999 rezultate për

mbajtja

Ushqimet që duhet të konsumoni nëse vuani nga mosmbajtja e urinës Personat që vuajnë nga mosmbajtja e urinës, ose siç quhet ndryshe fshikëz tepër aktive kanë probleme të shumta me gjumin
Dentistët ngrenë alarmin: Mbajtja e maskës është e dëmshme për dhëmbët! Mbajta e vazhdueshme e maskave rrezikon prishjen e dhëmbëve, thonë stomatologët. Kjo tezë është e dokumentuar edhe sipas
Qëlloi me armë zjarri drejt lokalit në Vlorë, arrestohet i riu Policia e Vlorës ka arrestuar një 27-vjeçar, i shpallur në kërkim për “Armëmbajtja pa leje” dhe “Prishja e qetësisë publ
A i dini dëmet shëndetësore që sjell mbajtja e korsesë për belin Korset kanë ekzistuar për shumë shekuj, dhe ato janë veshur nga gratë dhe burrat. Edhe në ditët e sotme përdoret korseja
Gjendet arsenal armësh në Krujë, arrestohet 37 vjeçari Policia e Krujës ka arrestuar një person në Krujë si dhe janë sekuestruar armë e municione të gjetura gjatë kontrollit.
​A duhet të mbajnë maska njerëzit që janë shëruar nga COVID-19? Pacientët që shërohen nga COVID-19 mund të mos ndihen menjëherë plotësisht të shëndetshëm. Efektet anësore mund të zgjas
Gjykata i jep të drejtë arkitektit: Mbajtja e maskës me detyrim është e paligjshme Një gjykatë në Gjermani mori një vendim që mund të ketë implikime në mbarë vendin, sa i takon masave kufizuese kundër Co
Duhet ta bëjmë të gjithë, ky veprim i thjeshtë mund të shpëtojë mijëra jetë nga Covid-19 Për shumë njerëz, mbajtja e maskave është bërë pjesë e jetës së përditshme gjatë pandemisë COVID-19, ndërsa qeveritë vij
Qindra qytetarë të tjerë e pësojnë nga mosmbajtja e maskës Policia e Shtetit ka njoftuar se në zbatim të masave anticovid, gjatë 24 orëve të fundit janë ndëshkuar me masën adminis
Shifra rekord! 2811 shqiptarë janë gjobitur për mos mbajtjen e maskës 2811 qytetarë në të gjithë Shqipërinë janë gjobitur për mosmbajtjen e maskës, si masë anti COVID-19. Që nga data 15
I bëni çdo ditë, por e dini që këto 3 veprime çojnë në rënien e gjoksit? Rënia e gjoksit është një proces natyror që ndodh kur gjoksi humbet fleksibilitetin dhe elasticitetin. Gjoksi nuk ka mus
Alimehmeti: Në fuqi mbetet ideja se maska nuk ka efektivitet në komunitet Epidemiologu i njohur Ilir Alimehmeti mbrëmjen e sotme i ftuar në studion e emisionit "Open" lidhur me vendimin e qeveri
Nga e enjtja me detyrim! Zbulohen kategoritë që përjashtohen nga mbajtja e maskës Ekspertja e Institutit të Shëndetit Publik, Eugena Tomini, tregoi në emisionin “Real Story”, në News24, se cilat kategor
I akuzuar për katër vepra penale, kapet në Tiranë 32 vjeçari me rrezikshmëri të lartë Policia e Tiranës ka arrestuar një 32-vjeçar i shpallur në kërkim për veprat penale "Vrasja me paramendim” e mbetur në t
Godet sërish Sazan Guri: Mbajtja e maskës të bën me pak budalla! Ambientalisti Sazan Guri ka dhënë një opinion të tij në lidhje me mbajtjen apo jo të maskave. Ambientalisti i njohur
Mbajtja e maskave në rrugë, organizohet protestë para kryeministrisë Avokati Altin Goxhaj ka postuar online mbajtjen e një proteste përpara kryeminsitrisë së enjten, ky vendim i marrë pas v
"Qytetarët duhet të jenë të përgjeshëm! Të mbajnë maska, distancën fizike dhe higjienën" Ministria e Shëndetësisë edhe njëherë u bën apel të gjithë qytetarëve të jenë të përgjegjshëm dhe të ndërgjegjshëm – të
Besa Shahini: Mbajtja e maskës në shkollë do të jetë e detyrueshme Ky vit shkollor do të jetë ndryshe nga cdo herë tjetër për shkak të pandemisë. Kështu mbajtja e maskës në shkollë do
Si mund të jepni mësim në mënyrë efektive duke mbajtur një maskë në fytyrë? Në pamje të parë, mbajtja e maskës është një problem shumë i madh, sepse nxënësit duhet të shikojnë shprehitë e fytyrës
"Virusi po gjunjëzon botën", mjekja shqiptare thirrje qytetarëve Ministrja e Shëndetësisë dhe Mbrojtjes Sociale, Ogerta Manastirliu ka bërë një postim në rrjetin scoial Facebook ku ka s