999 rezultate për

mbijetuar

Gazetari flet për punën në bujqësi: Vilja pjeshkë në Greqi për të mbijetuar në Tiranë Gazetari Ronaldo Sharka ishte i ftuar në “Ftesë në 5”, ndau detaje të panjohura të jetës së tij. Ronaldo tregoi se e kis
Australia lëshon mijëra kg ushqim nga ajri për kafshët e mbijetuara (FOTO LAJM) Avionë të ndryshëm po hedhin mijëra kilogramë karrota dhe patate të ëmbël për të ushqyer kafshët që i kanë shpëtuar zjar
Pak pas sulmit, rrëzohet në Iran avioni me 176 persona: Nuk ka të mbijetuar (FOTO LAJM) Një aeroplan ukrainas me 176 njerëz në bord u rrëzua sot pranë një aeroporti në Teheran, njoftoi televizioni shtetëror.
Të mbijetuarit e Thumanës s’dalin nga hotelet: Veç po na nxorrën me shkop Banorët e Thumanës që i mbijetuan tërmetit dhe ndodhen në hotelet e Shëngjinit kanë dalë me një vendim. Ata nuk do të lë
Heronj! Njihuni me mjekët që u erdhën në ndihmë të mbijetuarve të tërmeti Nga radhët e heronjve për tërmetin e 26- nëntorit, padyshim që një rol të veçantë luajtën mjekët e urgjencave në zonat m
I mbijetuari i masakrës së Reçakut rrëfen tmerrin që përjetoi mëngjesin e 15 janarit 1999 Fshati Reçak i komunës së Shtimes, i cili gjendet rreth 30 kilometra larg Prishtinës, dy dekada më parë, bëri kthesë të
Plas Humori: Buffonit i duket fëmija i mbijetuar nga tërmeti si Verrati (VIDEO) Buffon dhe Ronaldo kanë takuar sot dy fëmijë nga Shqipëria të cilët i kanë mbijetuar tërmetit në Thumanë. Po ashtu dy
I përndjekur nga tërmetet, 84 vjeçari tregon si i ka mbijetuar lëkundjeve të forta të tokës Tërmeti i 26 nëntorit nuk kurseu as fëmijë e as të moshuar. Mes 51 viktimave, fatkeqsisht kishte dhe nga ata të cilët nu
Humbën familjarë e banesa, merren në pyetje të mbijetuarit e pallateve të shembura në Thumanë Shembja e tre pallateve në Thumanë që shkaktoi 24 viktima ka dyshime se nuk ka ardhur vetëm nga tërmeti i 26 Nëntorit.
Jetonte vetëm me nënën pas divorcit, një person në Berat i jep fund jetës Një person dyshohet se i ka dhënë fund jetës duke u vetëhelumuar me fotoksinë. Bëhet fjalë për një 62-vjeçar me emrin
Kushëriri tregon çfarë tha i mbijetuari i vetëm, Ramë Lala: Është i terrorizuar Tetë anëtarët e familjes Lala humbën jetën për shkak të tërmetit të së martës, ndërsa i vetmi i mbijetuar i kësaj familj
Rama nuk mban gojën e prek të lënduarit nga tërmeti: U dërguan kolonë në varr Kryeministri Edi Rama e ka lëshuar farë gojën ditën e sotme gjatë një takimi me banorët në zonën e ish-Kënetës në Durrës
I mbijetuari i vetëm, niset për mjekim të specializuar në Itali 17-vjeçari Lala Familja Lala, që jetonte në një banesë në zonën e ish-Kënetës në Durrës është më e goditura në qytetin bregdetar si paso
Rama tregon bisedën me Albertin, të vetmin e mbijetuar nga familja Cara në Durrës Tërmeti i 3 ditëve me parë mori 50 jetë të pafajshme. Familja Cara nga Thumana ka qënë një nga më të prekurat nga tragje
"Dora e djalit filloi të ftohet", të afërmit tregojnë bisedën me të mbijetuarin nga familja Cara Gjashtë anëtarë të familjes Cara, të cilët mbetën viktimë të tërmetit tragjik u përcollën sot për në banesën e fundit.
"Fluturuam me gjithë krevat nga kati i 7", e mbijetuara tregon me detaje momentin e tërmetit Yllka Osmani, njëra nga të mbijetuarat e tërmetit ka treguar për emisionin "Historia ime", se si arriti të shpëtonte. Yl
"Jam caktuar nga fisi t'i them të mbijetuarit", rrëfimi tragjik i shefit zjarrfikës Arben Cara është shef i repartit zjarrfikës të stacionit numër 3 në Tiranë. Ai ditën e rënies së tërmetit është nisur me
Si i shpëtoi vdekjes 31 vjeçari nga Thumana, dëshmitë e të mbijetuarve të tërmetit (FOTO LAJM) Tre pjesëtarë të familjes Çupi nga Thumana janë përcjellë për në banesën e fundit. I vetmi që arriti të shpëtonte ishte
Dhimbje dhe zi, shkon në 41 numri i viktimave Është rritur frikshëm bilanci tragjik i tërmetit të fuqishëm që tronditi vendin në orën 03:54 të mëngjesit të së martës.
Mrekulli! Një i mbijetuar nën rrënojat e ndërtesës në Thumanë, i riu i kërkon ndihmë Një i mbijetuar është gjetur i gjallë nën rrënojat e një ndërtese të shembur në Thumanë. Personi që duket në fotot e