999 rezultate për

mbijetesĂ

"Titulli i dhjetë radhazi? Një mal për t’u ngjitur", Agnelli ngre alarmin: Po rrezikohet mbijetesa e klubeve Presidenti i Juventusit Andrea Agnelli iu drejtua klubeve të futbollit europian me një letër të hapur për planifikimin
Aston Villa mposht Arsenalin dhe shpreson te mbijetesa (VIDEO) Arsenali si duket ka marrë "mësysh" pas fitores ndaj Liverpoolit dhe Manchester City. Skuadra e Mikel Artetas është m
Laçi mund me vuajtje Flamurtarin, Vllaznia shpreson te mbijetesa (VIDEO) Janë luajtur pasditen e sotme dy ndeshje të Kategorisë Superiore. Laçi ka marrë një fitore të rëndësishme 2-1 në shtë
Dortmund vuan por fiton falë Haaland, Werder i Rashicës shpreson te mbijetesa, skuadra e Gjasulës bie në Bundesligën 2 (VIDEO) Borussia Dortmund ka arritur të marrë një fitore mjaftë të vuajtur ndaj Fortuna Dusseldorfi me shifrat 0-1. Ishte sh
Spali i Berishës triumfon ndaj Parmës dhe rrit shpresat te mbijetesa (VIDEO) Me Gigi Di Biaggion në pankinë, Spal nis të shpresojë sërish te mbijetesa, pasi ia doli të marrë tre pikë në një transfe
Kastrioti shpreson te mbijetesa, thyen me përmbysje Kukësin (VIDEO) Në stadiumin "Redi Maloku" ishte Kastrioti që festoi, pasi mposhti Kukësin me rezultatin 2-1 me përmbysje dhe rindezi më
Stojku: Besoj ende te mbijetesa Trajneri i Kamzes, Gentian Stojku shmangu komentet mbi vendimin e gjyqtarit për të akorduar 11-metërsh në fund për Laçin
Teuta merr fitore historike në Korçë ndaj Skënderbeut, mbijetesa duket më afër (VIDEO) Teuta ka marrë sot një fitore të rëndësishme sot në Korçë përballë Skënderbeut, teksa fitoi pastër me rezultatin 0-3.
Koreja Veriore: Mbijetesa e fëmijëve tanë është në rrezik Koreja Veriore ka thënë sot se sanksionet ndërkombëtare të vendosura ndaj saj për shkak të programeve bërthamore dhe rak
Mbijetesa e euros, ç'duhet të bëjë Trumpi? “Brenda dy ose tre muajsh, presidenti i SHBA, Donald Trump, si dhe presidenti i ri i Francës do të përballen me një pyet
"Mbijetesa me zor" e koalicionit PDK-LDK! Mendohet se koalicioni qeverisës, PDK-LDK, mund të mos mbijetojë deri në fund të mandatit të tij edhe pse drejtuesit e d
Peshk me "dhëmbë njeriu" (FOTO LAJM) Në San Franncisko një peshkatar ka kapur një peshk me pamje të pazakontë. Përmes fotove do të shikoni se peshku ndryshe
Mbijetesa e çuditshme e Partisë Komuniste Amerikane Aidan Lewis, BBC Njësoj si lëvizjet e ngjashme nëpër botë, Partia Komuniste e SHBA-së vuajti një goditje dërrmuese me
Mbijetesa, dritë në fund të tunelit për Tironën e Flamurtarin Flamurtari dhe Tirona, fituan sërish duke hedhur një tjetër hap drejt qëndrimit. Fituan ndaj dy rivalëve të ndryshëm dhe