i madh i njerëzve vdesin nga problemet shëndet
Shpëtoni nga mbipesha! Prof.Dr. Antonio Catona, Kirurg i Përgjithshëm Sleeve Gastrectomy Laparoscopike (SGL) është një ndërhyrje e llojt res
Mbipesha po vret njerëzit, më e rrezikshme se duhani dhe diabeti Mbipesha ose obeziteti është shkaktari kryesor i vdekjeve të parakohshme. Ky fakt u bë me dije nga “Society of Genera
37% e popullsisë në Maqedoni vuan nga mbipesha Mbipesha është një ndër problemet kryesore të shëndetit edhe në Maqedoni, teksa disa media në këtë vend kanë publikuar e
Mbipesha dobëson kujtesën Sipas një studimi më të fundit mësohet se njerëzit të cilët janë mbipeshë kanë kujtesë më të dobët. Testimet në 50 pers
Studim/Stresi ndikon tek mbipesha Studiuesit kanë arritur në përfundimin se të stresohesh për faktin që je shumë i shëndoshë, rrezikon edhe më shumë që të
Si të mbrojmë fëmijët nga mbipesha Prindërit duhet të kujdsen që fëmijët e tyre të mos kenë probleme me shëndetin në të ardhme. Fëmijët obezë kanë një përg
Mbipesha, faktori kryesor për largimin nga puna Mbipesha në jo pak raste është kthyer në një problematikë madhore dhe në punë, pasi jo pak persona janë larguar duke e k
Ja mosha që rrezikohet nga mbipesha Mbipesha tashmë është një problem global dhe pavarësisht studimeve të ndryshme, ende nuk janë gjetur shkaktarët pse fëmi
Mbipesha rrit të prekurit nga kanceri Në bazë të kërkimeve të fundit është arritur në përfundimin se njerëzit obezë, kanë rrezikun më të madh ndaj zhvillimit
23- vjeçarja e dëshpëruar nga mbipesha (FOTO-LAJM) Një 23- vjeçare e cila peshon rreth 304 kilogramë nuk ndihet mirë që burri i saj dhe mamaja detyrohen ti shërbejne për p