999 rezultate për

mbajne

​A duhet të mbajnë maska njerëzit që janë shëruar nga COVID-19? Pacientët që shërohen nga COVID-19 mund të mos ndihen menjëherë plotësisht të shëndetshëm. Efektet anësore mund të zgjas
A duhet të mbajnë maska njerëzit që janë shëruar nga COVID-19? Pacientët që shërohen nga COVID-19 mund të mos ndihen menjëherë plotësisht të shëndetshëm. Efektet anësore mund të zgjas
5 veshjet që të famshmit i mbajnë gjatë gjithë dimrit (FOTO LAJM) Rehatia në veshje nuk njeh famë, i ftohti gjithashtu, prandaj ka disa elementë veshjeje prej të cilave as të famshmit nu
4 ushqime shumë më të dëmshme se cigarja Dietat e pabalancuara i dëmtojnë më shumë njerëzit në ditët e sotme sesa pirja e duhanit. Shkencëtarët zbuluan se munges
Japonia me robot kundër blerësve që nuk mbajnë maska anti-COVID Japonia ka filluar provat për një robot që do t’ju kujtojë të vendosni një maskë dhe të ruani distancën shoqërore me edu
Vazhdojnë lajmet negative për Realin, edhe Valverde në listën e të dëmtuarve Real Madridi ka konfirmuar lëndimin e mesfushorit Federico Valverde. Uruguaiani pësoi lëndim në humbjen turpëruese nd
Hani përpara orës 10 të mëngjesit ose këto 4 ushqime do t'ju bëhen dhjam në barkun tuaj Shkenca dhe mëngjesi shpesh janë kontradiktore. Nga njëra anë, industria ushqimore këmbëngul se mëngjesi është vakti më
4 ushqime që nuk duhet të hani përpara orës 10 të mëngjesit Shkenca dhe mëngjesi shpesh janë kontradiktore. Nga njëra anë, industria ushqimore këmbëngul se mëngjesi është vakti më
Mediat amerikane: Këto janë shtetet që do mbajnë peng zgjedhjet presidenciale në SHBA Beteja mes Donald Trump dhe Joe Biden për të marrë Shtëpinë e Bardhë luhet në shtetet që kanë qenë të pasigurta që nga f
Qytetarët të pabindur! Dy vendet ku po përhapet më shumë COVID-19 në Tiranë Baret dhe restorantet në kryeqytet konsiderohen si vatra të përhapjes se koronavirusit, për shkak të mos respektimit të
Kthjellime dhe vranësira, si do të mbajnë sot temperaturat Sipas MeteoAlb vendi jonë gjatë paradites karakterizohet kthjellime dhe vranësira të shpeshta, më të theksuara në zonat
Qerpikë të vegjël? Ushqimet që duhet të hani 1- Vezët Janë të pasura me proteina. Flokët dhe qerpikët janë të përbëra nga keratina dhe ushqimet e pasura me prote
18 milion dollarë, orët e "çmendura" që mbajnë të famshmit në puls (FOTO LAJM) Disa blejnë makina të kushtueshme, të tjerë vila përballë oqeanit ose në ishujt e Karaibeve, por ka edhe nga ata që pasu
Higuain përsëri në qendër të vëmendjes, nuk e mbajnë nervat ndaj gjyqtarit (VIDEO) Argjentinasi Gonzalo Higuain arrin të jetë në qendër të vëmendjes nga java në javë pas transferimit në ligën amerikane t
Gjermania ngre gishtin e mesit për ata që nuk mbajnë maskë Autoriteti i turizmit në Berlin ka nisur një fushatë reklamash që paraqet një grua të moshuar duke ngritur gishtin e mes
Nga e enjtja me detyrim! Zbulohen kategoritë që përjashtohen nga mbajtja e maskës Ekspertja e Institutit të Shëndetit Publik, Eugena Tomini, tregoi në emisionin “Real Story”, në News24, se cilat kategor
Këto ushqime përmbajnë më shumë kalcium sesa qumështi Kalciumi është thelbësor për shëndetin e dhëmbëve dhe kockave dhe ndihmon në parandalimin e osteoporozës. Ky metal është
"Qytetarët duhet të jenë të përgjeshëm! Të mbajnë maska, distancën fizike dhe higjienën" Ministria e Shëndetësisë edhe njëherë u bën apel të gjithë qytetarëve të jenë të përgjegjshëm dhe të ndërgjegjshëm – të
Burrin nga Korça nuk e mbajnë nervat pas zënkës me 28-vjeçarin, e plagos mes rrugës Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin e Korçës, ku pas një konflikti të çastit një 46-vjeçar ka qëlluar me thuikë nj
E dinit? 6 ushqime që janë më të dëmshme se cigarja (FOTO LAJM) Lëngje frutash të freskëta Frutat konsiderohen jetike për ushqimin tuaj dhe lëngjet e freskëta,ato janë një mënyrë e