999 rezultate për

mbajtjes

E turpshme: Rumunët fishkëllejnë kundër mbajtjes së zisë për vajzën e vdekur të Luis Enriques (VIDEO) Një ngjarje e turpshme ndodhi mbrëmë gjatë fillimit të ndeshjes Rumani-Spanjë Bukuresht. Ndërkohë që lojtarët e të d
Arrestohet ish-drejtori i mirëmbajtjes në Gjirokastër Policia e Gjirokastrës ka arrestuar Ish-drejtorin e Agjencisë së Mirëmbajtjes në bashkinë e Gjirokastrës, Armand Mamani.
48 orë në birucë pa asnjë kontakt! PD reagon për kushtet e mbajtjes së Bardh Spahisë Ish-deputeti demokrat Bardh Spahia gjendet prej 48 orësh në birucë sipas selisë blu dhe nuk i lejohet kontakti me person
800 persona presin legalizimin e mbajtjes së armëve në Kosovë Ministria e Punëve të Brendshme në bashkëpunim UNDP ka mbajtur tryezë të rrumbullakët mbi kontrollin e Armëve të Vogla d
Raporti tronditës i qeverisë, këtu mund të mbajë çdokush pistoleta dhe granata në brez Shqipëria është vendi ideal për të mbajtur një pistoletë apo lendë shpërthyese pa leje. Këtë e tregojnë statistikat
Xhaferi tregon si do të mbahen seancat në gjuhën shqipe Kryetari i Parlamentit të Maqedonisë, Talat Xhaferi nga fundi i këtij muaji, pas përfundimit të përgatitjeve të duhura t
LDK vazhdon luftën kundër Hashim Thaçit Shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka thënë se kjo parti nuk do të marrë pjesë në seancë të rregullt t
Masakra në Vlorë/ Reagon ish-deputeti socialist! I bën thirrje parlamentit të mblidhet urgjent Pas masakrës tragjike që ka ndodhur ditën e sotme në fshatin Resulaj të Vlorës, ku mbetën të vrarë 8 persona dhe 6 të tj
Meshkuj kujdes! Trendi i mbajtjes së mjekrës do të “vdesë” këtë vit Nëse jeni ndër ata që mendoni se mjekra duket bukur, atëherë sipas medias së njohur amerikane “Wall Street Journal”, nuk
Reshjet e borës kthehen në makth për punëtorin e mirëmbajtjes Policia e Kosovës ka njoftuar se një person në Bresje është goditur nga një veturë derisa po pastronte rrugën. “Vikti
Fero hakmerret ndaj atyre që e rrahën, por përfundon në burg Pak orë më vonë, zëdhënësja e Policisë së Kosovës, Flora Ahmeti ka thënë për "lajmi.net" se Fero dhe dy personat e tjerë
Panik në botë, faqet pornografike do të zbulojnë vizitorët Inxhinieri me përvojë në softuerë, Brett Thomas, ka zbuluar se fansat e përmbajtjes pornografike mund të përballen me zb
Spanja tërheq forcat policore shtesë nga Katalonja Ministria e Brendshme e Spanjës njoftoi se tërheq mijëra oficerë policie të shpërndarë në rajonin verilindor me qëllim t
KQZ vendos nesër për datën e mbajtjes së rivotimit në Istog Gjykata Supreme sot ka vendosur që komuna e Istogut të shkojë në rivotim. Ky vendim i Supremes ka ardhur pasi që e nj
Edhe Kurti paralajmëron votë kundër buxhetit që do t'i sillte pensionet veteranëve Deputeti i Vetëvendosjes Albin Kurti, e ka quajtur buxhet të mjerimit programin buxhetor të kësaj qeverie. Sipas Kurt
Shfryhet super operacioni në Elbasan, s'ka prova për të akuzuarit Valmir Dedja, Klement Xhaferri dhe Ledio Zabeli dolën para Krimeve të Rënda për masën e sigurisë që i lidh ata me incide
Masakrimi i të riut në Kosovë, arrestohet i dyshuari dhe një vajzë Policia e Kosovës ka arrestuar në orët e mbrëmjes së të dielës dy persona, në kuadër të hetimeve për rastin e vrasjes së
Mësohet ora e mbajtjes së seancës të nesërme Seanca për zgjedhjen e formimit të Qeverisë pritet të mbahet në ditën e shtunë në ora 16:00. Koalicioni PAN-AKR i ka
Ja çfarë i pret kundërshtarët e SHBA-ve në rast se ndodh Lufta e III Botërore (FOTO LAJM) Me një gjatësi prej 91 metrash dhe lartësi afro 19 metra në bishtin e tij, ky mund të konsiderohet edhe si avioni më i f
Dështuan me pastrimin e rrugëve, fillon hetimi për kompanitë e mirëmbajtjes Pas thirrjeve publike që drejtori i Emergjencave Civile, Shemsi Premçi i bëri prokurorisë për të hetuar kompanitë e mirë