E FUNDIT/ Sherr me armë në Bulqizë, 1 i plagosur
999 rezultate për

mazhorances

Këta janë deputetët që do vendosin sot shkarkimin e Metës Ashtu sikundër është raportuar edhe më herët, në seancën e sotme plenare do të vendoset fati i presidentit Meta. 5 ja
Basha lajmëron konferencë të jashtëzakonshme për mediat në orën 21:00 Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha do të mbajë në orën 21:00 një deklaratë të jashtëzakonshme për mediat. Ma
Do shpërndajë Kuvendin? Meta del sërish para mediave Konferenca e mbajtur sot nga kryetarët lidhur me fatin e presidentit Meta, vendosi se shkarkimi apo jo i tij do të disk
Mazhoranca rrëzon propozimet e opozitës për vetting në politikë Amendamentet e propozuara nga Partia Demokratike për vettingun në politikë janë rrëzuar në Kuvend. 52 deputetë të opo
Lidhja e Tahirit me trafikun e drogës, Paloka drejtues i komisionit hetimor Komisioni hetimor i propozuar nga opozita për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri duket se është miratuar. Komisi
ONM del kundër mazhorancës: Shqiptarët i lexojnë ndryshe ligjet Edhe pse në gjuhë diplomatike, përfaqësuesit e Operacionit Ndërkombëtar të Monitorimit thonë se 'ligjin e lexojnë ndrysh
Zonjat e mazhorancës "paradë mode" në Kuvend (FOTO LAJM) Dashur padashur, shpeshherë veshja e depueteve gjatë seancave në Kuvend është një nga gjërat që diskutohet më shumë.
Shpërthen Tavo: Zjarrvënësit nuk kapen se kanë lidhje me deputetët e mazhorancës Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Vangjel Tavo, ka reaguar ashpër lidhur me situatën e rënduar të zjarreve në
Rama "provokon" Bashën: Vettingun dhe Shqipërinë në BE nuk e ndalon dot asnjë Pas votimit me votat e deputetëve të mazhorancës për ngritjen e komisionit dhe anëtarëve të tij për procesin e vettingut
Mesila Doda shpërthen me akuza ndaj PS-së pas “rrëzimit” të Idrizit Deputetja e PDIU-së Mesila Doda ka shpërthyer ndaj koalicioni të mazhorancës lidhur me emërimet për Komisionet e Vetingu
Pas Tahirit dhe Selamit, cili deputet tjetër i mazhorancës do humbë mandatin? Pas Dashamir Tahirit e Shkëlqim Selamit, një tjetër deputet i maxhorancës ka rrezik të humbasë mandatin. Nga hetimet e p
Haxhiu: Deputetët e mazhorancës po tentojnë ta heshtin vdekjen e Astritit Deputetja nga radhët e Lëvizjes Vetëvendosje, Albulena Haxhiu ka lëshuar akuza ndaj mazhorancën, pasi sipas saj, këto t
Tabaku: Opozita po i jep një mësim të mirë mazhorancës Deputetja e PD-së, Jorida Tabaku, ka folur për mediat në lidhje me zgjedhjet që po mbahen në Dibër. “Të dhënat deri
Rama miraton "Vettingun" me Armando Prengën Mazhoranca ka votuar sot me 88 vota pro dhe 1 abstenim “vetting-un”, pas largimit të opozitës nga salla e Kuvendit, e ci
Miratohet “vettingu” vetëm me votat e mazhorancës Kuvendi i Shqipërisë ka miratuar në seancën e jashtëzakonshme, vetëm me votat e mazhorancës ligjin e vettingut. Votim
Miratohet “Vettingu", drafti merr vetëm votat e mazhorancës Sot Komisioni i Posaçëm për Reformën kaloi ligjin për “Vettingun”, ligji më i rëndësishëm i Reformës në Drejtësi. Ligji
Meta: Për mua ka rëndësi vetëm ku do jetë Shqipëria pas 30 vitesh Kryetari i Paralamentit, Ilir Meta i ka drejtuar një mesazh të fortë politikës shqiptare, mazhorancës dhe opozitës. Ai k
Donald Lu sërish takim me Fatmir Xhafajn Paraditen e sotme, Ambasadori amerikan Donald Lu ka shkuar në selinë e Kuvendit, për t’u takuar me Fatmir Xhafajn, kreun
Ndoka: Kuvendi është kthyer në një arenë kacafytjesh Një personazh i politikës shqiptare, por që ka bërë jehonë në rrjetet sociale, Nard Ndoka, duket se u ka nxjerrë të pala
Nishani i kthen ligjin për kamerat mazhorancës Presidenti Nishani kthen në Kuvend ligjin mazhorancës për kamerat në mjediset publike. Sipas tij, ligji cënon privatësi