999 rezultate për

mbetjet

Harrojnë hatërmbetjet, Harry dhe Megan Markle i dërgojnë dhurata për ditëlindje Kate Middleton Marrëdhënia e tyre, sipas raporteve dhe disa fakteve, mund të mos shkojë në ditët më të mira, por Princi Harry dhe Megan
Andi rikthehet në Përputhen dhe tregon hatërmbetjet me produksionin Pas shumë ditësh mungesë Andi është rikthyer sot në Përputhen Prime. I pyetur nga Bora për arsyen e mungesës së tij t
Hatërmbetje me produksionin, Andi hedh kunja në rrjet pas mungesës në "Përputhen" (FOTO LAJM) Prej ditësh, Andi nuk është pjesë në studion e emisionit "Pëprputhen" dhe padyshim si një ndër konkurrentët më me shumë
Marrin fund hatërmbetjet, Kate dhe William për vizitë tek Meghan dhe Harry Prej kohësh është përfolur marrëdhënia e tensionuar mes dy çifteve Princit William & Kate dhe Princit Harry & Meghan. Mi
Hetim ndërkombëtar për mbetjetet sanitare COVID-19, 102 të arrestuar Policia e Shtetit ka njoftuar për dy operacione të përbashkëta zhvilluara me Europol, Interpol dhe agjenci të tjera ligj
"Pasi u lidh me Enin", këngëtarja shqiptare zbulon hatërmbetjet me Genc Prelvukaj (FOTO LAJM) Këngëtarja e njohur Tringa Kay ishte e ftuar së fundmi në emisionin “Glamour Zone” në RTV ORA. Gjatë intervistës, Tringa
Publikohen pamje nga mbetjet e fundit të Adolf Hitlerit (FOTO LAJM) Vajza e zëdhënësit të qeverisë ruse të premten ka postuar disa fotografi të mbetjeve të Hitlerit, pjesë nga arkiva e FSB
Evis Mula rrëfen hatërmbetjet me Arbanën: U tmerrua se do drejtoja unë (VIDEO) E ftuar mëngjesin e sotëm në Wake Up, ishte Evis Mula. Nëse nuk ju kujtohet, hidhini një sy këtyre fotove. Edhe pse u
Rama flet për mbetjet në Manzë: Merr fund javën e ardhshme, ja ku do të shkojnë Kryeministri Edi Rama ka sqaruar se brenda javës së ardhshme mbetjet do të largohen nga zona e Manzës drejt Tiranës.
Xhaferraj: Një tjetër tender korruptiv, pastrimi i Durrësit është dështimi më i madh i Ramës (VIDEO) Kreu i Partisë Demokratike në Durrës, Ferdinand Xhaferaj ka reaguar lidhur me protestën e mbajtur në Manëz, ku banorët a
Do të transportoheshin në Shqipëri, sekuestrohen në Itali 25 ton mbetje të rrezikshme Në portin e Ankonës janë sekuestruar 25 ton mbetje të rrezikshme, dhe sipas mediave italiane do të dërgoheshin në Shqipë
Sollën mbetjet e rrezikshme, gjykata e Vlorës lë në burg 3 nga 6 të arrestuarit Ditën e sotme në Gjykatën e Vlorës është zhvilluar seanca për 6 të arrestuarit, të cilët u kapën gjatë operacionit “Amia
Mbetjet kancerogjene në tragetin Brindisi-Vlorë, PD publikon foton e Ramës me pronarin e firmës Anëtari i kryesisë së Partisë Demokratike, Fatbardh Kadilli ka reaguar në lidhje me kapjen e lëndëve kimike të rrezikshm
Në Greqi gjendet anija e fundosur nga koha e Jezu Krishtit (FOTO LAJM) Një grup arkeologësh hasën në një anije transporti nga koha e Jezu Krishtit pranë bregdetit të Kefalonisë. Anija quhej "
India ndërton rrugë nga mbetjet e plastikës (FOTO LAJM) India është duke ndërtuar rrugë nga mbetjet plastike, të cilat janë më rezistuese ndaj përmbytjeve dhe temperaturave të
"Strofulla e Ujkut", zbulohet kopshti personal i Hitlerit (FOTO LAJM) Historianët kanë zbuluar mbetjet e një kompleksi kopshtarie në të cilën Adolf Hitleri rriste fruta dhe perime. Serrat
Mbetjet e liderit të ISIS al-Bagdad varrosen në det, pëson të njëjtin fat si Bin Laden Mbetjet e Abu Bakr al-Bagdadi janë hedhur në det pasi forcat amerikane arritën që të konfirmonin identitetin e liderit t
Gjendet skeleti që tregon për torturat në antikitet (FOTO LAJM) Praktika barbare të mesjetës i thyenin krahët dhe këmbët aq shumë sa kjo gjë edhe mund të kuptohej përmes zhurmës kur at
Njihni shqiptarin që shpik mjete robotike nga mbetjet (VIDEO) Gëzim Morina, një i ri nga një fshat i Kamenicës, mbledh pajisje elektronike në deponi dhe me to ndërton mjete të ndrysh
Gazetari: Poshtëruese, Veliaj riciklon mbetjet e Fullanit në krye të Tiranës Gazetari Bledi Mane ka reaguar pas vendimit per zgjedhjen e Toni Gogut si kryetar i këshillit bashkiak të Tiranës. Ma