999 rezultate për

mbetjeve

Rama shkrihet së qeshuri me Lulzim Bashën, i thotë artist Po vazhdon me debate të ashpëra seanca e Kuvendit të Shqipërisë në të cilën po diskutohet buxheti i vitit 2018. Repli
Djali i Berishës falenderon publikisht Bujar Nishanin Pasi Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese ka miratuar dekretin e Nishanit duke e rrëzuar përfundimisht ligjin e mbetjeve,
Rama pranon disfatën: Tërhiqemi nga ligji i mbetjeve Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka lajmëruar se qeveria e tij do të tërheqë ligjin e riciklimit të mbetjeve.
INSTAT: Në 2016-n, 100 mijë ton më pak mbetje të menaxhuara Shqiptarët kanë prodhuar më pak mbetje të ngurta urbane gjatë 2016-s. Instituti i Statistikave raportoi se në total janë
Debate për ligjin e mbetjeve, Shalsi pranon tërheqjen Ditën e sotme është mbledhur komisioni i veprimtarisë prodhuese ku janë zhvilluar debate në lidhje me ligjin e mbetjeve.
Rreziku nga përmbytjet, UKT aksion për pastrimin e pusetave Hedhja e qeseve dhe mbetjeve të tjera plastike, por edhe i inerteve të tjera në rrugë përbëjnë një problem të përhershëm
I dogji makinën, arrestohet i riu në Vlorë Një i ri është vënë në prangat e policisë pasi ka djegur në mënyrë të qëllimshëm makinën e një pike grumbullimi të mbetj
“Struganët për Strugën” me ultimatum për zgjidhjen e situatës së vendgrumbullimit të mbetjeve Prej ditës së nesërme do të fillojë sigurimi fizik prej 24 orëve në vendgrumbullimin e mbetjeve në Strugë i cili edhe so
Zyrtare, qeveria do të zhvendosë grumbullin e mbetjeve nga Struga Qeveria e Maqedonisë ka vendosur sot që të zhvendosë grumbullin e madh të mbetjeve që deri sot ka helmuar struganët dhe
Rrahu gazetarin, por ky është krimi më i rëndë i Mirela Topullit Mirela Topulli është kthyer tashmë në një “personazh” dhe e gjithë kjo falë dhunës barbare të ushtruar mbi gazetarin e S
Impianti i mbetjeve në Fier, PD: LSI po tallet me njerëzit Vetëm një ditë pas deklaratës së kreut të LSI në Fier, Nimet Musaj, ka reaguar kreu i Partisë Demokratike në Fier, Luan
Impianti i mbetjeve në Fier, LSI shprehet kundër ndërtimit Banorët e Fierit prej disa kohësh gjenden në protesta kundër ndërtimit të impiantit të mbetjeve urbane. Mësohet se n
Zhdukja e 1300 kontenierëve, deputeti italian: Ja pse u shkarkua Tahiri Media Italiane vazhdon t’i kushtojë artikuj çështjes së mbetjeve në Shqipëri kur e përditshmja napolitane Ottapaginbe.it
Edi Rama kërcënon mediat për lajmin rreth mbetjeve të rrezikshme Kryeministri Edi Rama ka deklaruar se do të hedhë në gjyq median italiane ‘Pianeta Italia’ që ka investiguar skandalin e
Zhdukja e 1300 kontenierëve, mediat italiane: Çështja e mbetjeve “shkund” qeverinë shqiptare Vetëm pak ditë më parë në mediat shqiptare dhe ato fqinje u trajtua çështja e humbjes së 1300 kontenierë të cilat duhet
Komision Hetimor për mbetjet kimike, Italia ka dyshime për Shqipërinë Kreu i Komisionit Hetimor Parlamentar për mbetjet kimike, Alessandro Bratti ka folur për një portal në Itali, Avenire.it
8 çështjet e ‘nxehta’ mes Ramës dhe Metës Katër muaj larg zgjedhjeve të përgjithshme parlamentare, maxhoranca e majtë, PS-LSI ende nuk ka një qëndrim të unifikuar
Ligji i mbetjeve/ Shalsi: Do shqyrtohet në janar, të hapur për propozime Deputeti socialist dhe njëherësh kryetari i Komisionit të Veprimtarive Prodhuese, Eduart Shalsi, ka thënë se nuk ka ende
Mimoza Hafizi i bashkohet protestës kundër importit të mbetjeve Deputetja e partisë LIBRA, Mimoza Hafizi, i është bashkuar protestës së shoqërisë civile para Parlamentit, ndërsa kundër
"Bomba" e Francës: Shqipëria do kthehet në parajsë mbetjesh (VIDEO) Televizioni francez France24 i ka kushtuar një reportazh Shqipërisë dhe çështjes së importit të mbetjeve që pritet të mi