999 rezultate për

mbetjeve

Incineratorët: Naivitet kryeministror, apo skenar banal vjedhjeje? Nga Lavdosh Ferruni Ideja për të dhënë koncesione për ndërtim incineratorësh në Shqipëri duket të jetë cfaqu
Flet njeriu që gjeti avionin e Sala: Mendoja vetëm për familjen e tij Rrënoja të avionit të futbollistit, Emiliano Sala janë gjetur ditën e djeshme në detë, duke konfirmuar kështu aksidentin
Maqedonia importon mbeturina nga jashtë, a janë shkaktar i ndotjes? Lëvizja për Mbrojtjen e Ambientit, Eco Guerilla nëpërmjet një reagimi dërguar në media kërkon nga kryeministri i Maqedon
Tarifat e pastrimit, kaq euro paguan çdo familje Kosto vjetore e trajtimit të mbetjeve për 1 banorë llogaritet në 1329 lekë në vit ose 10.4 euro sipas një metodologjie
Nga epoka e gurit te mjeti Euro6, njihuni me makinerinë moderne të pastrimit që ka mbërritur në Tiranë Rreth dy vite më parë, Tirana nisi një revolucion të vërtetë që kishte të bënte me pastrimin. Pas marrëveshjes së bashkë
Kapet gruaja e tmerrshme kanibale ruse që ka ngrënë 30 persona (FOTO LAJM) Një “grua kanibale”, e cila dyshohet se ka ngrënë 30 persona, akuzohet se ka shtyrë bashkëshortin e saj të vrasë një kam
Tifozët e Realit befasohen nga fanella, është bërë prej mbetjeve plastike Ai është klubi më i madh në botë, ndaj prej tij mund të presësh vetëm befasi. Reali i Madridit ka prezantuar në Nju J
Si qeveria shqiptare ka hedhur dëm miliona euro tek inceneratorët Një rrjet kompanish të vogla në ortakëri me njëra-tjetrën dhe kompani me pronarë të panjohur në parajsa fiskale janë fit
Koncesionet e dyshimta të inceneratorëve nga pronarë të panjohur (VIDEO) Në Shqipëri, një seri kompanish të vogla në ortakëri me njëra-tjetrën dhe kompani me pronarë të panjohur të rregjistruar
Studentët po helmohen nga plehrat në Durrës, askush nuk mban përgjegjësi Retë e tymit toksik, të çliruara nga djegia e mbetjeve urbane në vendgrumbullimin e mbetjeve në Spitallë të Durrësit, va
Kokëdhima bën thirrje për luftë: Plehrat e Europës po vijnë në Shqipëri Plani i diskutuarii qeverisë për importin e plehrave nga Europa, ka sjellë shumë reagime nga fytyrat politike por reagim
Gjermania në ndihmë të Kosovës për menaxhimin e mbetjeve Ministria e Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor ka nënshkruar sot Memorandum Mirëkuptimi me Ambasadën e Gjermanisë në Ko
Rama shkrihet së qeshuri me Lulzim Bashën, i thotë artist Po vazhdon me debate të ashpëra seanca e Kuvendit të Shqipërisë në të cilën po diskutohet buxheti i vitit 2018. Repli
Djali i Berishës falenderon publikisht Bujar Nishanin Pasi Komisioni i Veprimtarisë Prodhuese ka miratuar dekretin e Nishanit duke e rrëzuar përfundimisht ligjin e mbetjeve,
Rama pranon disfatën: Tërhiqemi nga ligji i mbetjeve Kryeministri Edi Rama mëngjesin e sotëm ka lajmëruar se qeveria e tij do të tërheqë ligjin e riciklimit të mbetjeve.
INSTAT: Në 2016-n, 100 mijë ton më pak mbetje të menaxhuara Shqiptarët kanë prodhuar më pak mbetje të ngurta urbane gjatë 2016-s. Instituti i Statistikave raportoi se në total janë
Debate për ligjin e mbetjeve, Shalsi pranon tërheqjen Ditën e sotme është mbledhur komisioni i veprimtarisë prodhuese ku janë zhvilluar debate në lidhje me ligjin e mbetjeve.
Rreziku nga përmbytjet, UKT aksion për pastrimin e pusetave Hedhja e qeseve dhe mbetjeve të tjera plastike, por edhe i inerteve të tjera në rrugë përbëjnë një problem të përhershëm
I dogji makinën, arrestohet i riu në Vlorë Një i ri është vënë në prangat e policisë pasi ka djegur në mënyrë të qëllimshëm makinën e një pike grumbullimi të mbetj
“Struganët për Strugën” me ultimatum për zgjidhjen e situatës së vendgrumbullimit të mbetjeve Prej ditës së nesërme do të fillojë sigurimi fizik prej 24 orëve në vendgrumbullimin e mbetjeve në Strugë i cili edhe so