999 rezultate për

mbajtja

Kanoste me armë pa leje, kapet 25 vjeçari Një 25 vjeçar është arrestuar nga ana e policisë në Kuçovë pasi ishte shpallur në kërkim për veprat penale “Armëmbajtja
Studimi amerikan: Mbajtja e një qeni të zgjat jetën I kanë quajtur miqtë më të mirë të njeriut për shumë arsye dhe ja ku po ju njohim me një tjetër… Të kesh një qen, reduk
Kapet 33 vjeçari në Kamëz, çfarë fshihte në shtëpi Bashkëpunimi komunitet-polici, vë në pranga një 33-vjeçar për armëmbajtje pa leje. Sekuestrohen armë zjarri, pushkë s
Burri godet dy herë me armë gruan në Mitrovicë Prokuroria Themelore në Mitrovicë – Departamenti për Krime të Rënda, ka kërkuar nga Gjykata Themelore në Mitrovicë cakt
Ndryshojnë siguracionet, nga 1 prilli fillon mbajtja e historikut për aksidentet Shoferët që sapo kanë marrë patentën dhe më tepër, ata që shkaktojnë aksidente rrugore do të duhet të paguajnë më shumë
Furtunë arrestimesh në Ministrinë e Drejtësisë, pranga 4 zyrtarëve Pas një hetimi të gjatë në lidhje me procedurat e tenderimit në Ministrinë e Drejtësisë, ku një prej tyre ishte edhe ska
Shkakton kancer, zbulohet përmbajtja e rrezikshme tek ilaçet e tensionit (FOTO LAJM) Agjencia Rregullatore mbi Barnat Mjekësore në Britaninë e Madhe ka dhënë alarmin mbi një ilaç, i cili shërben për uljen
5 euro për të kaluar në një rrugë ku mund të thyesh qafën (VIDEO) Një luftë e madhe u bë edhe për taksën e Rrugës së Kombit. Rama edhe pse e zbuti taksën, nuk hoqi plotësisht dorë dhe
Policia:Tifozët 3 orë para e me "duar në xhepa" në stadium Policia e Shtetit ka bërë publike dje masat për ndeshjen e sotme Shqipëri-Izrael, ndërsa u ka bërë thirrje sportdashësve
ALARMI/ Mbajtja e telefonit në veshin e djathtë dëmton trurin Rrezatimi i smartfonëve mund të shkatërrojë memorien e adoleshentëve. Memoria vizuale ndodhet në hemisferën e djathtë dh
Shkencëtarët zbulojnë 10 vendet ku nuk dyhet ta mbani telefonin tuaj Jetoni një jetë të shëndetshme duke përdorur telefonin tuaj në mënyrë korrekte. Në botën e sotme, mezi do të gjeni nj
Përse çokollata bëhet e bardhë kur nuk e konsumojmë menjëherë S’ka asgjë më të mirë sesa një copë çokollatë – por çdo vit, miliona kg çokollatë shkojnë dëm për shkak se bëhen me atë
Kjo është përmbajtja e ligjit për përdorimin e gjuhëve Kuvendi i Maqedonisë dje votoi Ligjin për përdorimin e gjuhëve në leximin e tretë, në një atmosferë të tensionuar. Ky
E paqartë mbajtja e seancës për Demarkacion Hashim Thaçit dhe Filip Vujanoviq për Demarkacionin, i ka hapur rrugë ratifikimit të kësaj marrëveshje, për të cilën jan
Mbajtja në burg e Kurtit për ta ndarë në dysh Vetëvendosjen Dyshohet se mbajtja e Albin Kurtit në burg në këtë kohë është inskenuar nga partitë në pushtet për të ndarë Lëvizjen Vet
Habit Tahiri: Të hiqet burgu për personat që kapen me drogë për konsumim vetjak Mbajtja drogës në sasi të vogla, për konsum vetjak, nuk do të konsiderohet më vepër penale. Kështu parashikon një paketë
Arsenal armësh e kokainë, kapet “i forti”i Shijakut Policia ka vënë në pranga një 34-vjeçar ditën e djeshme në Durrës. Policia bën me dije se i riu ishte shpallur në kë
Armë, kapsolle e shkop bejsbolli, policia arreston të “fortët” e Burrelit (VIDEO) Policia ka nisur kontrolle të rrepta në të gjithë qytetin e Burrelit duke vënë në pranga disa shtetas. Një shtetas 2
Gjykata e Apelit: “Bombat” kanë hyrë në rendin juridik dhe mund të përdoren si dëshmi Gjykata e Apelit sot e ka publikuar justifikimin për pranimin bisedave të përgjuara në rastin “Shuplakat e Porositura ”
Ja sa do të kushtojë mbajtja e zgjedhjeve lokale në Maqedoni Maqedonia në tetor do t’i nënshtrohet sërish procesit të zgjedhjeve të cilat do të jenë lokale dhe të rregullta, me ç’ra