999 rezultate për

mbeshtetese

Turizmit po i merret fryma nga pandemia, Rama mburret për politikat mbështetëse (VIDEO) Kryeministri i vendit, Edi Rama duket se nuk është shumë i njohur me realitetin shqiptar. Në një kohë kur pandemia i
Nga dasma me Charles te daljet e bujshme, foto ikonike të princeshë Dianës (FOTO LAJM) Princesha Diana ishte një nga gratë më të fotografuara dhe më të komentuara në të gjithë botën, e madje për vijohet të f
Zbulohet arsyeja pse Rama shkarkoi nga puna mbështetësen e flaktë të Tahirit Pavarësisht se njihej si një militante e hershme në PS, Blerina e mbajti ketë post për 4 muaj. Ajo denoncoi se në zyr
Trump, Obama dhe Clinton, mesazhe mbështetëse për McCain pas diagnostikimit me kancer Senatori amerikan John McCain është diagnostikuar së fundmi me tumor në tru. The Independent raporton se mjekët kanë
Eksperimenti/ Juve apo Real? Ja kë zgjedhin amerikanët (VIDEO) Gazeta spanjolle "AS" ka organizuar një lojë në Miami pak orë para finales së Ligës së Kampionëve. Dy bukuroshet Jein
Rama: Gjermania, mbështetëse e jona edhe në dhjetor Pas takimit me Merkel, kryeministri Rama përmes një statusi në rrjetin social Facebook ka shprehur falenderimet ndaj Gje
‘Unë të dua sa Kosovën’, kënga mbështetëse e Dardanëvë (VIDEO) Dardanët sapo kanë publikuar këngën zyrtare në mbështetje të Përfaqësueses së Kosovës. Publikimi i kësaj kënge është
Garë e ashpër jashtë fushave në Kupën e Amerikës (FOTO LAJM) Kupa e Amerikës ka luajtur ndeshjet e para, ndërkohë që nuk do të ketë vetëm duele në fushë. Mediat amerikano latine kan
Gruaja e angazhuar për vrasjen e 14 personave në Kaliforni, mbështetëse e ISIS Tashfeen Malik, gruaja e angazhuar në sulmin terrorist më datë 2 dhjetor në Kaliforni, ku mbetën të vrarë 14 persona ka
Hoxhaj: Gjermania mbështetëse e Kosovës Ministri i Jashtëm Enver Hoxhaj në ditën e tretë në Gjermani ka zhvilluar takime të ndryshme me përfaqësues të Bundestan
Rama në Malësinë e Madhe: Skema mbështetëse për bujqësinë (FOTO-LAJM) Qeveria ka nisur në Malësinë e Madhe aplikimin e skemave mbështetëse për bujqësinë. I shoqëruar nga ministri i Bujqësisë
Tifozët e Realit, letër mbështetëse për CR7-ën Tifozët e Real Madrid i kanë dërguar një letër yllit të skuadrës së tyre Cristiano Ronaldos, ku i shprehin atij gjithë m
Suedia, mbështetëse e fortë për anëtarësimin e Shqipërisë në BE Ministrja e Integrimit Evropian znj. Klajda Gjosha priti sot në një takim z. Patrik Svensson, i ngarkuari me punë i Sued
Komente mbështetëse për marrëveshjen Kosovë-Serbi Marrëveshja e arritur është një akt historik, e cila tani duhet të zbatohet sa më parë, thotë presidenti i Komisionit Ev
Turqia vijon të jetë mbështetëse e ngushtë e Shqipërisë Kryeministri Beriha priti sot në një takim ministrin e mbrojtjes së Turqisë, zotin Ismet Yilmaz dhe delegacionin që e sh
SHBA-të mbështetëse të fuqishme të Kosovës Ministri i Punëve të Jashtme i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, ka pritur në takim ambasadoren e Shteteve të Bashkua
Qipro, mbështetëse e proçesit të integrimit të Shqipërisë në BE Ministrja Majlinda Bregu zhvilloi një takim zyrtar në Nikosia të Qipros, me ftesë të Ministres së Punëve të Jashtme të Q
Si 100 vjet më parë, edhe sot Austria mbështetëse e fortë e shqiptarëve Kryetarja e Kuvendit Jozefina Çoba Topalli në takimin me zëvendëspresidentin e Asamblesë parlamentare të OSBE-së, depute
OSBE, mbështetëse e demokracisë në Kosovë Ministri i Punëve të Jashtëm i Republikës së Kosovës, Enver Hoxhaj, gjatë vizitës në Austri, ka takuar sot sekretarin e
Vitin e ardhshëm skema mbështetëse për kultivimin e gështenjës Viti i ardhshëm do të njohë aplikimin e një skemë mbështetëse për fermerët dhe familjet që merren me kultivimin dhe grum