999 rezultate për

mbeturinave

Revoltohen qytetarët, hidhen në rrugë koshat e mbeturinave (VIDEO) Përveç protestave në bulevard për shembjen e Teatrit Kombëtar, qytetarët kanë shfaqur revolta duke rrëzuar dhe koshat e
Emocionuese, mbledhësit e mbeturinave befasojnë 100 vjeçaren për ditëlindje (VIDEO) Një grua që arriti mrekullisht në të 100-tat e saj u surprizua në një mënyrë të mrekullueshme me rastin e ditëlindjes së
Maqedonia importon mbeturina nga jashtë, a janë shkaktar i ndotjes? Lëvizja për Mbrojtjen e Ambientit, Eco Guerilla nëpërmjet një reagimi dërguar në media kërkon nga kryeministri i Maqedon
Ministri shkon në Korenë e Jugut për termocentralin Kosova e Re Ministri i Zhvillimit Ekonomik, Valdrin Lluka ka nisur një vizitë 3 ditore në Korenë Jugore dhe Japoni. Sipas tij, vi
"Jeta jonë në rrezik nga plehrat", studentët protestë për ndotjen në Porto Romano (FOTO LAJM) Situata e djegjes së mbeturinave në Porto Romano duket se ka arritur kulmet. Paraditën e sotme studentët e Universit
Zbulohet nëna në Lushnje që hodhi foshnjën në koshin e mbeturinave Policia e Lushnjes ka dhënë detaje zyrtare në lidhje me ngjarjen e frikshme të regjistruar këtë paradite në afërsi të Ba
E rëndë në Lushnjë, gjendet një foshnjë në koshin e mbeturinave Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në qytetin e Lushnjës. Në koshin e mbeturinave është gjetur një foshnjë e sapolindur.
Organizohet aksioni "Maqedonia pa mbeturina" Ministria e Mjedisit Jetësor dhe Planifikim Hapësinor në bashkëpunim me shoqatën për zhvillim të qëndrueshëm dhe mjedisi
Hidhni pak uthull në koshin e mbeturinave, rezultati do t'ju mahnisë Uthulla është padyshim një nga përbërësit më të dobishëm që gjendet në kuzhinë. Por, me disa hile të vogla ju mund ta pë
Çudira shqiptare, tiranasi denoncon në polici vjedhjen e mbeturinave Nëse do të lexonim denoncimet e njerëzve, sigurisht që do të gjenim shumë cudira, ama këtë herë ngjarja në fjalë ka qenë
Peshkatarët e mbeturinave plastike (FOTO LAJM) Normalisht peshkarexhat dalin në det të hapur për të peshkuar. Por së fundmi, në Livorno, një grup varkash peshkimi përs
BE, luftë plastikës. Masa kufizuese për përdorimin dhe taksë mbeturinave Bashkimi Europian ka vendosur t’u shpallë luftë mbetjeve plastike. Në fokusin e tij janë produktet plastike njëpërdorims
Mbeturinat inerte mbulojnë Tetovën Mijëra mbeturina inerte vërehen rreth e rrotull kontejnerëve në disa lagje të Tetovës. Krahas mbeturinave që janë hed
Horror, gjenden 4 foshnja të abortuara në koshat e mbeturinave (FOTO LAJM) Punonjësit e shërbimit social për pastrimin e qytetit në Tajlandë kanë gjetur 4 trupa foshnjash të abortuara në kazanët
Komuna e Prishtinës njofton mbi pagesat e faturave të mbeturinave Komuna e Prishtinës ka njoftuar të gjithë qytetarët se ka filluar të bëjë shpërndarjen e faturave për shërbimin e menax
Shkup, nesër protestë e re kundër ndotjes së ajrit para Qeverisë Nesër në mesditë pritet të mbahet protestë e re para Qeverisë së Maqedonisë. Protestën e organizojnë qytetarë të cilët f
Pas shumë vitesh, nis krasitja e pemëve në rrugën “Myslym Shyri” Bashkia e Tiranës ka nisur krasitjen e pemëve në rrugën “Myslym Shyri” e cila është një prej më të frekuentuarave në kry
Ndodh në Rusi! Hidhet parfum në depon e mbeturinave para vizitës së Putin (FOTO LAJM) Disa punëtorë u filmuan duke spërkatur me "parfum" një depo mbeturinash përpara vizitës së Presidentit rus. Traktorët
Rama i shpall luftë mbeturinave, por një qytetar ia pret shkurt: Pastro më parë plehrat në Parlament Kryeministri Edi Rama ka bërë një postim në lidhje me sasinë e madhe të mbetjeve që gjenden nëpër rrugët e Shqipërisë du
Do shkriheni së qeshuri! Menduan se ishte hyjni, gratë adhurojnë koshin e mbeturinave (VIDEO) Ky është momenti qesharak kur tre adhuruese indiane u falën tek një kosh mbeturinash dhe kryen ritet fetare në të. Gr