999 rezultate për

mbeshtetjen

Basha i bindur: Kam mbështetjen e Sllovenisë dhe Kroacisë Kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ka zbardhur dy takimet e fundit zhvilluar me kryeministrin e Sllovenisë dhe
Erdogan sulmon ashpër SHBA: Ose me ne ose kundër nesh! "Nëse jeni me ne në NATO, do të jeni të sinqertë me ne. Ju do të jeni pranë nesh. Jo pranë terroristëve..." Me këto f
Zidane: Përse ta lë Realin? Unë bëj atë që dua Trajneri i Real Madridit, Zinedine Zidane, ka folur për gazetarët para ndeshjes ndaj Getafes. "Los Blancos" po përbal
Presidenti amerikan, Joe Biden i kërkon Serbisë njohjen e Kosovës Presidenti i SHBA-ve, Joseph Biden, i dërgoi një letër urimi Presidentit të Republikës së Serbisë, Aleksandar Vuçiq, me
OBSh-ja sjell 1000 oksimetra të dhuruara nga Gjermania për pacientët COVID-19 në Shqipëri Në vijim të përpjekjeve të vazhdueshme për mbështetjen e përgjigjes ndaj pandemisë COVID-19 dhe për mbrojtjen e atyre që
Ministria e Jashtme: Cakaj jep dorëheqjen e parevokueshme, kapitull i mbyllur Gent Cakaj ka bërë reagimin e parë pas dorëheqjes si Ministër në detyrë për Evropën dhe Punët e Jashtme të Republikës së
Gjenerali i njohur emërohet në krye të Akademisë së Forcave të Armatosura Gjenerali Albert Mullait është vendosur në krye të Akademisë së Forcave të Armatosura. Lajmin e ka bërë me dije mini
COVID-19/ Shqipëria, e 6-ta në Europë për rritjen e lartë të borxhit, por e fundit për mbështetjen për ekonominë Në fund të 6 mujorit të parë 2020, borxhi publik në vend arriti në 80% të prodhimit të Brendshëm Bruto (PBB), me një rri
Në ditën e rëndësishme për popullin amerikan, Rihanna jep këtë mesazh (FOTO LAJM) Në SHBA votimet janë drejt fundit dhe brenda disa ditësh do të dalë emri i presidentit të ardhshëm. Edhe Rihanna si shum
"Po të fitonte Kosova do më bënte krenar", Enis Bardhi kërkon mbështetjen e shqiptarëve: Gëzohuni pak me ne Maqedonia e Veriut ka mposhtur me shifrat 2-1 Kosovën në gjysmëfinalen e Ligës së Kombeve. Ëndrra për një vend në Eu
Maqedoni-Kosovë, vendoset për çështjen e tifozëve Ndeshja e gjysmëfinales së "Play-off" të Ligës së Kombeve mes Maqedonisë së Veriut dhe Kosovës do të luhet pa praninë e
Ndërroi mendje, Messi humb mbeshtetjen Gjithë ‘trazirat’ e shkaktuar në dhjetë ditët e fundit nga Lionel Messi, me dëshirën për t’u larguar nga Barcelona, kanë
Do të largohet nga vendi, Noizy u kërkon fansave mbështetjen për diçka (FOTO LAJM) Pas shumë hiteve të publikuara këtë verë, Noizy ka nxjerrë dje një tjetër këngë të titulluar “Expensive Touch” në bashkë
"Respekt dhe admirim për ty Leo, ke gjithë mbështetjen time shok", Poyol konfirmon largimin e Messit Fjalët për një largim të Messit nga Barcelona sa vijnë e shtohen. Ka qenë një legjendë e ekipit katalanas si Carles
Suarez dëshiron të qëndrojë te Barcelona, Koeman nuk e ka në planet e tij Prej disa ditësh në mediat spanjolle përflitet për një largim të Luis Suarez nga Barcelona. Sulmuesi uruguaian nuk është
Basha shpreh mbështetjen e tij për 32 deputetët shqiptarë në Maqedoninë e Veriut 32 deputetë shqiptarë do të jenë tashmë pjesë e kabinetit parlamentar në Maqedoninë e Veriut. Pas kësaj fitore, nuk ka m
Dështon opozita në Kuvend, deputetja konfirmon mbështetjen për marrëveshjen e 5 qershorit Deputetja e opozitës, Suzana Topi, ka konfirmuar qëndrimin e saj “pro” marrëveshjes së 5 qershorit duke u bërë kështu ka
Setien ka humbur mbështetjen e të gjithëve, vetëm suksesi në Champions e mban te Barcelona Situta e Setien te Barcelona sa vjen e përkeqësohet shkruan AS. Ai s'ka mbështetjen e plotë të bordit dhe situata e t
Thaçi komenton ardhjen e Vetëvendosjes në Maqedoni Kryetari i PDSH-së në Maqedoninë e Veriut, Menduh Thaçi, ka deklaruar se vazhdon që BDI-në ta llogarisë si grup kriminal
E fejuara e Dele Alli tregon grabitjen: Ishtë një eksperiencë e tmerrshme Dele Alli ka qenë viktimë e një vjedhjeje në shtëpinë e tij në Londër, në lagjen e Barnet. Dy hajdutë, në fakt, kanë