999 rezultate për

mbeturinat

S'mjaftojnë plehrat e Tiranës, tani Sharra do të presë edhe mbeturinat e Durrësit Sikur të mos mjaftonin plehrat e Tiranës dhe ndotja e madhe që shkaktohet në zonë, tani impianti i Sharrës do të duhet t
Badovci i "shterur" nxjerr në sipërfaqe mbeturinat Niveli i ujit në liqenin e Badovcit ka rënë shumë. Aty përveç që vërehet mungesa e madhe e ujit, kanë dal në pah edhe mb
Pas festimeve nëpër sheshet e dekoruara të Prishtinës, mbeturinat mbesin të shpërndara (VIDEO) Dekorimet për festat e fundvitit i kanë dhënë pamje të bukur shesheve të Prishtinës. Qytetarët që po frekuentojnë kët
Spilleja e tej mbushur me pushues, mbeturinat kanë tre ditë pa u pastruar (FOTO LAJM) Spilleja ka një prej plazheve më të mira në vend dhe njihet për detin e kristaltë dhe rërën e pastër. Dhuratë e çmuar ng
Hodhi mbeturina në hapësirë publike, Komuna e Prishtinës gjobit qytetarin (FOTO LAJM) Duke qenë qyteti më i populluar dhe më i madh në vend, Prishtina vazhdon të jetë një nga vendet më të ndotura në Kosovë.
BE i heq Kosovës 12 milion euro Zyra e BE-së në Kosovë ka bërë të ditur se i është dashur të anulojë një projekt prej 12 milion eurosh për ndërtimin e d
Plehrat pushtojnë Prishtinën, nga sot askush nuk i heq më (FOTO LAJM) Nga sot plehrat nuk do të mblidhen më në Kosovë nga kompania "Pastrimi" për shkak të bllokimit të llogarive bankare.
Ambasadori i OSBE nxjerr mbeturinat e Prishtinës Shefi i Misionit në Kosovë të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), Jan Braathu, ka shfrytëzuar lloga
"Nuk marrim dot frymë", në këtë qytet mbeturinat po sëmurin qytetarët (FOTO LAJM) Kjo hapësirë prej 5 hektarësh që ka arritur gati 10 metra lartësi është vendepozitimi i vetëm i mbetjeve urbane të bashk
“Fshija rrugët nga mbeturinat”, reperi shqiptar tregon vuajtjet Ndonëse i përket të kaluarës, reperi i njohur me origjinë shqiptare nuk e ka problem të flasë për kohën kur nuk ishte i
Erërat e forta dërgojnë mbeturinat e Shqipërisë në Kroaci Era që ka përfshirë bregdetin e Adriatikut ka çuar sasi të mëdha mbeturinash plastike në qytetin port kroat të Dubrovnik
Dëshira e Trumpit po çmend amerikanët, as mbeturinat nuk i heqin Arsyeja që buxheti i administratës shtetërore është bllokuar në SHBA, varet kryesisht nga kërkesa e presidentit Donald T
Sot është një Princeshë, Meghan dikur seleksiononte mbeturinat Mund të tingëllojë çuditshëm, por është e vërtetë. Tek ajo sot janë sytë e gjithë e botës, por puna e parë që Meghan Mar
Kamioni i plehrave nuk ia merr mbeturinat, banorja ia zbras të gjitha fqinjit Një banor nga Londra ka treguar përmes Twitterit një moment të pazakontë pazakontë, kur fqinja ia zbrazi mbeturinat para
Mbeturinat e Maqedonisë dhe Kosovës përfundojnë në Shqipëri Rritja e nivelit të ujërave në liqenin e Fierzës në Kukës ka sjellë ndotjen e basenit më të madh ujor në Shqipëri, ku to
Komuna e Prishtinës nesër heq mbeturinat në disa lagje Nesër më 11 prill, vazhdon aksioni për grumbullimin e mbeturinave të vëllimshme, në lagjet Kalabria, Qendra, Dardania, L
Mbeturinat inerte mbulojnë Tetovën Mijëra mbeturina inerte vërehen rreth e rrotull kontejnerëve në disa lagje të Tetovës. Krahas mbeturinave që janë hed
Komuna e Prishtinës cakton orarin kur mund të hidhni mbeturinat e mëdha nga shtëpitë Në kuadër të politikave për një qytet sa më të pastër, Komuna e Prishtinës përmes kompanisë së kontraktuar “Pastrimi” or
Qeveria propozon model të ri për deponitë Shteti propozon një model të ri për zgjidhjen e problemit të deponive. Do të përcaktohen vende për deponitë rajonale dhe
Komuna insiston që të mbledhë taksat, ja si mund t'i paguani mbeturinat Në kuadër të reformës për menaxhimin e mbeturinave, Komuna e Prishtinës ka filluar ta bëjë edhe faturimin për këtë shërb