999 rezultate për

mbeshtese

Nikollë Lesi: Nano do të mbështesë Ramën se i duhet një leje ndërtimi Lajmi se Edi Rama ka ftuar në kongresin e jashtëzakonshëm të PS-së ish-liderin historik ka marrë shumë vëmendje në media
Tirana mikpret Komitetin e Rajoneve të BE, Veliaj: KE të mbështesë direkt bashkitë që janë të afta të zbatojnë projekte Komiteti i Rajoneve të Bashkimit Europian zhvilloi në Tiranë takimin e 23-të me fokus Ballkanin Perëndimor, si një mundë
​“Paul Pogba do të largohet në janar” Ish-mesfushori i Manchester Unitedit, Paul Ince, beson se zgjidhja e vetme për problemin e mesfushorit francez, Paul Pog
Opozita dërgon kërkesën kundër Thaçit, radhën e ka pozita nëse do ta mbështesë Opozita sot ka dorëzuar kërkesën për seancë të jashtëzakonshme të Kuvendit të Kosovës për të shprehur qëndrimin instituc
Evropianët frikësohen nga Trump se mund të mbështesë shkëmbimin e territoreve Serbia dhe Kosova po flasin për rivendosjen e kufijve. Kryeqytetet e mëdha evropiane janë kundër, edhe SHBA-ja dikur ka
Pompeu i kërkon Francës ta mbështesë Maqedoninë për negociatat Sekretari shtetëror amerikan Majk Pompeu nëpërmjet telefonit ka biseduar me ministrin e jashtëm francez Le Drijan, njoft
Zaev: Shpresoj që Holanda të mbështesë negociatat me Shqipërinë Shpresoj që do të zbutet zemra e presidentit të Francës, Emanuel Makron dhe Maqedonia do të merr datë për fillim të bise
Populli do të mbështesë Zaevin për të ardhmen e Maqedonisë Marrëveshja mes Maqedonisë dhe Greqisë për çështjen e emrit, bazuar në deklaratat e deritanishme të kryeministrit, Zoran
A do t'a mbështesë Veliajn? Kryemadhi jep përgjigjen që s'pritej A do t'a mbështesë LSI kandidimin e Veliajt në Tiranë? Monika Kryemadhi ka mohuar një bashkëpunim me kryebashkiakun
Vuçiç mund të mbështesë ngritjen e përmendores të Millosheviçit Kryetari i nderit i Partisë Socialiste të Serbisë (SPS) dhe njëri nga iniciuesit e idesë që Sllobodan Millosheviqit t’i
Gjermania do të vazhdojë ta mbështesë Kosovën Presidenti i Republikës së Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka pritur në takim Ministrin e Jashtëm të Gjermanisë, Siglat Gabri
Hahn: Austria e ka mbështetur dhe do të mbështesë Kosovën Komisioneri për Zgjerim i Bashkimit Evropian, Johannes Hahn, e ka mbështetur ambasadorin austriak në Kosovë, Gernot Pfan
Qeveria Haradinaj mund ta mbështesë marrëveshjen e demarkacionit me një kusht Gjate ditës së djeshme është raportuar në media për një vizitë të zëvendëskryeministrit Fatmir Limaj në Malin e Zi, por
Veseli shfaqësohet te ndërkombëtarët për demarkacionin Kryeparlamentari i Kosovës, Kadri Veseli, thotë se Demarkacioni me Malin e Zi duhet të kalojë dhe se PDK-ja do ta mbësht
Rexhep Selmi thotë se do ta mbështesë kundërshtarin politik Rrustem Berishën Forca e Sigurisë së Kosovës e ka përmbush mandatin, ka arritur kapacitetet operacionale dhe është e gatshme për transfor
Pas humbjes spektakolare flet Vllahiu, s'ka ide se kë të mbështesë Arbër Vllahiu dhe AAK’ja në Prishtinë ende nuk e di se për kë do të përcaktohen ta mbështesin me votë të elektoratit të
Franca do ta mbështesë Kosovën në e sundimit të ligjit Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri, sot ka takuar ambasadorin e Francës në Kosovë, Didier Chabert, me të cilin disku
BDI hapi fushatën elektorale në Kumanovë Dega lokale e BDI-së mbrëmë zyrtarisht ka hapur fushatën në Kumanovë. Kryetari i shtabit zgjedhor komunal, Ilir Saiti
Merkeli do ta mbështesë Serbinë Ambasadori gjerman në Serbi, Aksel Ditman ka thënë se Serbia mund të mbështetet në Gjermaninë, në rrugën e saj evropiane
"Është me rëndësi që Greqia ta njohë momentin e ri në Maqedoni dhe ta mbështesë" Është me rëndësi të vendosim marrëdhënie të hapur, të shohim çfarë është me rëndësi për Greqinë dhe ta sqarojmë atë që ë