999 rezultate për

mbetjeve

Vetëm 15 vjeç, njihuni me mjeshtrin nga Tetova që prodhon makina nga kombinimi i mbetjeve (VIDEO) Shumëkush ndoshta e sheh vetëm si një makinë të zakonshme për lakimin e hekurit, por, kjo nuk është aspak e tillë. K
Përbindëshi që nuk ngopet! Si u dyfishua fatura e koncesionit të mbetjeve në Tiranë Nga Klodian Tomorri: Përbindëshi që nuk ngopet Si u dyfishua fatura e koncesionit te mbetjeve në Tiranë Fa
Aleanca Kundër Importit të Plehrave: Jemi pro riciklimit, kundër incineratorëve Aleanca Kundër Importit të Plehrave ka reaguar sërish kundër incineratorëve, duke shtuar se është pro riciklimit. "Al
Mbetje kancerogjene? Del raporti për kamionin që u kap në Vlorë Vetëm dy ditë më parë u kap një kamion në Vlorë me një sasi materialesh që u konsideruan si mbetje kimike dhe kacëerogje
Bllokimi i anijes me mbetje kancerogjene, Blendi Klosi: Pika kulmore! Ditën e djeshme bisnesmeni Zamir Kormuzi u arrestua së bashku me 6 persona të tjerë në Vlorë, për dërgimin nga Italia të
Të rrezikshme për shëndetin, kompania e palicensuar bën asgjesimin e mbetjeve spitalore (VIDEO) Spitali i Durrësit transportin dhe asgjësimin e mbetjeve të rrezikshme spitalore për mjedisin dhe shëndetin e njerëzve,
Ndotja e detit me plastikë, shqipëria një prej 4 vendeve më problematike Fondi global i jetës së egër (WWF) ka publikuar së fundmi një raport për menaxhimin e mbetjeve plastike të patrajtuara d
Deti Mesdhe, deti më i ndotur i Europës Deti Mesdheu është deti më i ndotur i Evropës, ndonëse ka një rritje të përgjithshme që prej vitit 2009 të sasisë së mbe
Incineratorët: Naivitet kryeministror, apo skenar banal vjedhjeje? Nga Lavdosh Ferruni Ideja për të dhënë koncesione për ndërtim incineratorësh në Shqipëri duket të jetë cfaqu
Flet njeriu që gjeti avionin e Sala: Mendoja vetëm për familjen e tij Rrënoja të avionit të futbollistit, Emiliano Sala janë gjetur ditën e djeshme në detë, duke konfirmuar kështu aksidentin
Maqedonia importon mbeturina nga jashtë, a janë shkaktar i ndotjes? Lëvizja për Mbrojtjen e Ambientit, Eco Guerilla nëpërmjet një reagimi dërguar në media kërkon nga kryeministri i Maqedon
Tarifat e pastrimit, kaq euro paguan çdo familje Kosto vjetore e trajtimit të mbetjeve për 1 banorë llogaritet në 1329 lekë në vit ose 10.4 euro sipas një metodologjie
Nga epoka e gurit te mjeti Euro6, njihuni me makinerinë moderne të pastrimit që ka mbërritur në Tiranë Rreth dy vite më parë, Tirana nisi një revolucion të vërtetë që kishte të bënte me pastrimin. Pas marrëveshjes së bashkë
Kapet gruaja e tmerrshme kanibale ruse që ka ngrënë 30 persona (FOTO LAJM) Një “grua kanibale”, e cila dyshohet se ka ngrënë 30 persona, akuzohet se ka shtyrë bashkëshortin e saj të vrasë një kam
Tifozët e Realit befasohen nga fanella, është bërë prej mbetjeve plastike Ai është klubi më i madh në botë, ndaj prej tij mund të presësh vetëm befasi. Reali i Madridit ka prezantuar në Nju J
Si qeveria shqiptare ka hedhur dëm miliona euro tek inceneratorët Një rrjet kompanish të vogla në ortakëri me njëra-tjetrën dhe kompani me pronarë të panjohur në parajsa fiskale janë fit
Koncesionet e dyshimta të inceneratorëve nga pronarë të panjohur (VIDEO) Në Shqipëri, një seri kompanish të vogla në ortakëri me njëra-tjetrën dhe kompani me pronarë të panjohur të rregjistruar
Studentët po helmohen nga plehrat në Durrës, askush nuk mban përgjegjësi Retë e tymit toksik, të çliruara nga djegia e mbetjeve urbane në vendgrumbullimin e mbetjeve në Spitallë të Durrësit, va
Kokëdhima bën thirrje për luftë: Plehrat e Europës po vijnë në Shqipëri Plani i diskutuarii qeverisë për importin e plehrave nga Europa, ka sjellë shumë reagime nga fytyrat politike por reagim
Gjermania në ndihmë të Kosovës për menaxhimin e mbetjeve Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka nënshkruar sot Memorandum Mirëkuptimi me Ambasadën e Gjermanisë në Ko