999 rezultate për

mbeturina

Komentuesit shpërthejnë pas fotove të Ramës: Po hamë mbeturina! Pavarësisht se është një ndër fushat më të painvestuara në Shqipëri, kryeministri Rama ka postuar foto nga ajri për bujq
S'mjaftojnë plehrat e Tiranës, tani Sharra do të presë edhe mbeturinat e Durrësit Sikur të mos mjaftonin plehrat e Tiranës dhe ndotja e madhe që shkaktohet në zonë, tani impianti i Sharrës do të duhet t
Revoltohen qytetarët, hidhen në rrugë koshat e mbeturinave (VIDEO) Përveç protestave në bulevard për shembjen e Teatrit Kombëtar, qytetarët kanë shfaqur revolta duke rrëzuar dhe koshat e
Veshën qese mbeturinash në mungesë të pajisjeve, ''treshja heroike'' preket nga koronavirusi Tre infermieret britanike që u detyruan të vishnin qese mbeturinash në mungesë të pajisjeve të posacme mbrojtëse, kanë d
Bllokojnë rrugën me kazana mbeturinash, banorët e Shijakut në protestë Ky mëngjes i ka gjetur banorët e Xhafzotaj në Shijak në protesta për shkak të mungesës së infrastrukturës. Informacio
Pija që eleminon 5 kg mbeturina nga aparati tretës Është e vështirë të besohet se afërsisht 5 kilogram ‘mbeturina’ mund të grumbullohen në zorrën tuaj të trashë, por ja që
Nëna hedh foshnjën në pus mbeturinash, një grua e shpëton në moment të fundit Një 24-vjeçare është arrestuar pasi foshnja e saj u gjet e hedhur në një pus mbeturinash në qytetin grek të Kalamata.
Hedhin padashje unazat me diamant, çifti kërkon në 30 ton mbeturina Një çift australian ka përjetuar momente të tmerrshme kur kuptoi se kishte hedhur padashur në plehra unazat e me diamant
Badovci i "shterur" nxjerr në sipërfaqe mbeturinat Niveli i ujit në liqenin e Badovcit ka rënë shumë. Aty përveç që vërehet mungesa e madhe e ujit, kanë dal në pah edhe mb
Pas festimeve nëpër sheshet e dekoruara të Prishtinës, mbeturinat mbesin të shpërndara (VIDEO) Dekorimet për festat e fundvitit i kanë dhënë pamje të bukur shesheve të Prishtinës. Qytetarët që po frekuentojnë kët
"Trupi i përzier me mbeturina bimore", kufomës në Durrës nuk i identifikohet dot gjinia Një person është gjetur i vdekur gjashtë milje larg bregut të detit nga një peshkarexhë në qytetin e Durrësit. Një tr
Dënohet me 500 euro kompania ndërtuese në Prishtinë, hedh mbeturina dhe inerte Një kompanie ndërtimi në Prishtinë i është ndalur puna nga inspekcioni. Kjo pasi që kompania kishte hudhur mbeturina
Digjet masa me mbeturina, flakët përhapen dhe rrezikojnë disa banesa në Elbasan Një tjetër zjarr është regjistruar në minutat e fundit në qytetin e Elbasanit. Një masiv me mbeturina është djegur dh
Spilleja e tej mbushur me pushues, mbeturinat kanë tre ditë pa u pastruar (FOTO LAJM) Spilleja ka një prej plazheve më të mira në vend dhe njihet për detin e kristaltë dhe rërën e pastër. Dhuratë e çmuar ng
Emocionuese, mbledhësit e mbeturinave befasojnë 100 vjeçaren për ditëlindje (VIDEO) Një grua që arriti mrekullisht në të 100-tat e saj u surprizua në një mënyrë të mrekullueshme me rastin e ditëlindjes së
Hodhi mbeturina në hapësirë publike, Komuna e Prishtinës gjobit qytetarin (FOTO LAJM) Duke qenë qyteti më i populluar dhe më i madh në vend, Prishtina vazhdon të jetë një nga vendet më të ndotura në Kosovë.
BE i heq Kosovës 12 milion euro Zyra e BE-së në Kosovë ka bërë të ditur se i është dashur të anulojë një projekt prej 12 milion eurosh për ndërtimin e d
Plehrat pushtojnë Prishtinën, nga sot askush nuk i heq më (FOTO LAJM) Nga sot plehrat nuk do të mblidhen më në Kosovë nga kompania "Pastrimi" për shkak të bllokimit të llogarive bankare.
Ambasadori i OSBE nxjerr mbeturinat e Prishtinës Shefi i Misionit në Kosovë të Organizatës për Siguri dhe Bashkëpunim në Evropë (OSBE), Jan Braathu, ka shfrytëzuar lloga
"Nuk marrim dot frymë", në këtë qytet mbeturinat po sëmurin qytetarët (FOTO LAJM) Kjo hapësirë prej 5 hektarësh që ka arritur gati 10 metra lartësi është vendepozitimi i vetëm i mbetjeve urbane të bashk